Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: регулация на фарове

  1. #1

    Default регулация на фарове

    Колата е 156 спортвагон и е кривогледа.Десния фар свети по нависоко ии не искам да хода при некви паляци да ми регулират фаровете та за тва питам тук къде точно се пипа при фара за да го регулирам,върти ли се нещо? Ако някои и снимки може да покаже ще е екстра .мерси предварително
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  2. #2

    Default

    От задната страна на фара има две шестоъгълни врътки, който го регулират на височина, и наляво и дясно.....аз като ги регулирах спрях на един мегдан, закривам единия фар за да не се бъркам и регулирам един по един - накрая заставаш 30-40 метра пред колата си и гледаш дали заслепява, и дорегулираш и си пушка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    трябва ли да развивам капачката отвътре,който се отвърта като си сменяш крушката или отвънка някъде е тва ?
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  4. #4

    Default

    Няма нужда, отвънка е...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Не,няма да сваляш капачката.Отвори капака на двигателя,застани отпред/може и странично/,наведи се и погледни фара отзад и ще видиш тези шестоъгълни шипчета.
    Last edited by krasy k; 18-03-2009 at 17:25.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #6
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    А най-добре, ако имаш винтоверт, спестява доста въртене....само полека със спусака, че в един момент винта започва да трака на разпадане..

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    А най-добре, ако имаш винтоверт, спестява доста въртене....само полека със спусака, че в един момент винта започва да трака на разпадане..
    Аз го правих гедорето,по-лесно и по-безопосно е ...
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8

    Default

    значи още докато по обяд написах темата видях това нещо на алфата на баща ми,която е същата,видях тези шипчета и ги развъртях малко да се уверя ,че е това.Прибирам се в нас отварям си капака на моята красавица,тръгвам да повъртвам шипчето...не не може да се завърти дееба..кожени ръкавици слагах ..не мърда
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Пръсни го нещо което преобразува ръжди или от сорта
    Last edited by fred; 19-03-2009 at 11:05.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by littlesister View Post
    значи още докато по обяд написах темата видях това нещо на алфата на баща ми,която е същата,видях тези шипчета и ги развъртях малко да се уверя ,че е това.Прибирам се в нас отварям си капака на моята красавица,тръгвам да повъртвам шипчето...не не може да се завърти дееба..кожени ръкавици слагах ..не мърда
    е ти с пръсти ли го въртиш???
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Що не си идеш в сервиз да ти ги регулират? Само 10 лева и го правят на специален уред.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by littlesister View Post
    Прибирам се в нас отварям си капака на моята красавица,тръгвам да повъртвам шипчето...не не може да се завърти дееба..кожени ръкавици слагах ..не мърда
    И стоманени да сложиш, надали ще стане - зимаш една отверка която е с сменяем връх, и има шестограмен женски отвор(макар че някой не стават), пъхаш го и въртиш с кеф.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Що не си идеш в сервиз да ти ги регулират? Само 10 лева и го правят на специален уред.
    Да бе,лесно ви е на вас дето имате свестни сервизи.Не е въпрос за пари, а за хора ,които могат да ти свършат работа.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #14

    Default

    аз знам много добре,че ако отида в сервиз ще ми земат не 10,а поне 20-30 лева като няма гаранция дали ще свършат работа,а освен тва искам нещо сам да си правя по колата,че ми е кеф. Ааа за винтчето..на другата кола ,на която първо го видях си се въртеше и с пръсти
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ако си от София, нямаш проблеми, има доста сервизи в общ технически, които ще ти свършат добра работа, а ако ти се занимава е друг въпрос.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •