Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Тъмни стъкла и КАТ

  1. #1
    адския лигльо stkazakov's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Симеоновград
    Age
    37
    Posts
    254

    Default Тъмни стъкла и КАТ

    Здравейте колеги,
    някой има ли си представа каква е таксата и дали е възможно, ако си тонирам всички стъкла без предното дали мога да го впиша това в талона в КАТ, тъй като когато колата излиза от завода с тъмни стъкла е описано в талона. Възможно ли е или каква е таксата ? Някой питал ли е? Колко време отнема? и Ако не го направя и тонирам всичките, какво се случва ако ме спре някое ченге.
    Оригинални масла BMW, CASTROL, MOTUL, TOTAL и т.н. Безплатна доставка на масло и филтри!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78329
    http://autokazakov.bg и http://facebook.com/autokazakov

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stkazakov View Post
    Здравейте колеги,
    някой има ли си представа каква е таксата и дали е възможно, ако си тонирам всички стъкла без предното дали мога да го впиша това в талона в КАТ, тъй като когато колата излиза от завода с тъмни стъкла е описано в талона. Възможно ли е или каква е таксата ? Някой питал ли е? Колко време отнема? и Ако не го направя и тонирам всичките, какво се случва ако ме спре някое ченге.
    Ако сложиш фолио на всички стъкла ще искат да спрат колата от движение или ще те накарат да разлепиш фолиото пред тях.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    mnogo zapalen marti-69's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    стара загора
    Age
    39
    Posts
    33

    Default

    проблеми правят за предните стакла,ама на мен ми е минавал номера като ми махнат и свалям предните в барзината,веднаж в пловдив обаче разлепях няма начин,ама сега като се постопли и пак ще затамнявам лекичко

  4. #4
    адския лигльо stkazakov's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Симеоновград
    Age
    37
    Posts
    254

    Default

    а на мен въпроса ми беше дали може всичко да е наред и да се впише в талона и да не те закачат за това, защото нали има и вариант тониране, а не с фолио какво се случва тогава в този случай.
    Оригинални масла BMW, CASTROL, MOTUL, TOTAL и т.н. Безплатна доставка на масло и филтри!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78329
    http://autokazakov.bg и http://facebook.com/autokazakov

  5. #5
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    предните до 30%

  6. #6
    mnogo zapalen marti-69's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    стара загора
    Age
    39
    Posts
    33

    Default

    в закона пише че е забранено, допустимо е за задните само при наличие на странични огледала

  7. #7

    Default

    Забранено е да затъмняваш само предното, и двете шоферско и пасажерско.....мое да се заяждаш с всяка кука дето ти каже обратното, 105 или 103 беше члена за това.....иначе ако регистрирваш кола ще те карат да го махнеш, тогава и аз го махнах, щото не щяха да регнат колата, независимо че отидох с закона под ръка - имали заповед, на майка им седалището и прочее.....щеше да е загуба на време да се разправям, и го махнах, но после след като си го залепих пак, отзад и на задните джамове, първите две куки дето се заядоха ги наврях в кучи гъз......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    абсолютно сигурно е че за предните стъкла ще береш ядове,а в кат както и да идеш няма да пишат в талона че си с тонирани стъкла,аз съм на фолио на всякъде но защото съм военен полицай но и с мен са се заяждали в София и Пловдив,но както каза колегата ги отсвирвам.Може би не за дълго ще е така.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  9. #9
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by stkazakov View Post
    а на мен въпроса ми беше дали може всичко да е наред и да се впише в талона и да не те закачат за това, защото нали има и вариант тониране, а не с фолио какво се случва тогава в този случай.
    Някъде бях чел, че можеш да ги затъмниш, само ако колата е със специялен режим

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  10. #10
    Alfa tifosi yori's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Хасково,София-Дружба 1
    Posts
    128

    Default

    Има начин да се впише в талона!На мен ми го предложиха когато си регистрирах колата или по-точно да ми ги запишат като заводски затъмнени.Но не знам какъв е начина без познати в МВР.
    Last edited by yori; 15-03-2009 at 22:02.
    Alfa Romeo 147 JTD '01


  11. #11
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    колите със специален режим имат право да нарушават всички правила от ЗДП и ППЗДП,а без познати в КАТ няма как да ти пишат стъклата в талона
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  12. #12
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by marti-69 View Post
    в закона пише че е забранено, допустимо е за задните само при наличие на странични огледала
    това е абсолютно вярно и не може да я регистрираш .Ако те спат колата се спира от движение.Ферариста е извадил късмет или лев
    Алфа 156 1.9 JTD

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    и аз така знам,че може само ако автомобила е със специален режим
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Може да са ти затъмнени и предните стъкла без значение с фолио или не ако колата ти се регистрира като инкасо. Това обаче как става не мога да ти помогна. Търси връзки в КАТ.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  15. #15
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Чл.105. (изм., ДВ,бр.43 от 2002 г.)

    /1/ Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

    /2/ Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •