Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Масло - над максимума ...!!!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Масло - над максимума ...!!!

    Сменявах маслото преди 3 седмици в сервиз и реших днеска да го проверя! Изваждам пръчката и се оказва ,че маслото е около 1.5 почти 2 сантиметра над максимума!
    Мисля да го точа с маркуч от система утре сутрин ,че сега е горещо , проблем ли е да карам така и днес(градско) ...и има ли значение дали ще я ръчкам или да карам лекичко ...!?!?!?...
    Колко грама(или литър) събира двигателя от минимума до максимума на пръчката!?
    Last edited by slav40; 20-03-2009 at 13:57.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Сменявах маслото преди 3 седмици в сервиз и реших днеска да го проверя! Изваждам пръчката и се оказва ,че маслото е около 1.5 почти 2 сантиметра над максимума!
    Мисля да го точа с маркуч от система утре сутрин ,че сега е горещо , проблем ли е да карам така и днес(градско) ...и има ли значение дали ще я ръчкам или да карам лекичко ...!?!?!?...
    Колко грама(или литър) събира двигателя от минимума до максимума на пръчката!?
    4,4 литра събира. 2 см. над максимума е адски много. Това са 2 литра от горе. Сигурен ли си, че е така? Да не би да не си изчистил щеката?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Измерих нивото и се оказа 1.6 - 1.7мм след чертичката на максимума ...бърсах я 3 пъти ама нивото все си е толкова ...!

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Измерих нивото и се оказа 1.6мм след чертичката на максимума ...бърсах я 3 пъти ама нивото все си е толкова ...!
    Ми източи малко. Иди на канал, развии пробката и източи 1 литър.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Сменявах маслото преди 3 седмици в сервиз и реших днеска да го проверя! Изваждам пръчката и се оказва ,че маслото е около 1.5 почти 2 сантиметра над максимума!
    Мисля да го точа с маркуч от система утре сутрин ,че сега е горещо , проблем ли е да карам така и днес(градско) ...и има ли значение дали ще я ръчкам или да карам лекичко ...!?!?!?...
    Колко грама(или литър) събира двигателя от минимума до максимума на пръчката!?
    Много хора ще ти кажат, че няма проблем, но съм виждал на Мерцедес Е-класа на двг пише изрично, че карането с масло над максимума може да доведе до повреда в двг. Това на дизел, но няма знач. Едва ли са го написали просто така.
    Ебаси некадърните сервизи има. Колко трудно се пълни масло докъдето трябва. 2 см. си е доста масло.

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Тъй като досега не съм развивал пробка, за да не прецакам резбата.. ще точа/смуча с голяма спринцовка и маркуч от система през щеката! Ама проблем ли е ако я карам и днес така ... спокойничко ...!?
    направо да си го събера в тубичка за доливане по-натам ... така са ми сложили - а досетете се кой е сервиза..... !? мани ми са ми и олепили целата кола с надписи като рекламен билборд съм й станал ...малко се ядосах като видях, какви своеволия си позволяват, но си премълчах ..... ама май май ще ги сменявм ,че взеха безотговорно да се отнасят към мен
    Last edited by slav40; 20-03-2009 at 14:09.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма нищо сложно да развиеш пробката. Все едно развиваш болт. После стягаш лекичко с два пръста. Не с цяла длан докато усетиш усилие върху пръстите. Да не скъсаш резбата ми е мисълта. И си готов.

    И със спринцовка пак можеш ако нямаш канал. Нахлузваш тънка медицинска шлауфка и дърпаш.

    Иначе ето какво е станало. Наливали са маслото докато стигне максимума и са спрели. И то после като се е стекло останалото от горе и е надхвърлило. За това трябва да се налее точно 4.4, защото веднага след наливането на щеката нивото е около 6-7 мм преди максимума.
    Last edited by oem; 20-03-2009 at 14:32.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Александър Ауто?
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Сменявах маслото преди 3 седмици в сервиз и реших днеска да го проверя! Изваждам пръчката и се оказва ,че маслото е около 1.5 почти 2 сантиметра над максимума!
    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Измерих нивото и се оказа 1.6 - 1.7мм след чертичката на максимума ...бърсах я 3 пъти ама нивото все си е толкова ...!
    Последно? см или мм... има голяма разлика! Ако е 1-2 мм не е фатално, и на моята бяха предозирали почити 3-4 мм карам я вече 10к км няма проблем. Да не би да има бензин в маслото? Мирише ли?


    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Тъй като досега не съм развивал пробка, за да не прецакам резбата..
    Моята я прецакаха "майсторите" и я оляха отвън със силикон да не сълзи. Казаха, че трябвало да точа през щеката с помпа за напред. Само дето не ми е ясно как ще излезе шлама от дъното на картера с помпата но...
    А аз отидох при тях защото се очаква, че са го правили много пъти... и за да не прецакам аз нещо!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    а досетете се кой е сервиза..... !? мани ми са ми и олепили целата кола с надписи
    Т'ва в кой сервиз?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  11. #11
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Александър Ауто?
    Амин

  12. #12
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Т'ва в кой сервиз?
    Виж предния пост ..... образно казано олепили цялата кола .... 2 рекламни табели на номерата( направо са ми цигански) ... и семпъл надпис/лепенка от ляво на задната броня-над гърнето .....


    п.п. 1.6- 1.7см е релното ... моя грешка не съм обърнал внимание, не мирише ...добре си е .......
    А какъв сняг заваля ..аз нямам гараж ... дано до утре спре ,че ще стана на снежен човек ..
    Last edited by slav40; 20-03-2009 at 14:57.

  13. #13
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Тъй като досега не съм развивал пробка, за да не прецакам резбата.. ще точа/смуча с голяма спринцовка и маркуч от система през щеката! Ама проблем ли е ако я карам и днес така ... спокойничко ...!?
    направо да си го събера в тубичка за доливане по-натам ... така са ми сложили - а досетете се кой е сервиза..... !? мани ми са ми и олепили целата кола с надписи като рекламен билборд съм й станал ...малко се ядосах като видях, какви своеволия си позволяват, но си премълчах ..... ама май май ще ги сменявм ,че взеха безотговорно да се отнасят към мен
    И кои си е позволил да ти я прави на билборд
    0888515205

  14. #14
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Когато маслото е повече то си търси от къде да излезе и избива в най слабата точка и много често си заминава семеринга на коляновия вал което е доста неприятно.
    Alfa 155 2.0 16v

  15. #15
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за пропката,

    значи на мен едни такива малоумници ми бяха затегнали адски много пропката на картера на ибизата, превъртя гайката, та неуспешно рязане, пилене и - направо друг капак на картера + гарнитура.
    А по темата - браво че си го погледнал навреме, защото на мен различни хора са ми казвали че като е над максимума е опасно и може да избие през семерингите (ако не се лъжа беше така).
    Поне не си изхвърляй маслото а си го запази че може да си долееш после (колата си гълта масълце, имай го предвид).
    Пич къв сняг тука във Варна грее слънце и е няколк оградуса поне...
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •