Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: WISHBONE BAR ???

  1. #16
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Talking

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    това не е разпънка за задните ботуши, а за под предното магаре - слага се и се фаща с болтовете на носачите........
    ФЕРАРИСТ:Някви идеи(снимки-мимки) ,че не мога да си го представя тва.
    За fade продукт МА/1785 ма за нея няма схема за монтаж.
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  2. #17
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колеги не искам да ви обидя, но наистина ли сте склонни да дадете 300 лв + транспорт за 3 тръби + 2 винта и две гайки?
    Неръждаема стомана (която според мен е достатъчно висококачествена и стройна стомана) няма ли да свърши същата работа? Всеки сръчен TIG заварчик може да го изработи това! Цената на 1м неръждаема шевна тръба варира между 7-12 лв в зависимост от диаметъра и дебелината на стената...
    Ми при положение ,че сестра ми е от 11 години там що да не си поглезя колицата малко.
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  3. #18
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Ще се радвам като ги попръчате да ни датете размери, за да може ние с Fade при желание и свободно време да си ги направим... аз не държа на лепенките и парите са ми кът за момента... Мерси предварително
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    FRONT UPPER & FRONT LOWER & REAR UPPER
    Предна горна & предна долна & задна горна
    ... на мен третата ми прилича на задна горна и на въпросната от първия пост

    Колеги не искам да ви обидя, но наистина ли сте склонни да дадете 300 лв + транспорт за 3 тръби + 2 винта и две гайки?
    Неръждаема стомана (която според мен е достатъчно висококачествена и стройна стомана) няма ли да свърши същата работа? Всеки сръчен TIG заварчик може да го изработи това! Цената на 1м неръждаема шевна тръба варира между 7-12 лв в зависимост от диаметъра и дебелината на стената...

    П.П.
    Сори за спама ама не можах да се удържа!


    щото не до заварките
    трябва и акъл за да се направи

    напоследък имам прекрасно мнение за някои заварчици, дето се оказва, че и двете им ръце са вгз

    като и да е

    то всъщност и много заварки не трябват, щото смислените разпънки са регулируеми

    и като се добави малко шлайф и прахово и цената става каквато става
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    По-добре да инвестирам в нещо подобно, макар и скъпи на пръв поглед, но да си спестя изяждането на предните гуми. Имайки впредвид, че са 17-ки, доста бързо ще я избия тая разпънка или както беше написал един колега разСпънка.
    Според мен колега сте назад още със слагането на 17" джанти:
    1. От гориво
    2. От ходене по гумаджийници за оправяне на джантите заради хубавите ни пътища. Освен ако не ходите само на кафенце и на дръпки по околовръстното.
    Не знам дали тия разСпънки ще могат да ви дръпнат напред от икономия на гуми! Надявам се да имате чувство за хумор!

    Quote Originally Posted by dudeslav View Post
    Ми при положение ,че сестра ми е от 11 години там що да не си поглезя колицата малко.
    Та казвате колега... сестрите са за глезене на колите... аз как не съм се сетил да ползвам тази "опция" на моята сестра!

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ....
    и като се добави малко шлайф и прахово и цената става каквато става
    Колега прхово на неръждаема стомана?... Шлайф на заврките?... определено тоя заварчик на който се налага да му шлайфам заварките НЕ Е моя
    Виж някой леФ за режещ плотер да ми изреже OMP или там каквото беше... мое да пусна

    Надявам се и вие да имате чувство за хумор, че точно вас не ми се иска да ви дразня!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега прхово на неръждаема стомана?... Шлайф на заврките?...
    естетика му викат на това
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dudeslav View Post
    ФЕРАРИСТ:Някви идеи(снимки-мимки) ,че не мога да си го представя тва.
    За fade продукт МА/1785 ма за нея няма схема за монтаж.
    Скии тука.....
    Мислех и долна да си взема, но за отпред и отдолу не ми се рискува, щото в БГ се ще я халосам някъде отдолу......иначе имам много идеи за задните стаб щанги, но на тоя етап съм назад с необходимите матряли....
    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Ще се радвам като ги попръчате да ни датете размери, за да може ние с Fade при желание и свободно време да си ги направим... аз не държа на лепенките и парите са ми кът за момента... Мерси предварително
    Че специално за долните е нужно само да легнеш под колата, като успееш да я направиш примерно 2-3-4-5 см регулируема(не ще можеш да варираш повече от 1-2-3 мм там, но поне да обереш излишното)....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DCP_0230b.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 25-03-2009 at 17:41.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Николайчо да снимка на задната щанга бре нали ми обеща
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24

    Default

    Абе снимката дето търсех е махната от хостинга, и видях само тая - на другата беше монтирана поне половин педя нагоре, там на ботуша има една допълнителна обшивка на която беше закачен, мисля че е логично да е там, едно че е по здраво, както и да се закачи по високо.......

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25

    Default

    Хубаво нещо са тези РазСпънки но много втвърдяват возията и на нащо хасфалтче .... пластмасите отвътре ще запеят. Според мен задна не е необходима, зад гърба на седалк е дебела ламарина която е точно м/у двата задни ботуша.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  11. #26

    Default

    Отзад гледам че на запад кораво кичат с такива неща, дори и слагат на мястото на тия 4 напречни щанги, някакви хенд мейд, и ги фащат на още един болт на главината, изглежда всичко се сковава, мисля че не е зле, пък и всяка 2-3 156 като се погледне отзад, и се вижда че задните гуми са леко разкрачени.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Отзад гледам че на запад кораво кичат с такива неща, дори и слагат на мястото на тия 4 напречни щанги, някакви хенд мейд, и ги фащат на още един болт на главината, изглежда всичко се сковава, мисля че не е зле, пък и всяка 2-3 156 като се погледне отзад, и се вижда че задните гуми са леко разкрачени.....
    Разкрачването идва от напречните стаблизиращи щанги. Не, че се е осукало купето.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Според мен колега сте назад още със слагането на 17" джанти:
    1. От гориво
    2. От ходене по гумаджийници за оправяне на джантите заради хубавите ни пътища. Освен ако не ходите само на кафенце и на дръпки по околовръстното.
    Не знам дали тия разСпънки ще могат да ви дръпнат напред от икономия на гуми! Надявам се да имате чувство за хумор!
    Така е колега, но ни оставиха малко радости у държавицата, та поне съм си доставил удоволствието да плакна окото по колицата /освен, когато е по гумаджии де/

    Иначе и аз съм на този принцип, че подобни глезотии са излишни и затова си карам с Нокиа 2310, която струваше 130лв, чисто нова преди 2 години. Сега може би няма пазарна стойност и се чудя за какво дават толкова пари хората, за преносими компютри в джобовете. Та дали ще си със железни жанти или с халуминиеви, или с телефон с зелено и червено копче, или с майкорсофт уиндоус ххх, все същата ху.ня!

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  14. #29
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    има ефект и то голям на предната си кола имах друго си е ,и според мен това са спънки защото нищо не разпъва и спъва.не се заяждам давам си мнението
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •