Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Масло - над максимума ...!!!

  1. #16
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    За 15 000км(20К) от максимума слиза на минимума без да доливам до следващата смяна.
    Ще карам лекичко и утре ще сам чичо доктор!
    А семеринга на коляновия вал - нищо не ми говори да не бяха едни кръгли метални "нещица" за уплътнение !?
    Last edited by slav40; 20-03-2009 at 15:02.

  2. #17
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by marian View Post
    И кои си е позволил да ти я прави на билборд
    VFTI-позна !

  3. #18
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Сменявах маслото преди 3 седмици в сервиз и реших днеска да го проверя! Изваждам пръчката и се оказва ,че маслото е около 1.5 почти 2 сантиметра над максимума!
    Мисля да го точа с маркуч от система утре сутрин ,че сега е горещо , проблем ли е да карам така и днес(градско) ...и има ли значение дали ще я ръчкам или да карам лекичко ...!?!?!?...
    Колко грама(или литър) събира двигателя от минимума до максимума на пръчката!?
    ти не гледа ли колко масло ти слагат
    между другото моята събира 4литра точно на средата на щеката-ако сипя 4.4литра както пише съм над максимума
    проверявам си маслото поне 2 пъти в седмицата по навик
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    ти не гледа ли колко масло ти слагат
    между другото моята събира 4литра точно на средата на щеката-ако сипя 4.4литра както пише съм над максимума
    проверявам си маслото поне 2 пъти в седмицата по навик
    Ми не го оставяш да се изтече до края. Аз като развия пробката и я оставям половин час да си капе. Пия кафе, пуша цигара през това време. М/у другото в масления филтър също остава не малко масло. Ако не си го сменил него, то там са ти 200 гр. поне и по тръбите също остава. Трябва да се изчака и те да се оттекат след като развиеш филтъра...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    тъй като бързах...смениха ми маслото набързо(сам съм си виновен) и ми казаха ,че събира 5 литра двигателя ..... и нали си взех от металните кутии 3бр. по 2 литра масло ,за да имам и евентуално за доливане, тоя дето е сипвал е сипал на око и като гледам май е сипал около 5.5 литра ,че в кутията няма много останало .....

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    тъй като бързах...смениха ми маслото набързо(сам съм си виновен) и ми казаха ,че събира 5 литра двигателя ..... и нали си взех от металните кутии 3бр. по 2 литра масло ,за да имам и евентуално за доливане, тоя дето е сипвал е сипал на око и като гледам май е сипал около 5.5 литра ,че в кутията няма много останало .....
    Тц, тц, тц... източвай го. И м/у другото много масло ти харчи. Аз калкото налея на моята толкова източвам. Може би 100 - 200 грама ми гори на 10 000 км.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Когато маслото е повече то си търси от къде да излезе и избива в най слабата точка и много често си заминава семеринга на коляновия вал което е доста неприятно.
    Колега не мога да се съглася с вас това е типичен автомонтьорски фолклор!
    Мисля, че се получава точно обратното налягането спада! При въртенето на коляновия вал маслото силно се арерира от вкараните в него картерни газове. Мехурчетата газ в него са топло-изолатор и на всичко отгоре са свиваеми. Това може да доведе до прегряване на маслото и допълнително спадане на налягането в следствие на намалелия вискозитет... от тук нататък предполагам се досещате какво следва!
    Всъщност, увеличение на налягането на картерните газове може да се получи ако по някаква причина е запушена картерната вентилация, ама ...
    Няма да продължавам, че май оспамихме темата на колегата!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #23
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    има ли значение за харченето от стари свещи, че са почти на 100к.
    а то и двигателя е малко "мазен"от масло,но под колата никога не е имало капки от теч ...
    п.п. нямам кора под двигателя

  9. #24
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ми не го оставяш да се изтече до края. Аз като развия пробката и я оставям половин час да си капе. Пия кафе, пуша цигара през това време. М/у другото в масления филтър също остава не малко масло. Ако не си го сменил него, то там са ти 200 гр. поне и по тръбите също остава. Трябва да се изчака и те да се оттекат след като развиеш филтъра...
    значи след като отвиха пробката в масларната свалиха стария филтър и след около 10 мин. слажиха новия и наляха точно 4литра
    запалих да напълни филтъра,загасих изчакахме 2 мин и беше на средата
    от тогава до сега поне 10 пъти съм го гледал на студен двигател и пак е на средата
    момчето оште когато го сипа ми каза че е 4л и аз започнах да споря с него че събира4.4
    той каза че и на другие 156 на които е слагал му побирало 4 литра
    на миналата смяна бяха сипали4.2 литра и нивото беше около 3мм под максимума
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    има ли значение за харченето от стари свещи, че са почти на 100к.
    а то и двигателя е малко "мазен"от масло,но под колата никога не е имало капки от теч ...
    п.п. нямам кора под двигателя
    Не, аз до преди 3 месеца карах с оригиналните и NGK.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ми не го оставяш да се изтече до края. Аз като развия пробката и я оставям половин час да си капе. Пия кафе, пуша цигара през това време. М/у другото в масления филтър също остава не малко масло. Ако не си го сменил него, то там са ти 200 гр. поне и по тръбите също остава. Трябва да се изчака и те да се оттекат след като развиеш филтъра...
    След цялото чакане като теб,въртя и на стартер без да пали 2-3 пъти,само слагам щит да не пръска от гнездото на филтъра,излизат още 200-300 мл..
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by tipo1960 View Post
    След цялото чакане като теб,въртя и на стартер без да пали 2-3 пъти,само слагам щит да не пръска от гнездото на филтъра,излизат още 200-300 мл..
    Ти пък...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Ruse
    Age
    49
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Сменявах маслото преди 3 седмици в сервиз и реших днеска да го проверя! Изваждам пръчката и се оказва ,че маслото е около 1.5 почти 2 сантиметра над максимума!
    Мисля да го точа с маркуч от система утре сутрин ,че сега е горещо , проблем ли е да карам така и днес(градско) ...и има ли значение дали ще я ръчкам или да карам лекичко ...!?!?!?...
    Колко грама(или литър) събира двигателя от минимума до максимума на пръчката!?
    Спри колата на водоравно място и премери пак.
    155 1.8 8v 1994

  14. #29
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Lamarin View Post
    Спри колата на водоравно място и премери пак.

    Да не би да си ме видял на някой байр да проверявам маслото!

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Ruse
    Age
    49
    Posts
    23

    Default

    Не виждал съм как щеката на 146 ца показва 1 см над максимума при много лек "баир".
    155 1.8 8v 1994

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •