Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Студен двигател при дълъг път

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Студен двигател при дълъг път

    Здравейте,

    Преди време пътувах по магистралата от Пловдив до София. Времето беше студено между 0 и +4 градуса, скороста беше 170-180 км/ч и датчика за температурата на водата показваше под 50 градуса. Но парното работеше добре - в колата беше топло. Споделете при важите алфи дали имат добро парно при студент двигател ( при изключен климатроник)? Дали датчика за температурта е повреден и ме лъже или термостата е за смяна.

    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    колега, а повишавала ли се е температурата повече от 50 градуса по принцип, може да са ти откачени кабелчетата на датчика и тогава стрелката си седи винаги долу, датчика е навит на блока зад термостата, ако е закачено може и да е от датчика а може и от самия термостат, да е винаги отворен
    аз вчера сменях този датчик които е навит на блока и като е откачен от кабелите то тогава вътре не отчита на дисплея

  3. #3
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    При постянно отворен термостат на различните коли които съм имал парното си ми топлеше прилично нищо че не вдигаха градус.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    Вчера ми направи впечатление че термостата ми постоянно е отворен,тоест когато карам извънградско колата трудно достига 55 градуса,
    в градски условия работи на 70-80,а на място си стига до 92 и като се включат перките веднага сваля на 60.
    Явно или е заседнал или нарочно е изтърбушен за да няма опасност да прегрее колата,защото в Италия е малко по топло от тук.
    Въпросът ми е удачно ли е да се кара така или трябва да го сменям,има ли опасност да се прецака нещо друго заради това?
    Това ти е отговора
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  5. #5
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Ми той мотора си има работна темп. и за масло и за потребление на гориво,логично е да си го смениш
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ми мяза на термостат, особено ако в града ти вдига температура
    Last edited by fred; 12-03-2009 at 21:08.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Благодаря за помоща колеги!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ами колега провери си го , не е трудно , при студена кола (когато по принцип термостата е затворен) след 2-3 мин работа на място опипай маркучите които отиват от термостата към радиатора
    ако са топли значи нямаш термостат,ако са студени съответно термостата е затворен и не отваря големия кръг (т.е. към радиатора)
    а иначе колата задължително трябва да има термостат,тъй като мотора има работна температура (т.е. най-голямо КПД и съответно най-малко изноване)
    а замислял ли си се дали ти показват вярно уредите,щото може термостата да си е наред и пак да ти показва малко градуси

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    Преди време имах сьщия проблем.Температурата не минаваше повече от 60градуса а на извьн градско падаше под 50.Колата си вьрви перфектно вьтре като сауна а температурата не мьрда.Смених термостата и термодатчика и проблема изчезна.Сега в града не минава повече от 90-92 градуса а извьн града стрелката стои между 85-90 градуса.
    алфа 156 1.8тс16v

  10. #10
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    аз в момента съм със същия проблем и парното си работи перфектно.в града 85-89 градуса, на магистрала варира постоянно 65-85.вече е доста топло (испания) и не се притеснявам много,но в студени дни на дълъг път слагам една корица от списание на радиатора и дори при 5 градуса навън температурата не пада под 70,дори при дълго спускане,тоест при ненатоварен двигател с висока скорост.единствено струва ми се,че това вариране на температурата влияе на разхода поне с 5-10%.със 110 ми дава 5.6л.а обикновено ако термостата е свалян се слагат нови скоби,а оригиналните мисля, че не могат да се ползват повече,тъи че така можеш да съдиш дали евентуално самия термостат е махнат от тялото.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  11. #11
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    ............а обикновено ако термостата е свалян се слагат нови скоби,а оригиналните мисля, че не могат да се ползват повече,тъи че така можеш да съдиш дали евентуално самия термостат е махнат от тялото.
    Абсолютно вярно!
    иначе няма как да се махне термостата от тялото, защото после самото затваряне на тялото е невъзможно да се направи без да личи
    Last edited by n_netov; 13-03-2009 at 12:49.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  12. #12
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Здравейте,

    Преди време пътувах по магистралата от Пловдив до София. Времето беше студено между 0 и +4 градуса, скороста беше 170-180 км/ч и датчика за температурата на водата показваше под 50 градуса. Но парното работеше добре - в колата беше топло. Споделете при важите алфи дали имат добро парно при студент двигател ( при изключен климатроник)? Дали датчика за температурта е повреден и ме лъже или термостата е за смяна.

    Благодаря предварително!
    Смени си термостата.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Смени си термостата.
    Я ти си разбирал и от коли,не само от спам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    и не само термостата но и термодтчика на термостата!

  15. #15
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Имах абсолютно същия проблем и се оказа ТЕРМОСТАТ заял на отворено положение.Термостата беше Behr (мисля че така се пишеше).Сега сложих Vernet и засега работи перфектно.Успех с ремонта и дано съм бил полезен.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •