Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: симптоми на непрвилно зацепен ремък?

  1. #16
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Ами направиха го, презацепиха ремъка Но в интерес на истината не усещам някаква разлика във вървенето. Дано поне разходът да падне. Надявам се да успея да дойда в неделя на срещата
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #17
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by 156
    Ами направиха го, презацепиха ремъка Но в интерес на истината не усещам някаква разлика във вървенето. Дано поне разходът да падне. Надявам се да успея да дойда в неделя на срещата
    вариатора оправиха ли ? ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #18
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Само смениха кита за вариатора.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  4. #19

    Default

    хубаво поне кит-а си сменил, възможно е ремъците да са си били добре, но това никой не знае докато не провери.....
    Ако ти се стабилизира разхода и леко падне значи има полза.
    При мен падна разхода от 16-17 л/100 и сега е 14/100 се пак зима и с светофарно ръчкане често да си призная. Но ценното е че се стабилизира твърдо на 14 и не шава,а преди имаше от 16 та понякога и 19 разход при неправилното зацепване.
    Да не се повтарям много, но и разликата в вървенето е огромна, възможно е моя случай да е бил "тежък", специално попадение от Алекс.Ауто.
    Всичко си е късмет колега.Дано напред да нямаш грижи.Успех!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #20
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Здравейте.
    Интересува ме винаги ли като се сменя ангренажния ремък трябва да се прави тази процедура със зацепването, тъй като на мен като ми го сменяха маркираха с маркер. След това го нанизаха доста трудно и готово.

    Мерси предварително.
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  6. #21

    Default

    Абе колеги чесно да ви кажа незнам какви са тия разходи 15-16 градско при мен разхода не се вдига повече от 11-12 и то с яко ръчкане.

  7. #22
    пристрастен KLM's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    76

    Default

    Колеги,в кой сервиз ще ме посъветвате да си сменя ангренажния ремък?Държа повече на качеството на работа специално при този ремонт,околкото на "тънката" тарифа.Колата я взех скоро и трябва да бъде обслужена.

  8. #23

    Default

    Ако си от СФ - при Лисан - намираш му данните в форума, обаждаш му се за свободен час, и си ток.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    120лв само за проверка е кожодерство!
    Кожодерство ли? Че ти, бате, ми каза същата цена, когато те питах Август месец в сервиза! Та го правих другаде срещу 80 лв.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  10. #25
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Здравейте
    От скоро и аз станах собственик на 156ца - 2.0 TS, една сбъдната мечта за мен !
    Има обаче един проблем, дето ме ми дава мира.
    Днес ходих във Ванто и след диагностиката ми казаха (освен другите неща), че имало вероятност ангренажният ремък да не е зацепен правилно при последната смяна.
    За да се провери това обаче искат 120 лв за труд, а все пак предишният собственик ме увери, че го е сменил скоро ремъка.
    Та дилемата ми е - според вас има ли смисъл да се дават толкова пари, че и отгоре, само за да се установи че всичко е наред ?
    Иначе колата върви прилично, но след 3000 оборота, преди това си е направо тромава. Освен това за 100 километра, които й навъртях даде 15 на 100 разход ( предимно градско), което ми се струва доста, въпреки че е 2.0. Според вас тези проблеми може ли да се дължат на лошо зацепване ? Защото грешките от комп-а казаха че ги оправили, а след като я взех, не забелязах някакво подобрение във вървенето.
    Ами това е, ще се радвам на всякакви отговори
    Абе приятелю кви 120 лева къв червен пипер и кви прасета в Космоса бе приятелю!!!!!!!!!!!!!!!!

    На мен за 80 лв. ми смениха абсолютно всички консуамтиви:Ролки,ремъци,водна помпа,филтри,масло+предни и задни накладки на 147-цата.

    Тея хора немат акъл, нещо повече я земи ги питай случайно ДА НЕ БИ СЛУЧАЙНО ЧАВКА ДА ИМ Е ИЗПИЛА МОЗЪКА бе колега!!!
    То бива бива мародерстов ма тва техното на нищо не прилича Девол да го вземе!!!!!!!

    Тея заслужават само едно:



    120 лв. си е не кожудерство ами рязане на главата още от колената баце!!!
    Отивай веднага в друг сервиз, обиколи поне 5 сервиза и вземи най-добрата цена.

    Така понея правя аз, но и 5-те майстори са си майстори и си разбират от работата, защото аз при случайни самозванци не стъпвам

    Успех
    Last edited by ЗМЕЯ!; 12-10-2008 at 16:13.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Кожодерство ли? Че ти, бате, ми каза същата цена, когато те питах Август месец в сервиза! Та го правих другаде срещу 80 лв.
    Пич виж датата на постовете от преди две години са колко стотинки беше хляба тогава.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Пич виж датата на постовете от преди две години са колко стотинки беше хляба тогава.
    Ами пич специално цената на хляба все е вдигнала с 20 ст. отпреди 2 г. то по тази логика и услугата за преглед и смяна на ремъка според твоята логика би трябвало също да се е вдигнала, но тази услуга колега си е не почече от 50-на лева максссс!
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  13. #28
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Ами пич специално цената на хляба все е вдигнала с 20 ст. отпреди 2 г. то по тази логика и услугата за преглед и смяна на ремъка според твоята логика би трябвало също да се е вдигнала, но тази услуга колега си е не почече от 50-на лева максссс!
    Ако ремъка тярбва да се презацепва с пети работата е доста така че ако намериш някъде да сменят ремъци особенно на 2,0 мотор който е с 3 ремъка и 5 ролки за 50 лв (със пети) тоя човек няма да има свободно време за година напред.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #29
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако ремъка тярбва да се презацепва с пети работата е доста така че ако намериш някъде да сменят ремъци особенно на 2,0 мотор който е с 3 ремъка и 5 ролки за 50 лв (със пети) тоя човек няма да има свободно време за година напред.
    Специално ще питам моя майстор колко парички ще вземе за тази работа и ще те уведомя.

    За сега бъди жив и здрав
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  15. #30
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако ремъка тярбва да се презацепва с пети работата е доста така че ако намериш някъде да сменят ремъци особенно на 2,0 мотор който е с 3 ремъка и 5 ролки за 50 лв (със пети) тоя човек няма да има свободно време за година напред.
    Колега, за 2.0 не знам, ама моята е 1.8 и ми смениха ремъка и го зацепиха с пети за 50лв.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •