Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: пааак проблем !

  1. #16
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Това кабелче най-вероятно отива в помпата ( ако е електронна ! ) , и ако е от тая свещ проблема няма да се разминеш леко и тънко...
    успех !
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  2. #17

    Default

    ами значи преди 20 мин. си я взех, майстора които я прави го нямаше и другия дето ми я даде каза нищо не дължиш, не знам кво е сменял и кво е правил, без пари ми е щото е познат на баща ми,вече само там ше ходя !!!

  3. #18
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by life style View Post
    ами значи преди 20 мин. си я взех, майстора които я прави го нямаше и другия дето ми я даде каза нищо не дължиш, не знам кво е сменял и кво е правил, без пари ми е щото е познат на баща ми,вече само там ше ходя !!!
    То това е добре , ама все пак какво и е било на колата ???
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  4. #19

    Default

    не знам, майстора го нямаше като я взимах, и никой нищо не ми каза, само знам че имам 1 свещ за смяна, ама той не ми я сменил щото не се занимавал с тва !

  5. #20
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Марияне от къде ги копаш тия майстори дето не се занимават с това ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Марияне от къде ги копаш тия майстори дето не се занимават с това ?
    ами, тои човека си е еладжия по принцип, ама така ми каза баща ми че не се сменял нишо друго освен жички, ама иначе ко , пак съм си на кирия, щяха дам е обръснат поне 50 франака ако бях я закарал некаде другаде,както галин от "КИРОВ" щял да ми оправя запалката в колата за около 5-6 часа, ебах таа запалка, 2 жици има е, кви са тес часове, сметни ги по 25лв на час и ко праи - към 150лв, и тва само за запалката, кожедер!, не стига че ми взе 100лв да ми оправи климатроника ами и след 2 седмици пак се прецака, аман от такива, поне знам че тоя е познат и пари не взима за труд, само за части, ся ф таа криза секи дере от всякаде!!

  7. #22
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default re

    за да не се пуска но ва тема иска да пи там за така наречената "умна дюза" име дадено от майсторите на коли.Та тая дюза я имат колите с електрона помпа и като направи бела след извесно време след запалване колата губи мощност но не винаги и за мен поне проблема е много интересен.Това са доводи по работата на едно гранд чероки 2,5тд което е със същият мотор.Е с някой разлики естествено като буксата на дюзата и дебитомера и т.н. но като цяло мотора е същия.Мен ме достраша да отрежа кабела на моята дюза зада го пробвам.Ми четох много ама нищо и не разбрах общо взето.Писах го на търсачка зада не зада не задръствам темата ама го няма.Предполагам че всеки с електрона помпа ще го интересува
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  8. #23
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Какъв е въпроса всъщност?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #24
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default

    като цяло за какво служи и какви проблеми създава все пак сам с такава дюза.
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  10. #25
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ахааа...
    Служи за обратна връзка на компютъра - да се определи точния момент на впръскване. И според това се коригира аванса във всеки един момент. Най-често май прекъсва намотката вътре. Дизелджиите ще кажат колко ома трябва да е тази дюза точно. На подобни е 90-130 ома. Отделно с осцилоскоп може да се види дали и какъв сигнал дава при работа. И понякога проблема не е от нея - тя е здрава примерно, но при понижено налягане на впръскване (например проблем с помпата) сигнала не е коректен.
    Last edited by didod; 04-04-2009 at 19:52.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #26
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default

    мерси за изчерпателния отговор.
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •