Results 1 to 7 of 7

Thread: Джанти от 155 2.0 на 90 супер 1.8

  1. #1

    Default Джанти от 155 2.0 на 90 супер 1.8

    Колеги имам един проблем.Сдобих се с ALFA 90 SUPER 1.8 с 16'-ки .Та искам да ги разменя с 15'-ките на 155-цата (2.0 94).Та първата 16-ка стана перфектно на 155-цата,даже по-плътно от 15-ката.Но 15-ката не става на главината на 90-ката.Бахти аномалията.И се отказах(нямах време).Та проблема ми се види около 2-3-4 десетив главината!Та има ли такива стандарти с такива маки разлики.И си мисля днес дали проблема не е в шпилките на 90-ката.Понейе бързах и може да не съм я центрирал при вкарването и шпилката да надига.Така не можеха да ми влязат и колекторите(сакса) на 156-цата при смяна на гарнитурите им.
    ВЪПРОСА МИ Е ЩТЕ СТАНАТ ЛИ 15-ките от 155 2.0 на ГЛАВИНИТЕ НА НА 90 SUPER 1.8?
    Кажете една блага дума че няма време за крикове,ключове итаркаляне на "капли".
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Стават! Споко! Разликата е милиметър или два в централния отвор. На по-старите алфи Алфетта, Джулиета, 75, 90, 33 централният отвор е малко по-голям. Купи си от железарията шкурки за бормашина и с тях внимателно разшири отвора. В никакъв случай не насилвай да стягаш без да си разширил джантата защото после няма сваляне. Правил съм операцията поне 3 пъти - справка моята 90-ка е с джанти от ГТВ. Успех и ако има нещо свиркай!
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Колеги имам един проблем.Сдобих се с ALFA 90 SUPER 1.8 с 16'-ки .Та искам да ги разменя с 15'-ките на 155-цата (2.0 94).Та първата 16-ка стана перфектно на 155-цата,даже по-плътно от 15-ката.Но 15-ката не става на главината на 90-ката.Бахти аномалията.И се отказах(нямах време).Та проблема ми се види около 2-3-4 десетив главината!Та има ли такива стандарти с такива маки разлики.И си мисля днес дали проблема не е в шпилките на 90-ката.Понейе бързах и може да не съм я центрирал при вкарването и шпилката да надига.Така не можеха да ми влязат и колекторите(сакса) на 156-цата при смяна на гарнитурите им.
    ВЪПРОСА МИ Е ЩТЕ СТАНАТ ЛИ 15-ките от 155 2.0 на ГЛАВИНИТЕ НА НА 90 SUPER 1.8?
    Кажете една блага дума че няма време за крикове,ключове итаркаляне на "капли".
    Пусни тема да видим джулията и 90-тката

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #4

    Default Тема с снимки

    Нека ги снимам.90-ката сигурно я знаете баща ми я зе от Пешо,а по BERLINA-та има още малко заигравка.и не е по темата ама ми трябва предно стъкло, па незнам в софия ги леят ма излиза солено....не че някой ще го продаде евтино де!!!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  5. #5
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    ... В никакъв случай не насилвай да стягаш без да си разширил джантата защото после няма сваляне....
    ...ами ако късно прочитаме този пост...как се процедира??? съжалявам за -ът
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ако сте насилили джантата да влезе с гайките имате проблем. Възможно е да е страшно, възможно е и да не е много страшно. За да свалите джантата, първо разхлабете гайките. Подпрете хубаво колата да не мърда напред-назад. Повдигате със стабилен крик - не този оригиналния и ако е нужно подпирате върху стойка, дървено трупче и т.н., за да е стабилна и да не се клати. Махате гайките и опитайте да свалите джантата, ако имате късмет може да нямаме заклещване . Ако е заклинила джантата, уверете се отново, че колата е стабилно подпряна и ритнете гумата в горния (!) край. Така излизат обикновени джанти, които са се заклинили. Ако ритниците не помогнат взимате едно по голямо дървено трупче опирате го в долния край от към под колата на гумата не на джантата и нанасяте удари с големия чук по трупчето. В случая би било полезно колелото да се върти. Ако имате голям гумен чук става и без трупче.
    Общо взето идеята е да не се удря по джантата за да не се изкриви.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    ...много мерси за последният пост....това ме успокоява малко, защото мислех някви лостови системи, някакви глупости на търкалета.....
    все пак май добрият стар чук ще оправи нещата....както винаги!
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •