Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Странно тракане

  1. #1

    Default Странно тракане

    Колеги търсих из форума,обаче не намерих нияо за моят проблем.Значи нещо отзад в дясно и трака в буквалния смисъл,само при неравност все едно две метални плоскости се опират една в друга и се приплъзват или все едно зареждаш пистолет ей такъв е звука.Забелязах днес че като лашкам задната гума има луфт някакъв.Мислите,че може да е от лагер.Знам,че е трудно тука да се каже,но нямам много парици напоследък се охарчих и не мисля за сега да ходя на майстор в близките дни,просто някой ако е имал подобно щракане нека да помогне с идеи,благодаря предварително.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Колеги търсих из форума,обаче не намерих нияо за моят проблем.Значи нещо отзад в дясно и трака в буквалния смисъл,само при неравност все едно две метални плоскости се опират една в друга и се приплъзват или все едно зареждаш пистолет ей такъв е звука.Забелязах днес че като лашкам задната гума има луфт някакъв.Мислите,че може да е от лагер.Знам,че е трудно тука да се каже,но нямам много парици напоследък се охарчих и не мисля за сега да ходя на майстор в близките дни,просто някой ако е имал подобно щракане нека да помогне с идеи,благодаря предварително.
    Най-често дрънкането е от разбити супорти на спирачен апарат...

    Възможно е да е и от предпазната ламаринка зад диска.

    Обясни по-добре за тоя луфт?

    От лагер няма как да има луфт или да издава тракащ звук на неравност.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    кажи и за лашкането ,стигна ли до някъде.темата ти я почна и я изостави като магистрална мръсница.

  4. #4

    Default

    Относно пукането прекалено отчетливо е и силно за да е от ламаринката звука е доста силен,а луфта е значи обяснявам го по най-лаишкия начин:като натисна гумата в горния й край се чува почукване или когато натискам и отпускам гумата усещам с крака че има някаккъв луфт,дори и джантата като хвана и я клатя и усещам,че го има луфта.Знам,че от лагер не би трябвало да го има това припукване,ама въпросният луфт ме навя на тази мисъл.Благодаря на ALFA CORSE(отзивчив както винаги) за съветите,ама колега пак не мога да си го обясня,звука е силно характерен и в досегашния си опит не съм го чувал.
    Относно лашкането:колега само МПХ-то ми остана да проверя и ще кажа,защото се усложни проблема като при студен старт докато си стабилизира оборотите прави някви шмекерии почва да гасне дигне после до 2000 оборота почти и чак след това сестабилизира и като тръгна вече на 2000 оборота на първа и примерно трябва да спра вече на спряло положение държи примерно 1800 оборота за 3-4 секунди и след това пада.Дано като пробвам и това да имаефект,защото иначе дигам ръце и карам така и без тва и свикнах вече.Те бегачките празен ход нямат .Защото това е BOSH
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Относно пукането прекалено отчетливо е и силно за да е от ламаринката звука е доста силен,а луфта е значи обяснявам го по най-лаишкия начин:като натисна гумата в горния й край се чува почукване или когато натискам и отпускам гумата усещам с крака че има някаккъв луфт,дори и джантата като хвана и я клатя и усещам,че го има луфта.Знам,че от лагер не би трябвало да го има това припукване,ама въпросният луфт ме навя на тази мисъл.Благодаря на ALFA CORSE(отзивчив както винаги) за съветите,ама колега пак не мога да си го обясня,звука е силно характерен и в досегашния си опит не съм го чувал.
    Относно лашкането:колега само МПХ-то ми остана да проверя и ще кажа,защото се усложни проблема като при студен старт докато си стабилизира оборотите прави някви шмекерии почва да гасне дигне после до 2000 оборота почти и чак след това сестабилизира и като тръгна вече на 2000 оборота на първа и примерно трябва да спра вече на спряло положение държи примерно 1800 оборота за 3-4 секунди и след това пада.Дано като пробвам и това да имаефект,защото иначе дигам ръце и карам така и без тва и свикнах вече.Те бегачките празен ход нямат .Защото това е BOSH

    Проблема ти отзад или е лагер на главина или е лагери на носача За останалото ти трябва читав диагностик
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Проблема ти отзад или е лагер на главина или е лагери на носача За останалото ти трябва читав диагностик
    И аз за тва си мисля по въпрос първи,а по втори си адски прав ЧИТАВ диагностик,защото на две диагностики вече ми казват колата е перфектна и аз гледам умно и мърдам глава,че съм съгласен,ама не съвсем
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  7. #7
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    колега да се обадя и аз в темата ти,
    погледни си амортесорите защото на моита бившата кочина като и се скъса амортесора тогава издаваше такива звуци и и се появиха луфтове, относно лашкането, колега поледни моята тема за странния проблем и мойе и ти случайно да си откриеш проблема като мене
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  8. #8

    Default

    Благодаря за мненията ще го видим кво ще се окаже,относно лашкането колега изчел съм целия форум пробвал съм почти всичко и нема спасение.
    Междудругото с тва лашкане се боря вече 1 година.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  9. #9
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Благодаря за мненията ще го видим кво ще се окаже,относно лашкането колега изчел съм целия форум пробвал съм почти всичко и нема спасение.
    Междудругото с тва лашкане се боря вече 1 година.
    само да питам,центровката на ремъка проверявал ли си,зацепването.аз сега си мисля това да правя а този който ми го зацепва се кълне че е прав.незнам дали да давам пари на друг да гледа дали този преди него е майстор.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    само да питам,центровката на ремъка проверявал ли си,зацепването.аз сега си мисля това да правя а този който ми го зацепва се кълне че е прав.незнам дали да давам пари на друг да гледа дали този преди него е майстор.
    С верига съм и е на 6 проблеми с нея нямам.Ще ходя пак да гледаме кабели и свещи и ще пиша кво е станало.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  11. #11

    Default

    Ами не е от лагера.В неделя бях при колегата 1239,който продава части за наште колици(м/у другото много точен пич),и свалих всичко,за да направиме на принципа смяна проба веднага се отказах да взимам главината.Имаше съвсем лек луфт,но е в рамките на допустимото,обаче като вдигнах на крик и свалих гумата и хванах диска и разклатих нагоре надолу и какво да видя:носача си играеше както си иска тампона който е откъм гумата беше цъфнал като майска роза.Та на въпроса,за да не отварям друга тема да ви питам какво е устройството най-общо на задния носач:как е захванат от вътрешната страна и какви са тези лагери за които съм чувал от колеги и къде се намират.Благодаря предварително!
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    или е лагери на носача
    Къде да ги търся тия лагери ако ми кажеш цена няма да имаш
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  13. #13
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Къде да ги търся тия лагери ако ми кажеш цена няма да имаш
    kaзва се "ремонтен комплект".струва около 40-50 лв.един дълъг болт с втулка И мисля че в комплекта има и лагери(лагерчета).мойта беше разчекната отзад,по това разбрах че този чарк е за смяна.а как се сваля стария болт с втулката ма..... си е....!
    дано за това да става дума

  14. #14

    Default

    Мерси колега,ама се чудя за какво аджеба са тия лагерчета и възможно ли е от тях да ми пука така.Постоянно ли се движат или не?
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Мерси колега,ама се чудя за какво аджеба са тия лагерчета и възможно ли е от тях да ми пука така.Постоянно ли се движат или не?
    Колега мнго се извинявам ама като гледам колко си наясно доста по евтино и безболезно ще ти дойде ако отидеш и ти решат проблема в сервиз за нула време
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •