Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: симптоми на непрвилно зацепен ремък?

  1. #31

    Default

    Бах маа му колега Новачев , тук в Бургас си ни дерат кожите още майсторите , гледай кво става в Софето

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Колега, за 2.0 не знам, ама моята е 1.8 и ми смениха ремъка и го зацепиха с пети за 50лв.
    Къде ти го смениха за 50 лв.?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Къде ти го смениха за 50 лв.?
    Не беше в нито един от познатите тук, във форума сервизи. Имам един познат с 164 2.0 турбо и той си води неговата редовно там и е доволен. Като купих моята поразучих цените по сервизите и след като собственика на сервиза каза, че има пети, реших, че ще е там. А като закарах колата там имаше оставен и един Спидер '89 оставен за основен ремонт. Сервиза не е точно в София, а на 10-ина км от София.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Явно още има хора които не си ценят труда. По принцип е нормално да взимат по 30 - 40 лв на час. Като се има предвид, че смяната на ремъци и ролките отнема около м/у 2 и 3 часа. Както и да е... на далавера си
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35

    Default

    Доказано е че така наречените фирмени сервизи на марката за абсолютни паляци,имам и горчив опит в това нещо...Преди време бях писал една тема за Ванто която беше изтрита от хора които очеизвадно имат някаква работа в това нещо,а и виждам че тука пак ги защитават.Както и да е мога да пиша още много ама нема смисъл.
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  6. #36
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Не беше в нито един от познатите тук, във форума сервизи. Имам един познат с 164 2.0 турбо и той си води неговата редовно там и е доволен. Като купих моята поразучих цените по сервизите и след като собственика на сервиза каза, че има пети, реших, че ще е там. А като закарах колата там имаше оставен и един Спидер '89 оставен за основен ремонт. Сервиза не е точно в София, а на 10-ина км от София.
    брат, кажи къде е тоя майстор, че ми стана интересно?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  7. #37
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    брат, кажи къде е тоя майстор, че ми стана интересно?
    Имаш ЛС.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  8. #38
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Явно още има хора които не си ценят труда. По принцип е нормално да взимат по 30 - 40 лв на час. Като се има предвид, че смяната на ремъци и ролките отнема около м/у 2 и 3 часа. Както и да е... на далавера си
    Приятелю това дали майстора си цени труда или не няма абсолютно никакво значение в случея!!!

    Факт е че на колегата за 120 кинта ще му резнат кратунката, а има и такива майстори, които както вече стана ясно на този същия колега ще му вземат близо 3 пъти по-евтино за същата работа колега!!!

    Айде със здраве
    Last edited by ЗМЕЯ!; 14-10-2008 at 17:35.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #39
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Явно още има хора които не си ценят труда. По принцип е нормално да взимат по 30 - 40 лв на час. Като се има предвид, че смяната на ремъци и ролките отнема около м/у 2 и 3 часа. Както и да е... на далавера си
    На мен собственика на сервиза ми каза колко ще ми струва смяната на ремъка, а не колко ще ми струва времето за смяна. Явно той си определя цените за свършена работа, а не за време.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не бе. То няма лошо в това. Дай боже на всеки сервиз такива цени да вади и да има много работа. Аз самия на сервиз и 1 лев не давам. И доверие нямам на никого.

    Далеч съм от мисълта, че трябва да ти вземат много пари. Но е странното това, че на всякъде цените са долу горе едни и същи. И изведнъж за некви 50 лв. се говори. И това е съвсем нормално да се подложи на съмнение. Но е възможно и евала на майстора Особено ако и си рабира от работата
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не бе. То няма лошо в това. Дай боже на всеки сервиз такива цени да вади и да има много работа. Аз самия на сервиз и 1 лев не давам. И доверие нямам на никого.

    Далеч съм от мисълта, че трябва да ти вземат много пари. Но е странното това, че на всякъде цените са долу горе едни и същи. И изведнъж за некви 50 лв. се говори. И това е съвсем нормално да се подложи на съмнение. Но е възможно и евала на майстора Особено ако и си рабира от работата
    Ами, не знам, по-ниската цена може да се дължи и на това, че сервиза не е в София, а в много по-малко градче. Но факта, че моя познат с 164-ката е доволен от този сервиз, пък и освен него има и други хора с доста по-луксозни коли от рода на Ауди А8, които редовно ги обслужват там, а и това че собственика винаги е бил много точен с мен, са ми достатъчни. Може и да се е вдигнала малко цената през последните няколко месеца, но със сигурност не е 100-120лв.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Ами, не знам, по-ниската цена може да се дължи и на това, че сервиза не е в София, а в много по-малко градче. Но факта, че моя познат с 164-ката е доволен от този сервиз, пък и освен него има и други хора с доста по-луксозни коли от рода на Ауди А8, които редовно ги обслужват там, а и това че собственика винаги е бил много точен с мен, са ми достатъчни. Може и да се е вдигнала малко цената през последните няколко месеца, но със сигурност не е 100-120лв.
    По принцип като че ли 80 лв. някъде е нормално да се вземат за смяна на ремъци и ролки. И да речем 100 - 120 лв. за пълно обслъжване.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    По принцип като че ли 80 лв. някъде е нормално да се вземат за смяна на ремъци и ролки. И да речем 100 - 120 лв. за пълно обслъжване.
    В Ямбол миналата година лятото като си купих колата за смяна на ремъци, ролки и масло, без тия на алтернатора, но ако бяха за смяна и те влизаха в цената, беше 60лв, в момента в този сервиз в който ходя аз е 80лв
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #44
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    По принцип като че ли 80 лв. някъде е нормално да се вземат за смяна на ремъци и ролки. И да речем 100 - 120 лв. за пълно обслъжване.
    На мен моя майстор както казах в гр.Пловдив ми взе 80.00 лефа за пълно обслужване+смяна на предни и задни накладки...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 20-10-2008 at 10:21.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Gabrovo
    Posts
    53

    Talking

    аз пък ,нямаше кой да ми зацепи ремъка,нямали пети и накрая аз си ги купих

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •