Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115

Thread: Project "206 XRC" - Започна се...

  1. #1
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Project "206 XRC" - Започна се...

    Тъй като се знаем, реших да пусна тази тема тук, за да може хора, които имат отношение към оптичния, силовия и аудио тунинга да си кажат мнението и оценките за идеите, които мисля да изпълня до края на пролетта.
    Като за начало казвам, че колата този път не е Alfa Romeo, ами Peugeot 206 и по точно това тук:

    Мисля да правя неща, които в България все още не са особено разпространени. Като цяло и първо започвам с оптичния, след това с аудио и накрая с performance тунинга.
    За оптиката мога да кажа, че съм крайно разочарован от качеството и цените на стоките, които в България се предлагат от всички фирми за optical tuning. Ето тук идва и първата разлика, че имам желание да правя нещо, което малко хора правят в България. Не говорим за онези people, за които не е проблем да си поръчват Lorinser пакети за S-класите...
    Тъй като вече имам богата колекция от снимки на доста тунирани 206-ци ми направи впечатление, че специално кристални стопове на сребърен цвят стоят доста добре и за мое голямо щастие попаднах на един модел, който се е пояил на пазара преди по-малко от месец, но определено "рулира":


    ...и така светят на тъмно:


    Какво е една тунирана кола без...

    ...лети джанти.
    В момента колата е с летни гуми 195/45/16". Тези от първата снимка. Тук идва голямата ми дилема. Самия модел джанти ще го сменям, но дали да взема 17", които ще бъдат с гуми 205/40/17", или да запазя тези гуми и да взема например същия модел джанта, но 16". Иначе самият модел, на който съм се спрял е този:

    Кажете си мнението...и ако имате по-добри варианти за джанти също бих приел съвети.
    За сега съм взел все още доста малко неща. Преди една седмица купих и K&N replacement air filter.
    В момента си търся body kits и скоро ще поръчвам фарове с angel eyes.
    С развитие на проекта ще пускам снимки и ще давам още инфо...ако има заинтересовени де...

  2. #2
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    честно,тези стопове харесват ли ти?!?

  3. #3
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    По-добри вариянти???
    Без обаче да ми каже някой, че оригиналните са чудни...

  4. #4
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    По-добри вариянти???
    Без обаче да ми каже някой, че оригиналните са чудни...
    да , ако ти е беше черна колата и леко ги затъмниш , ще си е готино

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Що бе, хубави са стопчетата, на пръв поглед малко шаренки изглеждат, но пък хубаво седят и наистина са оригинални, ако са хубава марка (а те сигурно са) ще изглежда готино. За джантите е ясно, че колкото са по-големи, толкова по-добре изглежда колата, само че... колкото са по-големи, толкова по тромава става, пък и с тази височина на гумата ще береш ядове, то дупки, ями по пътя, ръчна > бордюрче и така... аз ако съм на твое място ще взема 16-ки.
    Audi A6 & Alfa GTV

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Шоко стоповете са добре- харесва ми как светят на тъмно(тези на старото ти пежо не са лоши поне според мен - на тази 206 и ходят кристални)
    ,. Относно джантите мисля че 16" е най-доброто за размерите на колата. С 17" си мисля че като се вземат впредвид размерите на колата и пропорциите - ще изглежда като каляска. Моето мнение е за 16-ки.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    От снощи...

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Добре стоят на колата
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Честито!
    Много ми е интересно нощем как светят мигачи, задна, мъгливите и т.н.
    Ако можеш да спретнеш скромно филмче, ще е супер.
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  10. #10

    Default

    Стоповете изглеждат супер на колата и светят доста готино в тъмното. Относно джантите, за 17''-ки по-добре почакай бат Бойко да оправи пътищата първо
    Alfa Romeo 145, 1.6 Boxer, 103bhp
    Audi A3, 1.8, 125bhp

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Колега, може да харесаш някоя идея...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Мерси за снимката...отдавна я имам и знам кой е този боди кит.
    Стоповете светят много красиво и дори и така само с тези стопове вече колата събира много погледи. Иначе се спрях на много интересен вариянт за джантите - няма да купувам нови, защото тези сега 16" много ми харесват, но ще бъдат поръчково изрисувани със специална шарка. Имам няколко вариянта за ефекти върху джантите, като идеята е да се боядисат части от интериора в сребърен металик какъвто цвят е самата кола и по тези части също да я има същата шарка от джантите!
    Относно стоповете ще направя няколко снимки като гиф за да видите как свети цялата задница.

    Иначе съм абсолютно отворен от към получаване на идеи за шарка по джантите...

  13. #13
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Ето ги и как светят:


    За съжаление съм снимал от телефон и не може да ги хване ясно толкова ярките цветове...

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Абе да не поверваш ма мен ме кефат
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    А с диоди или с крушки са
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •