Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: дискусия скотосна кутия за 156

  1. #16
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Известен мотоциклетен състезател бе казал, че " състезание се печели с голям въртящ момент, а не с максимална скорост"...Леко отклонение, но в подкрепа на горния пост.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    И едно допълнение от мен : Клегата Новачев много правилно е обяснил за мощноста и въздушното съпротивление , но тук не са важни конските сили , а нютон метрите (въртящ момент) Затова дизел със 136 к.с. и мисля около 300 Nm (не съм сигурен) има 6-та, а бензин със 155 коня и около190 Nm няма 6-та скорост. От този въртящ момент е и голямата теглилна мощност и икономията на дизеловите ДВГ-та, затова няма и бензинови камиони.
    Колега, има 6-та скорост при бензин 150/не 155/ коня в колата от подписа ми. Но използването и е ефективно при скорости над 120-130 км/ч. Конструкторите наистина са премислили горе-долу нещата. И двете ми Алфи 146 и 166 при 120 км/ч. на 5-та са на 4000 об/м. С шестата предавка на 166 при същите условия и със същата скорост оборотите падат с около 600-700об/м. Нека да не забряваме, че тези коли са туристически и скорости над 170-180км/ч. развивани продължително време не са полезни за тях/кой каквото и да си приказва за дизелите/, а и къде ще се развият тези скорости при тези пътища и тази натовареност.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Колега, има 6-та скорост при бензин 150/не 155/ коня в колата от подписа ми. Но използването и е ефективно при скорости над 120-130 км/ч. Конструкторите наистина са премислили горе-долу нещата. И двете ми Алфи 146 и 166 при 120 км/ч. на 5-та са на 4000 об/м. С шестата предавка на 166 при същите условия и със същата скорост оборотите падат с около 600-700об/м. Нека да не забряваме, че тези коли са туристически и скорости над 170-180км/ч. развивани продължително време не са полезни за тях/кой каквото и да си приказва за дизелите/, а и къде ще се развият тези скорости при тези пътища и тази натовареност.
    Така е , 6-та скорост има и при Пунто 1.2 16в , но.... правилно каза , че ефекта идва едва когато ти се развърти мотора, докато при дизела си има торг и в ниските обороти. Предполагам, че икономия ще има, аз също не съм почитател на големите скорости. А тези които искат по-малко обороти на 5-та при 1.8 или 2.0 ТС да си слагат 5-та от дизел , за изпреварване винаги има и 4-та. Мисля , че не е скъпа и сложна процедура...., а е изпробвана - разтоварва си мотора, но ще липсва 5-та, от 4-та направо на 6-та
    Last edited by Доко; 21-03-2009 at 16:27.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •