Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Студен двигател при дълъг път

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Здравейте,

    Преди време пътувах по магистралата от Пловдив до София. Времето беше студено между 0 и +4 градуса, скороста беше 170-180 км/ч и датчика за температурата на водата показваше под 50 градуса. Но парното работеше добре - в колата беше топло. Споделете при важите алфи дали имат добро парно при студент двигател ( при изключен климатроник)? Дали датчика за температурта е повреден и ме лъже или термостата е за смяна.

    Благодаря предварително!
    Откачи буксата на датчика, който е на термостата. Ако е с три крачета - сменяш него. Ако е с две букси - сменяш датчика, който се намира на блока на двигателя (пада се малко зад термостата).
    Това е всичко.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  2. #17

    Default

    Сменяш термостата и си свиркаш, Ако продължи да се еВава.......продължи да търсиш друга причина. Не сменяй какво ли не само, защото някой е допуснал, че може да е това. Датчика се сменя лесно, аз не бих бързал с него.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ПЧЕЛОЯД View Post
    Сменяш термостата и си свиркаш, Ако продължи да се еВава.......продължи да търсиш друга причина. Не сменяй какво ли не само, защото някой е допуснал, че може да е това. Датчика се сменя лесно, аз не бих бързал с него.
    И понеже термостатът е по-скъп от датчика, та затова да започне с него, м?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #19
    mnogo zapalen marti-69's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    стара загора
    Age
    39
    Posts
    33

    Default

    а какви пари е тоя термостат на VERNET

  5. #20

    Default

    Аз го купих за 40 лв. Там някъде е докъм 50 !

  6. #21
    mnogo zapalen marti-69's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    стара загора
    Age
    39
    Posts
    33

    Default

    ще взема да сменя и аз моя че имам едни самнения,благодаря за информацията

  7. #22
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    ами колега провери си го , не е трудно , при студена кола (когато по принцип термостата е затворен) след 2-3 мин работа на място опипай маркучите които отиват от термостата към радиатора
    ако са топли значи нямаш термостат,ако са студени съответно термостата е затворен и не отваря големия кръг (т.е. към радиатора)
    а иначе колата задължително трябва да има термостат,тъй като мотора има работна температура (т.е. най-голямо КПД и съответно най-малко изноване)
    а замислял ли си се дали ти показват вярно уредите,щото може термостата да си е наред и пак да ти показва малко градуси
    Колега маркучът, който отива към радиатора след 1-2 мин работа на двигателя се затопли. Изглежда е термостата.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    И понеже термостатът е по-скъп от датчика, та затова да започне с него, м?
    .....защото по неговото описание на проблема най-вероятно е термостат , а не датчик.

    Термостатът е около 50-70лв /зависи какъв и от кой магазин ще го купи/ , а датчик - около 19-28 лв.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  9. #24
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами колега, точно това е, че по неговото описание (преди последният му пост, където вече става ясно) изобщо не става ясно, че точно термостат е заминал. Никъде не е уточнено с колко датчика е мотора му, защото аз имах същия проблем, със същите симптоми и при мен си беше заминал втория датчик, който е на блока, а не термостата. Само че аз се набутах първо с термоста и смених здравия, защото още нищо не знаех по тази кола и приемах за чиста монета това, което беше написано по този въпрос тук във форума, а не отидох при специалист - всеки втори казва термостат. Ето за това става дума, защото най-лесно е да се почне смени това, смени онова и ако не се оправи, смени пук еди кое си. А единствено от от всички писали в темата, само колегата Pepo се сети да попита и да заостри вниманието на човека, че има варианти и с повече от един датчик
    Last edited by AlfaMan; 15-03-2009 at 18:06.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Само че аз се набутах първо с термоста и смених здравия, защото още нищо не знаех по тази кола и приемах за чиста монета това, което беше написано по този въпрос тук във форума, а не отидох при специалист - всеки втори казва термостат. Ето за това става дума, защото най-лесно е да се почне смени това, смени онова и ако не се оправи, смени пук еди кое си. А единствено от от всички писали в темата, само колегата Pepo се сети да попита и да заостри вниманието на човека, че има варианти и с повече от един датчик
    Точно. Просто писах на човека какво да направи, защото проблемът наистина е в датчика. Мързи ме да описвам защо и как. Хайде да се сетите що имам за продаване работещ термостат http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30345
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    И аз се чудя по повод тези скоби. На моята 156 термостата е монтиран с едни такива особени скоби без винтчета каквите продават по железариите. Също така са маркирани с жълта боя, предполагам за да се види когато дали са отваряни. Интересува ме има ли специални клещи или подобен инструмент за отварянето и монтирането им или да купувам нови...
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  12. #27
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Сигурно има инструмент за тях. Могат да се закачает с клещи тип "керпедени".Ако се налага да махаш тези заводските скоби бих те посъветвал да си сложиш раздвижни с винтове. Само си вземи хубави иноксови.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Колега маркучът, който отива към радиатора след 1-2 мин работа на двигателя се затопли. Изглежда е термостата.
    Колега моето мнение е щом при 1-2 мин работа на двигателя маркуча след термостата е топъл,това означава,че той е отворен смени си термостата и няма да имаш проблеми.
    Last edited by petar_taskov; 18-11-2010 at 22:42.

  14. #29
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    имах същия проблем взех VERNET 49лв но се оказа че в термостата трябва да влизат 2 датчика а този на Вернет беше с резба само за 1 датчик та го смених в магазина за EPS който беше по скъп 62 лв и проблема с температурата ми се реши.Сега загрява за 10 км до 90 градуса и дори при 180км заковава там.градско не повече от 95 и нито по-малко.. а като взех колата беше така на място вдига 90 градуса,тръгнали пада веднага на 60 и по-малко.. Оригиналния който се монтира на 156 заводско е BERH който струва 89 лв
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  15. #30
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by petar_taskov View Post
    Колега моето мнение е щом при 1-2 мин работа на двигателя маркуча след термостата е топъл,това означава,че той е отворен смени си термостата и няма да имаш проблеми.
    Мнението на колегата CrazyElement е от преди две години и сигурно отдавна го е сменил.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •