Results 1 to 6 of 6

Thread: Какво общо има температурния датчик с съединитела?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default Какво общо има температурния датчик с съединитела?

    Като натисна съединитела до край и стрелката на температурата удря в максимума и като пусна съединитела нали си отива на работната температура. тва става само като опре педала на съединитела в пода. ако не го натисна до край не се мърда стрелката. някой правило ли му е така? алфа 156 99-та 1.9

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    Като натисна съединитела до край и стрелката на температурата удря в максимума и като пусна съединитела нали си отива на работната температура. тва става само като опре педала на съединитела в пода. ако не го натисна до край не се мърда стрелката. някой правило ли му е така? алфа 156 99-та 1.9
    Всичко съм виждал при алфите,ма това нещо неВероятно е да се опъва някой кабел,огледай около педалите,или скоростите-там където помпата бута вилката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Всичко съм виждал при алфите,ма това нещо неВероятно е да се опъва някой кабел,огледай около педалите,или скоростите-там където помпата бута вилката
    каде около скоростите? под колата ли

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Прегледай си сноповете с кабели особено тези които са близо до педала на съединителя или някъде отпред при скоростната кутия.Ако не откриеш проблема тичай на жичкаджия или на комп.

  5. #5
    започва да се пристрастява kalashnikov's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    47

    Default

    Колега имах подобен проблем и се оказа масата на акумолатора,дето е хваната към купето.Електрониката се влияе от слабата маса,а като натиснеш съединителя прехвърля през другата маса дето е закачена за скоростната кутия...през аксиални лагери и т.н...и аз незнам от каде ама прехвърля.При мен проблема беше същия (само че на бившата ми ланчиа).Развих масата от ланжерона,почистих я със контактен спрей,стегнах я и.....всички стрелки си дойдоха на мястото.Дано и твоето да е оттам.Дано съм помогнал
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    открих проблема. до съдединителя има една кутийка с кабели и тя си има поставчица там. беше паднала от поставчицата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •