Results 1 to 13 of 13

Thread: Какви двигатели в 155 2ри опит!

  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Какви двигатели в 155 2ри опит!

    Ама моля защо ми заключвате темата

    Въпроса ми беше точен и ясен

    Интересувам се от любопитство какви двигатели могат да станат от италианската секта на Алфа Ромео 155 2.0 8В? Става въпрос без особенно преравяне да се слагат?

    Примерно 2.0 16В турбо мотора? като от тази Ланчия Тема?
    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...012&f1=details

    Или примерно от Алфа 164?
    2.0 В6 турбо?
    3.0 В6 12 клапана?

    Та някой би ли споделил повече информация
    Предварително благодаря
    Кой какво точно неразбра и защо не ми дадохте възможност да си допиша...

    А горе съм пуснал линк на Капа...Става въпрос за двигател на Тема просто съм объркал линка ето новия:

    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...012&f1=details


    Тааа ако ако някой пак не е разбралм, макар горе да съм го написал....

    Кои от тези двигатели или някой друг може да влезе без особенни затруднения, сериозно преравяне и т.н. в коша на Алфа Ромео 155 2.0 8 клапана 92г. ???

    Примерно ск. кутия от 155цата ще стане ли за 2.0 турбо мотора? Или 3.0 В6 мотора.....? За електрониката предполагам няма да стане за нито един от двиг.??

    Ето и другите двигатели в моето полизрение:
    2.0 В6 турбо?
    3.0 В6 12 клапана?

    Ако се сещате и за друг, който аз съм пропуснал ще се радвам да го добавите и да дадете кратък коментар, съвет или разяснение...

    Нали за това е форума Предвадителнооооо ви БЛАГОДАРЯ МНОГО!

    П.П Моля старата тема да се изтрие и да остане тази, а и феновете на 155 сме много(20коли от последната среща), така че ще е интересно за всички НИ

    Пак благодаря за съдействието
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Помеждудругото май леко те пообърках на Личното, трябва да ползваш и скоростите от мотора, който ще купиш, обаче те така или иначе си вървят с него! Въпроса е дали твоите са на жила и дали ония скорости и те са на жила или са на друга някаква система!!! трябва и това да се провери!!! А иначе мисля, че Алфови мотори без преправяне на самия кош или тампони ще влязат без проблем! Не зная обаче на Ланча дали захващането е същото и дали ще пасне точно мотора!!! Взимай на колегата оня 3.0 ДВГ и го бутай в твоята, а ако си намериш по евтини майстори може да се включиш и до 1000 за работата по прехвърляне на ДВГ + 700лв. самия ДВГ и 300лв. обслужване, та цифрата отива към 2000лв. при всички случаи!!!

  3. #3
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Това ,което знам със сигурност е кутията от 155 2.0 8 клапана не е същата ,като на нито един от изброените мотори.
    Една и съща кутия ползват 155 2.0 16 клапана ланчията 2.0 16в турбо .Но съединителите не са еднакви та не знам до колко е трудно приправянето.Нека да се изкажат монтьорите, които никак не са малко тук във форума .
    Дано е полезна тази информация .
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Това ,което знам със сигурност е кутията от 155 2.0 8 клапана не е същата ,като на нито един от изброените мотори.
    Една и съща кутия ползват 155 2.0 16 клапана ланчията 2.0 16в турбо .Но съединителите не са еднакви та не знам до колко е трудно приправянето.Нека да се изкажат монтьорите, които никак не са малко тук във форума .
    Дано е полезна тази информация .
    Аз доколкото знам,камбаната на кутията на Ланчата е по-голяма,заради по-големия съединителИначе за В6 мотора ще трябва да се сменя и магарето,според мен и цялото окачване,иначе в Германия,има доста донори за по 4-500 евра
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5

    Default

    темата ти звучи като "как да сложа турбо"

    та за това да започнем от по лесните неща
    дефинирай "без особенно преравяне"

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз бих заложил на 3.0 В6 12 клапана и то само, ако е със скоростите, налична е електрониката, цялото предно окачване(мост, полуоски, макферсони, шенкели) и системата за превключване на скоростите. Игра ще има то е ясно. Безболезнено и без пари няма да стане. А и директно да го метнеш, без да го ревизираш (което значи още пачки)...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Кой от тези или някой друг двигател би попаднал в коша на 155 2.0 8в 92г. с най-малко подмени на части и промени изобщо...

    Примерно един 2.0 16В турбо мотор дали ще пасне лесно в моя кошш...Става въпрос за захващане на самия двигател, ск. кутия,окачване и т.н...

    Точно едно такова мнение като на тренди търся, кой ще стане с най-малко преравяне

    Аз лично си мисля за 2.0 4цил турбо, защото е 4 цил. а се притеснявам 6таците да не тежат много и да не трявбат големи промени по окачването... Но незнам точно ск. кутия предно окачване...

    За ревизиране да не говорим в момента...За електрониката е ясно че всеки трябва да си дойде с нея...

    За 3.0 12В ми се струва че трябва доста неща да се подменят?

    На 2.0 турбо мотор моята ск. кутия доколкото разбирам няма да стане, но само това ли ще са нужните модификации? В смисъл ако са само те въпроса може да се реши като се вземе мотора със ск.кутия, а дали ще трябват промени по предното окачване както при 3.0 12 както каза МЪри и Тренди

    А 2.0 V6 турбо?
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    160

    Default

    Най-добре 4.16 Турбо от ФИАТ/ЛАНЧА в комплект със скорости, полусоки и няма да е зле все пак да се види да вземеш с тях и лапите, но имам големи подозрения че там нещата няма да са различни! А и не са толкова цифра на фона на целия комплект който ще трябва да вземеш. За ревизията - ти си знаеш, каза го! Това ти е най-лесния и същевременно най-силен вариант и с риск да ме нападнат Алфистите - с пъти повече потенциал и издръжливост при "засилване" от 3 литровия атм. и 2 литровия В6 ТВ.
    Поздрави и не се замисляй - хвърляй газта на боклука и "нека бензина влезне отново във вените ти"

  9. #9

    Default

    още малко....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Tie 4.16 е някакво наименование, но съм много зелен и не мога да го свържа... Вероятно е 2.0 турбо ...

    Кажи ми в кои точно модели на фиат и ланчия се слага?
    Крома?
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Както казва колегата Tie, най-добре е Фиат/Ланча турбо мотор. За пример Q4 е с този мотор.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    160

    Default

    4.16 Турбо идва от 4 цил. 16В с Турбина - слага се при: Купе, Делта 2, 155 Ку4 - с Вебер-Марели електроника а на Тема, Капа е с Бош електроника и турбина Т25. Също се среща и при Делта Интеграле 16В, Ево 1 и 2, но такъв донор надали ще намериш, а е и грехота да се разваля де!
    В БГ се срещат най-често такива от Купе (препоръчвам да вземеш от такова всичко комплект) и Капа (тук да не се объркаш нещо защото има и 5.20 Турбо 220 к.с., както и при Купе-то), но като цяло ти трябва нещо от старата школа на двуваловите турбо мотори на ФИАТ/ЛАНЧА - там е истината
    При Крома/Дедра/Тема МК1 е 8В Турбо, като при Крома и Тема пак си с Бош електроника.

  13. #13

    Default

    напълно достатъчно.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •