Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Какво е необходимо да се смени на нова Alfa 156

  1. #1
    започва да се пристрастява tanatana's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    38

    Default Какво е необходимо да се смени на нова Alfa 156

    Здравейте
    /ако темата ми е в разрез с правилата се извинявам/
    Вчера си купих ALFA ROMEO 156, нов внос от Италия.
    бензин, 1600 кубически см, 120 коня.
    Върви много добре
    Какво е необходимо да сменя?

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Ремъци,ролки,филтри,масло,антифриз-това "на първо четене".
    Внимавай къде ще ги сменяш!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Има ужасни квартални майстори и сервизи.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    Д-р НегЪр RaZZoR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Varna
    Age
    37
    Posts
    32

    Default

    Така както си озаглавил темата:"нова алфа 156" си мисля че не е нужно да сменяш нищо,но все пак колегата краси к е прав!И найстина внимавай каде ще сменяш ангренажа и дали тези в сервиза имат нужните инструменти за ремонта!успех
    Cuore Sportivo 156 2.0 T.Spark

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Кажи къде се намираш,за да те ориентират къде да отидеш за това обслужване. Наистина внимавай да не се набуташ в някой уж фирмен или оторизиран сервиз и после да гледаш филм на ужасите..... Запомни - първо чети тук,питай,слушай "старите кучета" и ще имаш пари за бензин....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by tanatana View Post
    Здравейте
    /ако темата ми е в разрез с правилата се извинявам/
    Вчера си купих ALFA ROMEO 156, нов внос от Италия.
    бензин, 1600 кубически см, 120 коня.
    Върви много добре
    Какво е необходимо да сменя?
    Двигателят.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  6. #6
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    Двигателят.
    е не отчайвай колегата
    бих те посъветвал да смениш и свещите, те са 4 малки и 4 големи, едва ли са сменяни скоро на тази която си купил

  7. #7
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Вие го ударихте на над 500-600лв. само сервизиране бе!!! Вижте в сервиза как са ти ролките - ако са добре смени само ремъци(не се вкарвай в мъките, че ролките са много), ако свещите ти не прекъсват нещо (някоя свещ или кабел ако не са зле)и колата си работи добре, пак не ги сменяй!!! Задължителното начално сервизиране на една кола е основно в ремъци, масло и филтри(освен ако и нещо друго не е зле), иначе после и ти ще плюеш, че нема толко скъпа поддръжка на кола!!! Ролки, свещи, дебитомери, ламбда и т.н. се сменят като се прецакат, иначе докато работят ако ги сменяш, никога няма да ти излезе сметката с тая кола!!!

    Нещо много важно, което съм пропуснал - прегледай си накладките и дисковете, щото колкото и да ти е добре колата, зле ли са ти спирачките, значи нищо не правиш!!!
    Last edited by fein86; 14-03-2009 at 19:57.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Вие го ударихте на над 500-600лв. само сервизиране бе!!! Вижте в сервиза как са ти ролките - ако са добре смени само ремъци(не се вкарвай в мъките, че ролките са много), ако свещите ти не прекъсват нещо (някоя свещ или кабел ако не са зле)и колата си работи добре, пак не ги сменяй!!! Задължителното начално сервизиране на една кола е основно в ремъци, масло и филтри(освен ако и нещо друго не е зле), иначе после и ти ще плюеш, че нема толко скъпа поддръжка на кола!!! Ролки, свещи, дебитомери, ламбда и т.н. се сменят като се прецакат, иначе докато работят ако ги сменяш, никога няма да ти излезе сметката с тая кола!!!

    Нещо много важно, което съм пропуснал - прегледай си накладките и дисковете, щото колкото и да ти е добре колата, зле ли са ти спирачките, значи нищо не правиш!!!
    Това дето го пишеш за ролките не съм много съгласен с теб.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Това дето го пишеш за ролките не съм много съгласен с теб.
    Да, и аз!
    Все едно да смениш дискове и да оставиш старите накладки

  10. #10
    започва да се пристрастява tanatana's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    38

    Default

    Благодаря за съветите, разбрах и за евтините квартални "майстори"
    Първо ще сменя ремък, филтри и малсо
    от Казанлък съм

  11. #11
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Дори и сега ролките да са наред ще кара с тях още 50 000 км. Не ми се вярва да имат живот два пъти по-дълъг от предвидения. И после ако, в най-добрия случай, някоя от тях предупреди, че си отива, ще се натовари 120лв и нагоре само за труд за смяната. Аз бих си помислил.
    146 1.6TS CF1 '98


  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Вие го ударихте на над 500-600лв. само сервизиране бе!!! Вижте в сервиза как са ти ролките - ако са добре смени само ремъци(не се вкарвай в мъките, че ролките са много), .............
    Да ,обслужването е около 500лв /и повече/,но това е по-добре от проблеми по пътя и от страшни ремонти за хиляди лв..
    Вярно,ще спестиш около100-150 лв като не ги смениш , но риска е голям.СМЕНИ СИ РОЛКИТЕ , че който не е късал ремък от блокирала ролка той незнае за какъв филм на ужасите става въпрос....Ролката няма как да я познаеш дали й е дошло време за смяна,а повярвай - ужасно е като блокира и скъсаш ремъка....
    Относно коментара ,че е скъпо обслужването си прав , но той си е избрал кола от автокъща.Ако я беше взел от форума ще бъде обслужена и излиза по-евтина като "теглиш чертата" за колко си я взел + колко си дал за обслужване/а лошия вариянт и ремонт на скрити проблеми/ + регистрации,такси.....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  13. #13
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by ivanovbs View Post
    Колега,смени си ролки ремъци ,масла и филтри задължително.Ако трака (работи като дизел :Д ) оправи и дебитомера когато сменяш ремъците.. (спестяваш от труд след това) .. За на4ало това направи.. на мен ми взеха 683 лв за това вси4ко .. 4асти и труд.. ама колегите са прави .. ВНИМАВАЙ КЪДЕ ХОДИШ и кой пипа колата .. съвет от мен гледай познат или с познат да идеш ина4е лошо ..


    имаше предвид вариатора нали?! --- "оправи и дебитомера когато сменяш ремъците.. "

    не пести от ролки и ремъци,колкото и добре да изглеждат! по добре ги смени да ти е мирно на главата

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    имаше предвид вариатора нали?! --- "оправи и дебитомера когато сменяш ремъците.. "

    НЕ !

    Дебитомер - представлява част от тръба с монтиран на нея сензор.Погледни тръбата която излиза от въздушния филтър На едно място ще видиш че е включен кабел с букса Това място представлява чест от тръба и на нея е монтиран този датчик който стърчи вътре в отвора на тръбата.

    Едно момче продава дебитомер и е качил снимки . Виж в " Продава" - там има тема написана точно така - "Дебитомер" Погледни ги и ще се ориентираш.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  15. #15
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by tanatana View Post
    Здравейте
    /ако темата ми е в разрез с правилата се извинявам/
    Вчера си купих ALFA ROMEO 156, нов внос от Италия.
    бензин, 1600 кубически см, 120 коня.
    Върви много добре
    Какво е необходимо да сменя?
    Ангренажен комплект
    Масло 10В40 Селеника (Оликрон) мое
    Филтри - Маслен Въздушен
    Горивния не можеш щото е заедно с помпата
    Свещите
    И накладките ако е необходимо по принцип отпред са по износени отколкото отзад ....
    Другото ако се строши или ако си е за смяна
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •