Results 1 to 13 of 13

Thread: термоизолация на спортен филтър

  1. #1
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default термоизолация на спортен филтър

    Първо се извинявам,но не намерих отговори на въпросите си в търсачката.Понеже тази седмица ми пристига спортното филтърче(K&N replacement) та се чудих дали няма да се повлияе по-добре,ако има някаква термо защита да не нагрява толкова въздухопровода,че в горещо време забелязвам,че си е доста топъл,а доколкото знам е по-добре за мотора бъздуха влизащ в него да е с по-ниска температура.Втория ми въпрос е резонансната кутия, нещо ми се струва излишна,но не знам как ще се отрази на мотора,и ако я махна трябва ли да запуша отвора за нея.Трето последно е това, че минава маркуч с топла вода през дросела за да го затопля,през лятото.Това не е ли излишно и не оказва ли влияние температурата на въздуха?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  2. #2
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Първо се извинявам,но не намерих отговори на въпросите си в търсачката.Понеже тази седмица ми пристига спортното филтърче(K&N replacement) та се чудих дали няма да се повлияе по-добре,ако има някаква термо защита да не нагрява толкова въздухопровода,че в горещо време забелязвам,че си е доста топъл,а доколкото знам е по-добре за мотора бъздуха влизащ в него да е с по-ниска температура.Втория ми въпрос е резонансната кутия, нещо ми се струва излишна,но не знам как ще се отрази на мотора,и ако я махна трябва ли да запуша отвора за нея.Трето последно е това, че минава маркуч с топла вода през дросела за да го затопля,през лятото.Това не е ли излишно и не оказва ли влияние температурата на въздуха?
    някъде имаше писано за такава изолация мисля с фолио-самозалепващо и вата под него
    за дросела моге6 да направиш байпас и да отклониш течноста да не минава през него
    на156 не знам дали е така заштото никъде не видях да влиза течност в моя дросел
    а резонансната кутия си ми стои на мен и не ми пречи на спортния филтър
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз съм си направил термоизолация от вата с фолио о отгоре с алуминиево тиксо на тръбата до дросела филтърната кутия и резонатора. Ефект във вървенето не мога да кажа дали има или няма все пак го парвих през зимата и не е ясно какво точно се постига но това което постигнах е падане с около 5-7 градуса температурата на постъпващия въздух при работа на място и около 3-4 градуса в движение направих тестове с алфадиага в един и същи ден и еднаква външна температура.
    При движение ефекта е по малък защото веднъж въздуха в коша се охлажда от движението а и засмукването на въздуха става под фара и в движение въздуха в това пространство се охлажда.
    Като плюс мога да отчета че при подаване на газ колата е малко по тиха в сравнение с преди това все пак е и шумоизолация малко или много
    Като минус е че колкото и да се мъчех да стане равно и гладко не стана изглежда си като намачкан станиол. Като се столи хубаво времето може да напрявя още някое замерване в движение.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    carbon

  5. #5
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Принципно по-ниската температура на въздуха означава че ще премине по-голяма маса въздух,което значи по-добро пълнене или бъркам теорийте?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #6
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Принципно по-ниската температура на въздуха означава че ще премине по-голяма маса въздух,което значи по-добро пълнене или бъркам теорийте?
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Принципно по-ниската температура на въздуха означава че ще премине по-голяма маса въздух,което значи по-добро пълнене или бъркам теорийте?
    По студения въздух създава горивна смес със по голяма плътност......
    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз съм си направил термоизолация от вата с фолио о отгоре с алуминиево тиксо на тръбата до дросела филтърната кутия и резонатора.
    И аз ще правя това скоро, само че аз олепям всеки процеп зад фара, и предпочетам от халогенната маска да смучем......макар че и тя ще изчезва скоро, щото от тия халогени файда не виждам, и мисля да ги махам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    а мислите ли че ще има осезаем ефект за мощността,сменил съм и крайното гърне със отворено тип ремус, казаха ми че най вероятно ми е избита питата на катал. или поне е направена дупка през нея и мисля да хвърля едно око,че се мъчи нещо мотора тежи му нещо.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    а мислите ли че ще има осезаем ефект за мощността,сменил съм и крайното гърне със отворено тип ремус, казаха ми че най вероятно ми е избита питата на катал. или поне е направена дупка през нея и мисля да хвърля едно око,че се мъчи нещо мотора тежи му нещо.
    Осезаем няма да има, но капка по капка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами то освен филтър и генерация и някоя игра по сензорите друго май няма какво да се прави по тоя мотор,и чип няма,ако имаш някаква идея за следващите капки
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    ами то освен филтър и генерация и някоя игра по сензорите друго май няма какво да се прави по тоя мотор,и чип няма,ако имаш някаква идея за следващите капки
    С какви средства разполагаш и какво търсиш капките идват с паричките сиромашкия тунинг се изчерпва бързо а и ефекта му в повечето случаи се дължи на самовнушения.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами аз не съм маняк на драг или нещо от сорта просто мотора ми се струва че не реагира достатъчно на педала и след 4 или 5 диагностики които направих вече за 1 година всички без резултат(в смисъл че всичко излиза ок) запонах да си мисля че иска малко тунинг и затова се заиграх с филтъра,другата ми идея е вътрешен байпас на средното гърне който да е с опция за исключване ако стане много шумна колата,че тук тия работи се спазват а и кла с чужд номер се забелязва.Колкото до финансий нямам намерение да влагам още две коли в нея но за дребулий все намирам,но за силов тунинг с турбо и т.н. не си и помислям
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    ами аз не съм маняк на драг или нещо от сорта просто мотора ми се струва че не реагира достатъчно на педала и след 4 или 5 диагностики които направих вече за 1 година всички без резултат(в смисъл че всичко излиза ок) запонах да си мисля че иска малко тунинг и затова се заиграх с филтъра,другата ми идея е вътрешен байпас на средното гърне който да е с опция за исключване ако стане много шумна колата,че тук тия работи се спазват а и кла с чужд номер се забелязва.Колкото до финансий нямам намерение да влагам още две коли в нея но за дребулий все намирам,но за силов тунинг с турбо и т.н. не си и помислям
    Колега ти колко очакваш да върви тоя боксер? Спортния филтър и чипа и катализатора могат да имат ефект при големите и мощни мотори. Където там 15 - 20 коня от горе се усещат. При теб няма да имаш такова подобрение, че да го усетиш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •