Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Проблем след смяна на накладките...

  1. #1
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default Проблем след смяна на накладките...

    Всъщност незнам дали е проблем или но нормално, но след като смених накладките миналата седмица спирачката омекна страшно много и спира по-бавно. Самия ход на педала се увеличи в смисъл, че преди само леко докосвах педала и спираше а като натисна малко повече ми прескачаше (АБС-а се пускаше) а сега натискам колкото мога и спира плавно но много бавно. Отново искам да напомня че ми е първа кола и не съм в час с автомобилите като цяло и всяко едно нещо което ме притеснява питам, защото е по добре да ме напсува някой от колкото да стане нещо било то с колата или с мен... И като съм почнал... направиха ми една проверка на амортесьорите и се оказа че заден десен е сдал багажа и колата се държи зле на пътя в смисъл при най-малката неравност се клати адски много та другият ми въпрос е може ли да се кара няколко дена докато събера средства за нови амортесьори или да я остава в бокса. И се сетих да питам за ръчките за мигачите и чистачките- не светят. Та каква е процедурата трябва да намеря нови да се сменят или може да се разглобят и да сменят крушките... ? Мерси.
    Last edited by RahzeL; 16-03-2009 at 23:39.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  2. #2
    започва да се пристрастява killer's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Всъщност незнам дали е проблем или но нормално, но след като смених накладките миналата седмица спирачката омекна страшно много и спира по-бавно. Самия ход на педала се увеличи в смисъл, че преди само леко докосвах педала и спираше а като натисна малко повече ми прескачаше (АБС-а се пускаше) а сега натискам колкото мога и спира плавно но много бавно. Отново искам да напомня че ми е първа кола и не съм в час с автомобилите като цяло и всяко едно нещо което ме притеснява питам, защото е по добре да ме напсува някой от колкото да стане нещо било то с колата или с мен... И като съм почнал... направиха ми една проверка на амортесьорите и се оказа че заден десен е сдал багажа и колата се държи зле на пътя в смисъл при най-малката неравност се клати адски много та другият ми въпрос е може ли да се кара няколко дена докато събера средства за нови амортесьори или да я остава в бокса. И се сетих да питам за ръчките за мигачите и чистачките- не светят. Та каква е процедурата трябва да намеря нови да се сменят или може да се разглобят и да сменят крушките... ? Мерси.
    обезваздуши си спирачките и щесе оправи и аз го имах същият проблем

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Спирачките ти най-вероятно са за обезвъздушаване, както ти каза колегата.

    Амортисьорите се сменят и двата. Може да караш още, но не е препоръчително. Поне карай внимателно докато ги смениш.

    На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Спирачките ти най-вероятно са за обезвъздушаване, както ти каза колегата.

    Амортисьорите се сменят и двата. Може да караш още, но не е препоръчително. Поне карай внимателно докато ги смениш.

    На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят.
    За лосчетата ще се примиря както и за амортесиорите и няма да я карам много, но за обезвъздушаването мисля че го правиха при смяната на накладките. Един натиска спирачката а гругия с едно ключе отвърта нещо на спирачния апарат да изпръска спирачна течност 3-4 пъти на страна...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    На алфите след '97 (с вътрешния фейслифт, или иначе казано с новото табло) лостчетата не светят

    Е как не светят бе???? Аз таман уговорих жичкаджия супер майстор да му я карам да ги поправя... И то ся ако излезе, че фабрично не светят, ебаси резила...
    Ма според мен нали не може след фейслифт да има по-малко екстри?
    А, сетих се, колата е `талянска((
    Е, това обяснява всичко))
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  6. #6
    започва да се пристрастява killer's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    За лосчетата ще се примиря както и за амортесиорите и няма да я карам много, но за обезвъздушаването мисля че го правиха при смяната на накладките. Един натиска спирачката а гругия с едно ключе отвърта нещо на спирачния апарат да изпръска спирачна течност 3-4 пъти на страна...
    колата трябва дае запалена като обезвъздушаваш защото аз като обезвъздушавах моята за първи път не бях я дал на контак или небях я запалил и нестана имаше нещо такова а сега несе сещам с точност но за амортисиьорите може да караш така ама внимателно.Имам един приятел вече кара една година така и няма проблем но се разбиват и други работи следователно

  7. #7
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Сам мога ли да се справя с обезвъздушаването или ми трябва още 1 човек? И колко струва едно обезвъздушаване в сервиз... ?
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  8. #8
    започва да се пристрастява killer's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Сам мога ли да се справя с обезвъздушаването или ми трябва още 1 човек? И колко струва едно обезвъздушаване в сервиз... ?
    един да натиска педала а другия да отвива и да завива нети трябва други хора ама ако неможеш да се се справите отиваи на майстор като искаш това е толкова елиментарно че незнам защо няма дасе справите 2-ма човека пробваите и тогава отиваите

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    двама е по-добре, но можеш и сам.взимаш чиста спринцовка голяма и набиваш едно маркуче от казанчето с спирачна течност издръпваш една спринцовка и после вкарваш течноста през апаратчето и така повтаряш с всичките апаратчета и нямаш проблеми.

  10. #10
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Колко километра навъртя с новите накладки?
    Щото може да не са се сработили с дисковете.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #11
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Колко километра навъртя с новите накладки?
    Щото може да не са се сработили с дисковете.
    Има няма 20-30 километра, аз не карам много че нали задния амортесьор е строшен...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Сам мога ли да се справя с обезвъздушаването или ми трябва още 1 човек? И колко струва едно обезвъздушаване в сервиз... ?

    Можеш и да се справиш сам,с още един човек.но трябва и да слушаш.Обади се на Тонов и човека ще ти каже как да постъпиш.И аз мога да ти кажа,какво трябва да направиш,но все пак той е модератор на модела и се предполага,а и че -вярвай ми, знае нещо повече от другитеТи решаваш
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    За лосчетата ще се примиря както и за амортесиорите и няма да я карам много, но за обезвъздушаването мисля че го правиха при смяната на накладките. Един натиска спирачката а гругия с едно ключе отвърта нещо на спирачния апарат да изпръска спирачна течност 3-4 пъти на страна...
    А защо се стигна до обезвъздушаване тогава? Имал ли си проблем преди това със спирането?
    Щото при проста смяна накладки НЕ се налага обезвъздушаване.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз имах подобен проблем преди време,със старата кола 145 1.6 боксер.След смяна на накладки спирачките ептем изчезнаха,оказа се че е протекла помпата на съединителя,дърпа въздух и нема спирачки.Сменихме помпата и спирачките се появиха
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    опа пак ме вкара във филм -как се сменя вътрешната помпа на тея кочини ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •