Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Интересува ме кой е с фланци на неговата 156-ширина на фланец и гума, впечатления.

  1. #1
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default Интересува ме кой е с фланци на неговата 156-ширина на фланец и гума, впечатления.

    Значи, прерових търсачката преди да пусна тая тема, само не съм сигурен дали е за тоя раздел, но понеже е само за 156, я пускам тук. Та имам един специфичен въпрос:
    Карам 15’ джанти на алфа 5/98 - отпред с гуми 205/60/R15 а отзад 205/65/R15 (и не ми жули отзад никъде!!!). За по-стойкаджийска визия/стабилност, като гледам разстоянието между гумите и калниците бих искал да си изработя и сложа метални дистанциращи фланци (напр.10 mm) с втулки за 4те колела, като ги разпробия равномерно по подобие на моделите на МОМО с цел олекотяването им (имам материала, машините, и т.н, после само болтове ще си купя) затова ме интересува кой от вас има сложени дистанциращи фланци на неговата Алфа 156, колко широки са и съответно на какъв размер гуми са сложени и най-накрая има ли жулене в съответния случай (особено на задните колелета, където е по-малко разстоянието от гума до калник) и т.н. Последното питам защото, ако а например карам 195/R15 и ако сложа 10 мм фланци (какъвто размер съм се насочил), малко се обезмисля работата-по-добре да си взема 205 размер гума... Предварително благодаря за информацията, която ще ми даде представа как да постъпя. Само ще помоля да е стегната – брой фланци, дебелина, размер на гума и джанта, впечатления и т.н, за да си направя изводите. Ако пък някой извади и снимки отблизо да видя нагледно, ще съм благодарен.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  2. #2

    Default

    Сложи си 16 ки , Ще изглежда много по добре. Зимните са ми 15 ,разликата е голяма не само във визията ,а и в стабилноста на колата.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  3. #3
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Както казва колегата по добре си сложи джанти с по голямо ЕТ,аз си сложих 17-ки с ЕТ33 и доидоха точно както искаш.Колкото по малко е ЕТ-то джантата влиза на вътре,а по голямо на вън.

  4. #4
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Колкото по малко е ЕТ-то джантата влиза на вътре,а по голямо на вън.
    Обратното е колега
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  5. #5
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    да,вярно обратното е,къде съм мислил като съм писал и аз не знам
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  6. #6
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default проблем

    Значи, за да не пускам нова тема, да се оплача - в петък както си карам, се чупи биела, пръска блока - и в картера гледам туршия....на 2 седмици кола, прегледах всичко дето можеше да се прегледа по тая кола, и мн ясно, не съм отварял двигателя, минах към 800 км без проблем, и изведнъж... със 170 бръмча, почна да спада мощността и угасна. Изчаках 5 мин, запалих пак, почна да се чува чукане като ЮМЗ на добруджански студ, минах така 2-3 км докато хвана отбивка на магистралата и дотам... Теглихме се 60 км на изгасена кола и сега като видях каква леш е вътре ще обикалям утре да търся друг блок с буталата, сегменти и т.н. Майстора ми вика че главата няма да сменяме. Имал съм сума ти коли ама за късмет ли никога не съм сменял двигател и идея си нямам какво ще трябва да правя сега, ама да видим.Жал ми е за колата че е хубава, ама...
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Значи, за да не пускам нова тема, да се оплача - в петък както си карам, се чупи биела, пръска блока - и в картера гледам туршия....на 2 седмици кола, прегледах всичко дето можеше да се прегледа по тая кола, и мн ясно, не съм отварял двигателя, минах към 800 км без проблем, и изведнъж... със 170 бръмча, почна да спада мощността и угасна. Изчаках 5 мин, запалих пак, почна да се чува чукане като ЮМЗ на добруджански студ, минах така 2-3 км докато хвана отбивка на магистралата и дотам... Теглихме се 60 км на изгасена кола и сега като видях каква леш е вътре ще обикалям утре да търся друг блок с буталата, сегменти и т.н. Майстора ми вика че главата няма да сменяме. Имал съм сума ти коли ама за късмет ли никога не съм сменял двигател и идея си нямам какво ще трябва да правя сега, ама да видим.Жал ми е за колата че е хубава, ама...
    Свари ли поне секс да правиш в нея, че беше обявил че е на дневен ред......иначе терсене е това, ей така излиза лошото име на ТС двигателите......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за алфата

    ооо,да-в това отношение съм горд с алфата, няма такъв дразнител и много ми се кефят заради нея, и затова се надявам да се оправи без да даде някой друг проблем впоследствие... Ами един приятел ми каза че при голяма скорост при тия мотори имало обедняване на сместа подари софтуерен проблем, ама колко е вярно... Аз си мисля че стана заради маслото, беше малко над минимума преди да тръгна, но не разбирам много все пак.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе не знам дали е заради маслото, но според мен е изписано много по темата....Нормално е при високи обороти и продължителното им поддържане, ако колата е без чип да "роди", както е станало и при теб.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Абе не знам дали е заради маслото, но според мен е изписано много по темата....Нормално е при високи обороти и продължителното им поддържане, ако колата е без чип да "роди", както е станало и при теб.

    затова сега си слагам манометър и тирмометър на маслото
    обаче все пак 170 км/ч не е висока скорост за този мотор
    колко време я поддържа? как се случи?

  11. #11
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by alvanovo View Post
    затова сега си слагам манометър и тирмометър на маслото
    обаче все пак 170 км/ч не е висока скорост за този мотор
    колко време я поддържа? как се случи?
    слаби са биелите на алфите и може да се случи на всеки,важно е да я усетиш на време и да не я караш докато не ги смениш
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  12. #12
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за проблема

    Ами първо от София до Варна си дойде перфектно, на магистралата даже си я натисках 150-160, 500 км се държеше перфектно, даже ми даде много нисък разход на гориво, което бе приятна изненада (понеже имам ланча Z 2.0i 147 коня турбо бензин и ми гълта 10). Бързо набира, подържа мощност и изпреварването е песен. Въртях 1 седмица във Варна, никакви проблеми. Та като стъпих за насам на магистралата, 160-180, 140, после пак 160, там някъде, никакви проблеми, движих се около половин час и окоtо постоянно на температурата на маслото. И изведнъж почна да маналя мощност, спря и така. Като отворихме двигателя и отдолу картера, и отгоре, навсякъде силикон, ама мъжката (знам че слагат черен заводски, ама то някой се е олял). Значи е преправяно нещо колкото да се продаде. В момента се разваля главата да видим по нея дали има проблем и нужда за пилене. Ще прегледаме всичко и ще я оставим готова да чака двигател от Германия. До 2 седмици се надявам да я оправим, че ми се реве и нямам желание за нищо-хубава кола е и си заслужава.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Абе човека нали беше питал за фланци, кво му стана с темичката...


  14. #14
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    първо за фланците /трябва да ги правиш на координат/защото в противен случай бие на умиране,но си поддържам мнението че с джанта ще е по добре.За проблема с мотора имало да става закърпена е за продаване както сам каза УСПЕХ в ремонта и много безаварийни километри след това
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  15. #15
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Колеги,мисля да сложа фланци 10мм на четирите колела,понеже си нямам идея ме интересуват плюсове и минуси от интервенцията.Аз търся предимно външен вид,с 17-ки съм стандартният размер гуми.
    Става въпрос за ето тези:http://www.ebay.co.uk/itm/ALLOY-WHEE...item460976be0b
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •