Здравейте, колеги! Един странен (поне за мен) проблем с мойта Алфа, потърсих с търсачката но не намерих някой с точно такъв проблем. Заради един неприятен инцидент се наложи да сменя електрониката. Та вчера се прибирам от Благоевград към Пловдив. Още от началото я усещам колата, че нещо не работи като хората - като подам повечко газ и сякаш придърпва/присецва и няма достатъчно мощ. В по-ниските обороти ми се стори доста тромава и след около 3000-3500 се изстрелва изведнъж. На първи светофар в Пловдив като спрях и слушам двигателя и ми звучи като "прегракнал" и доста немощно и мудно потегли колата. Прибрах се успешно (поне това добре). Оставих я да изстине 2-3 часа и отивам после пак да я запаля. Паля - двигателя ми звучи значително по-добре, само дето като я изфорсирам и се чува някакво гъгнене като от гърне и мирише на бензин. Реших да я водя на другия ден (сиреч днес) на диагностика да я закачат да видят какво й е. Тая сутрин я паля да ходя на работа. Оставих я малко да загрее, двигателя си работи нормално изфорсирах я 1-2 пъти и си звучеше добре. На ниските обороти обаче тресеше леко. И идва кулминацията. Потеглям аз, подавам газ и почти никаква мощност, едва едва се качиха оборотите до 1200-1300 и изведнъж рязко падат до 500, колата глъхне/дави и се тресе около 7-8 секунди след което пак си отиват оборотите на 1000. Пак подавам газ - пак същата работа - едва-едва 1200-1300 и рязко до 500. Някой да се е сблъсквал случайно с подобен проблем. То е ясно, че ще се води колата на майстор/диагностика но поне да знам какво да очаквам. Та както споменах съм сменял ECU и МПХ наскоро но колата 2 седмици в градски условия си вървеше нормално.