Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Хайде въпрос с повишена трудност!

  1. #16
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    този проблем го имах на служебния си автомобил ходих на стенд за амортисьори и господата майстори при първото замерване отчетоха 89% износване,и веднага се изказват амортисьори за смяна,а тя колата на 2 години и ги попитах може ли за това време да заминат единия каза че е невъзможно и ме прати да покарам малко из дупки да мина 10-15 пъти през един спящ полицай и като спря да клопа ме върна на стенда и всичко беше 6.Казаха ми понеже колата се движи в по голямата част от времето с постоянен товар се износва стеблото на амортисьора/няма промяна в килиграмите които носи/то е невидимо с просто око,и докато се раздвижи семеринга и оплътни поклопва,пита ме иначе дали седи в пътя колата като карам,казах му че седи безупречно,сложи диагноза че рано или късно ще заминат амор......,и да карам и свиквам в началото да клопа.вече 3 години си карам така.Казвам го като варянт при теб може да е друго,но според мен диагнозата е същата,защото предполагам не си се прибил да си товариш колицата,а се возиш само ти и тук таме още 2-ма 3- ма около теб
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    този проблем го имах на служебния си автомобил ходих на стенд за амортисьори и господата майстори при първото замерване отчетоха 89% износване,и веднага се изказват амортисьори за смяна,а тя колата на 2 години и ги попитах може ли за това време да заминат единия каза че е невъзможно и ме прати да покарам малко из дупки да мина 10-15 пъти през един спящ полицай и като спря да клопа ме върна на стенда и всичко беше 6.Казаха ми понеже колата се движи в по голямата част от времето с постоянен товар се износва стеблото на амортисьора/няма промяна в килиграмите които носи/то е невидимо с просто око,и докато се раздвижи семеринга и оплътни поклопва,пита ме иначе дали седи в пътя колата като карам,казах му че седи безупречно,сложи диагноза че рано или късно ще заминат амор......,и да карам и свиквам в началото да клопа.вече 3 години си карам така.Казвам го като варянт при теб може да е друго,но според мен диагнозата е същата,защото предполагам не си се прибил да си товариш колицата,а се возиш само ти и тук таме още 2-ма 3- ма около теб
    Само аз се возя. И то кво возене. Тя повече седи на едно място. А и както казха пружините ми са ниски и твърди и аморт. не се движи много много.

    Чакам да се постопли и ще сменя накрайниците на рейката ама сигурно всичките. И горните носчи може би, че скърцат яко.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз едно място знам къде правят реглаж и там нямат. Ако може да питаш питай.
    Велико Търново, старата Мототехника на Биляковско шосе към КАТ! Братовчед ми е 90% сигурен, че там има стенд за амортисьори. Направо ме изненадахте колеги В.Търново и Ловеч да нямате стенд за амортисьори! В нашия малък град има на две места (които аз знам), като едното дори не е в сервиз, а в център за технически прегледи и предлагат теста безплатно като екстра към техническия преглед. Миналата седмица като минавах технически преглед тествах моите и отпред единият е на 40% и съм за смяна вече

    П.П.
    Ето тук
    Last edited by fade; 20-03-2009 at 15:25.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Велико Търново, старата Мототехника на Биляковско шосе към КАТ! Братовчед ми е 90% сигурен, че там има стенд за амортисьори. Направо ме изненадахте колеги В.Търново и Ловеч да нямате стенд за амортисьори! В нашия малък град има на две места (които аз знам), като едното дори не е в сервиз, а в център за технически прегледи и предлагат теста безплатно като екстра към техническия преглед. Миналата седмица като минавах технически преглед тествах моите и отпред единият е на 40% и съм за смяна вече

    П.П.
    Ето тук
    Е знам го този сервиз, но не знаех, че имат тръскалка.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    От "умрели" тампони на стаб.щанга може ли да скърца или само от горни носачи? Скърца само като "скоча" в някоя дупка...Лошото е, че един път ми се чува от дясно друг път от ляво....Понякога някъде от зад!??!!?! аххаахха
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    От "умрели" тампони на стаб.щанга може ли да скърца или само от горни носачи? Скърца само като "скоча" в някоя дупка...Лошото е, че един път ми се чува от дясно друг път от ляво....Понякога някъде от зад!??!!?! аххаахха
    батко при теб проблемът е от слабо пусната музика
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    От "умрели" тампони на стаб.щанга може ли да скърца или само от горни носачи? Скърца само като "скоча" в някоя дупка...Лошото е, че един път ми се чува от дясно друг път от ляво....Понякога някъде от зад!??!!?! аххаахха
    Накладките да не скърцат и те.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    аххахха търтей, аз сега карам без НИКАКВА музика, че нали слухта за двигателя и от там иде цялата работа

    п.с. Ферарист не съм сложил още твоите накладки, ама сегашните просвирват при по-леко натискане. Като ги накова яко не се чуват ахаха ама това са бели кахъри...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #24
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    аххахха търтей, аз сега карам без НИКАКВА музика, че нали слухта за двигателя и от там иде цялата работа
    слухтиш не слухтиш се тая
    карай и да не ти пука бе
    после нов

    2.0
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Юпиии след снега и кишата в София тия дни, скърцането изчезна ехеххех
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    носи си вода в колата и като почнат да скърцат слизаш,мокриш и
    напред
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #27
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И горните носчи може би, че скърцат яко.
    Ето сам си стигна до отговора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ето сам си стигна до отговора
    Да се постопли малко и ще и разкова цялата предница. Много ме дразни това тропкане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пууу... освен вътрешен накрайник и стабилизиращата щанга чука, и горните носачи и те. Утре за по сикурно ще ходя на стенд да кажат точно кое да се смени.

    Ако са горни носачи и стаб щанга да слагам полиуретанови тампони?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Пууу... освен вътрешен накрайник и стабилизиращата щанга чука, и горните носачи и те. Утре за по сикурно ще ходя на стенд да кажат точно кое да се смени.

    Ако са горни носачи и стаб щанга да слагам полиуретанови тампони?
    Много често тропане от рейката може да се сбърка нс тропане от вътрешен накрайник ако ти тропа в ккраката да знаеш че почти сигурно е че е самата рейка а не накрайниците. Аз смених 2 здрави накрайника щото си мислех че е от тях но накрая се окача рейката.
    А за тампони няма по здраво от полиуретана.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •