Results 1 to 13 of 13

Thread: "crash test"

  1. #1

    Default "crash test"

    Колеги,ще бъда кратък и точен.Интересува ме къде мога да видя видео на краш тест на алфа ромео 166.Търсих къде ли не,но не можах да намеря никъде,а много искам да видя как се представя колата,защото резултатите на 156 не ме впечатляват никак.

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако си правиш сравнение с новите коли, то по-добре не търси, нормално е кола проектирана преди 15г. и пусната в производство преди 10 да те плаши.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ако си правиш сравнение с новите коли, то по-добре не търси, нормално е кола проектирана преди 15г. и пусната в производство преди 10 да те плаши.
    Така е!Ако искаш да не те плаши погледни краш теста на смарта....

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ако си правиш сравнение с новите коли, то по-добре не търси, нормално е кола проектирана преди 15г. и пусната в производство преди 10 да те плаши.
    Виждал съм Алфа 166 и Ауди А6 комби след челен удар между двете и честно да ти кажа останах доста учуден колко е здрава алфата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Колеги,ще бъда кратък и точен.Интересува ме къде мога да видя видео на краш тест на алфа ромео 166.Търсих къде ли не,но не можах да намеря никъде,а много искам да видя как се представя колата,защото резултатите на 156 не ме впечатляват никак.
    няма официален краш тест на 166, поне на EURO NCAP.имам таблица със абсолютно всички тестове на EURO NCAP до миналата година и няма за 166 за съжаления нито за тезис,капа и 164.иначе и аз съм търсил много!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ако си правиш сравнение с новите коли, то по-добре не търси, нормално е кола проектирана преди 15г. и пусната в производство преди 10 да те плаши.
    Аз не искам да я сравнявам с нови коли,а с коли от 1999-2000.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Бе аз ще ти кажа за краш тестовете. Специалист съм в това. Значи ако те ударят странично няма проблем жив и здрав ще си, само ще ти сгънат калника, джантата и повредят кормилната уредба и малко ще излетиш встрани. Тя е голяма кола, няма проблем. Ако поднесеш странично и излетиш от пътя ще смажеш бордюри, кофи за боклук, пейки и всичко по пътя си и ще се разминеш с преебани джанти, малко повреди по ходовата и козметически дефекти, но като цяло няма да имаш никакви проблеми или да се омяташ нещо. Значи директен краш тест със 166 не знам, как е но нали си приличат малко със 156. Не е толкова зле. Предницата ти тотално няма да я има и двигателя малко навътре ще влезе но еърбеговете ще свършат чудесна работа и ще си невредим.

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Значи директен краш тест със 166 не знам, как е но нали си приличат малко със 156. .
    156 и 166 нямат нищо общо, шасито е конструирано по коренно различен начин. 166 е доста по здрава от 156.

  9. #9
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Доколкото знам Алфа 164, Фиат Крома и СААБ 9000 имат едно и също шаси, което е много здраво и мисля, че тва на 166 е подобно ако не и същото (тези, които знаят повече да пишат) иначе краш тест на 166 не съм виждал а доста търсих преди да си взема колата.
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #10

    Default

    Предницата на 156 изобщо я нямаше на краш-теста,който гледах с нея и мисля,че не си прилича изобщо с 166.А за 166 и аз съм чувал,че има еднакво шаси с фиат и сааб.Ако е така сигурно ще се представи добре.

  11. #11
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    няма официален краш тест на 166, поне на EURO NCAP.имам таблица със абсолютно всички тестове на EURO NCAP до миналата година и няма за 166 за съжаления нито за тезис,капа и 164.иначе и аз съм търсил много!


    Колега,
    Би ли пуснал тази таблица че ми стана интересно.
    Мерси предварително.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #12

    Default

    рагледай ф www.youtube.com се нещо ще излезне, за 164-ката ми излезнаха клипове на краш тест, може и за 166 да има нещо

  13. #13
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Колега,
    Би ли пуснал тази таблица че ми стана интересно.
    Мерси предварително.
    имам я някъде в списание AUTO BILD (испания).ще го потърся и ще видя какво мога да направя по въпроса
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •