Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: при 70градуса върви като самолет при90 започва да се мъчи.156 1.8 тс

  1. #31
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Започвам да се убеждавам че имат проблем с компютрите тези коли,нещо в самоя софтуер което не управлява добре мотора,и една малка намеса подобрява нещата за малко докато компътъра не оплеска пак нещата!Неможе всяко чудо да е за 3 дни!Или пък ако е прецакано нещо наистина то поне да си личи че е така а не 2 дни да върви 2 дни не!Не е нормално,само от скапания софтуер е нещо!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  2. #32
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Няма нищо скапано в софтуера освен ако не е някй чип умрял на някой дето слага наред и незнае кво прави

    Колата/ите ви си имат проблеми и те трябва просто да се отстранят - разрешават се нещата с диагностика и оглед на някой важни компоненти
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Няма нищо скапано в софтуера освен ако не е някй чип умрял на някой дето слага наред и незнае кво прави

    Колата/ите ви си имат проблеми и те трябва просто да се отстранят - разрешават се нещата с диагностика и оглед на някой важни компоненти
    Ще се идва скоро до Софето нема начин !

  4. #34
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Няма нищо скапано в софтуера освен ако не е някй чип умрял на някой дето слага наред и незнае кво прави

    Колата/ите ви си имат проблеми и те трябва просто да се отстранят - разрешават се нещата с диагностика и оглед на някой важни компоненти
    Bobo,ще ме побъркаш с тия диагностики,съгласен съм с теб само че проблема не е от компа..със същата симптоматика е и мойта кола и в мойта тема ми пишеш за диагностика ама аз немога да храня цялата околия дето има лаптоп и си е свалил някаква верся на "autodata" и айде аз съм голем майстор.за себе си колеги съм решил,сменям наред,поне всичко ще ми е новичко по колата докато уцеля проблемния чарк.говоря за 1.6 16 Т.С..до тук дебитомер(тоя обяче го върнах),стъпков мотор,ТПС,датчик за температурата,кабели на свещи.и вече зацепването ми е на дневен ред.айде който намери лек за тая болест че го черпим

  5. #35
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Започвам да се убеждавам че имат проблем с компютрите тези коли,нещо в самоя софтуер което не управлява добре мотора,и една малка намеса подобрява нещата за малко докато компътъра не оплеска пак нещата!Неможе всяко чудо да е за 3 дни!Или пък ако е прецакано нещо наистина то поне да си личи че е така а не 2 дни да върви 2 дни не!Не е нормално,само от скапания софтуер е нещо!
    Аз имам чувството че я по преебах с един баварец до прекъсвача и от там испуши сондата и зацапа сигорно свещите и от си еба мамата да го запуши се здраво са ще я отпушвам нема начин 4 ти цилиндър не работи .....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #36
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Аз имам чувството че я по преебах с един баварец до прекъсвача и от там испуши сондата и зацапа сигорно свещите и от си еба мамата да го запуши се здраво са ще я отпушвам нема начин 4 ти цилиндър не работи .....
    Това дето го описваш няма как да стане нито могат да се зацапат свещи нито да се преебе сонда от няколко дръбки и прекъсвача сондите обикновенно изкарват много повече ако имаш много висок разход на масло сондата ще замине поне за 10-15 к км а може и повече да изкара а пък свещите имат опция и се самопочистват но и те не може да са се зацапали от това. Ако беше така от няколко прекъсвача да заминават свещи и сонда знаеш ли колко трябва да съм сменил до сега а и моя прекъсвач е на 8000 оборота макар че съм го стигал 4-3 пъти в движение щото са си мъки за маторЯ
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #37

    Default

    Нещо решение по въпроса

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ох мойта как хубаво бягаше на -10 Днеска на 20 градуса усетих разликата от температурата на въздуха Крайно време е да си изпера филтъра
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ох мойта как хубаво бягаше на -10 Днеска на 20 градуса усетих разликата от температурата на въздуха Крайно време е да си изпера филтъра
    И моята е така колега..предишните дни дърпа яко , днес изпрах филтъра,почистих дросела и нищо ново.. +18 градуса и веднага се усети яко муд.

  10. #40
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    накрая ще й изкорубя сичко и ще и налея един мотор от жигула вътре и да не се занимавам с глупости
    то направо е мъчение,сяка сутрин да палиш по няколко пъти за да заработи кошарата както трябва...иначе е немислимо тръгването...

  11. #41
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Някой ще конкретизира ли проблема точно, за запалването при топло време то е ясно- става от вторият път и проблема е от софта, но другото не ми е ясно какво значи при 70* върви при 90* ....
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #42

    Default

    Стана въпрос за Ал.ауто смяна на ангренажен ремък,защото на мойта сам го смених и проблем няма.Тук става въпрос за някакви пети които застопоряват двете колела така ли.Другото което не ми се връзва е реглажа на колелото разпр.вал.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Някой ще конкретизира ли проблема точно, за запалването при топло време то е ясно- става от вторият път и проблема е от софта, но другото не ми е ясно какво значи при 70* върви при 90* ....
    Проблема не е в софта. софта си е много добре даже Колите ви имат проблеми. Моята пали от раз, и върви еднакво при 70 и 90 градуса. И аз съм имал вашите проблеми и със сигурност ви казвам, че не е от софтуера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Проблема не е в софта. софта си е много добре даже Колите ви имат проблеми. Моята пали от раз, и върви еднакво при 70 и 90 градуса. И аз съм имал вашите проблеми и със сигурност ви казвам, че не е от софтуера.
    Исках да кажа, че при топло време пак пали от ряз но понякога двигателя тресе и трябва да се изгаси и после пак да се запали, като е откачена ламбдата този проблем го няма. Иначе другият проблем и на мен ми е интересен защото и аз карам същата кола и бих искал да разбера повече.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #45

    Default

    Няма никакви проблеми с паленето сутрин и т.н .. пали си отраз !
    Просто като се стопли времето , примерно днешния ден (задушно) се усеща разлика във вървежа , става някакси по мудна и бавно се развърта.. иначе всичко друго си е ок по колата !
    Last edited by Djalev; 20-02-2010 at 20:30.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •