Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Да се похваля и оплача - 156 2.0 Selespeed

  1. #31
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by GOLEMIA1 View Post
    Колеги имам голям проблем с моята количка selespeed.Преди 1 месец както си карам и ми връща на свободна (N). И така почна да го прави постоянно. Аз направих същото както и един колега от форума.Отидох кадето оправят автоматици
    и от там ме пратиха в сервиз Пенев. Вече 2 седмици колата ми е там. Смениха ми съединителя, свещите.....Абе зеха ми парите и не е от това и не е от това. И вече ми гръмна главата,взех да се отчайвам много. Моля ви помогнете ми. А така се кефих на количката ми.Вече със сигурност знам че от сервиза не знаят от каде идва проблема. До тук съм дал 300лв. Сега и за съединителя още 350лв. и проблема си стои затова ме е яд. Моля ви помогнете ми.
    Благодаря ви предварително.
    Прбовай в Софийските сервизи от общ технически раздел, на обща не е редно да се рекламират отделни такива
    Last edited by fred; 25-03-2009 at 18:25.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #32
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    като чета коментарите направо ми се реве.за вчера ми изчезна 4та и си мислех че съм най прецаканиа с тоз селспиид,обаче малко се успокоих след коментарите.има и друго на един малък остров съм в Гърциа.има 2 сервиза и алфи ниама . колата ми гаснеше маистора смени ниакъв датчик където мери оборотите 100 евро колата продалжава да гасне.днеска като му казах за скоростната кутиа направо си ме изпрати сега карам от 3 на 5 сменям от копчетата и от време на врема гасна ще се прибирам на Българиа ,та въпросами е дали ще мога да мина около 1500 км без 4.Благодаря за вниманието
    MiTo 1.4 155

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Да, можеш да минеш, аз карах без първа, трета и пета. Това май е по-гадничкото. Само тръгвай докато е по-студеничко, че като се затопли кой знае какви проблеми ще изкочат още. И газ към София, да не се забиешв Силистра да ти я правят, че от трън та на глог...
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by ilin4o View Post
    като чета коментарите направо ми се реве.за вчера ми изчезна 4та и си мислех че съм най прецаканиа с тоз селспиид,обаче малко се успокоих след коментарите.има и друго на един малък остров съм в Гърциа.има 2 сервиза и алфи ниама . колата ми гаснеше маистора смени ниакъв датчик където мери оборотите 100 евро колата продалжава да гасне.днеска като му казах за скоростната кутиа направо си ме изпрати сега карам от 3 на 5 сменям от копчетата и от време на врема гасна ще се прибирам на Българиа ,та въпросами е дали ще мога да мина около 1500 км без 4.Благодаря за вниманието
    В Серес има добър сервиз за алфи
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    да да и този вариант е добър благодаря
    MiTo 1.4 155

  6. #36
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Отговор на GOLEMIA1

    Quote Originally Posted by GOLEMIA1 View Post
    Колеги имам голям проблем с моята количка selespeed.Преди 1 месец както си карам и ми връща на свободна (N). И така почна да го прави постоянно. Аз направих същото както и един колега от форума.Отидох кадето оправят автоматици
    и от там ме пратиха в сервиз Пенев. Вече 2 седмици колата ми е там. Смениха ми съединителя, свещите.....Абе зеха ми парите и не е от това и не е от това. И вече ми гръмна главата,взех да се отчайвам много. Моля ви помогнете ми. А така се кефих на количката ми.Вече със сигурност знам че от сервиза не знаят от каде идва проблема. До тук съм дал 300лв. Сега и за съединителя още 350лв. и проблема си стои затова ме е яд. Моля ви помогнете ми.
    Благодаря ви предварително.
    Стеб се застъпихме двете Алфи в Пенев сервиза мисля! Твоята е графит металик и отзад на бронята май нещо е споявана или китосвана , защото имаше нещо бяло на нея! Даже ме викнаха веднъж погрешка защото ме объркаха с твоята алфа. Те много си приличат отвън, само интериора ни е друг! Та седнаха да ми обясняват и след 10 минути, майстора каза на г-н Пенев, ама вие сте викнали момчето с алфата с червената кожа, тази алфа е на друго момче! Кудоши големи, та това малко офтопик, както и да е... Може и да се бъркам , може и друг клиент да си на Пенев. На моята алфа също и се чудиха 2 седмици точно какво да я правят, отваряха скоростна кутия, смениха и феродо на съединителя и нещо там някви пръстени на селето , някво буталце били леко освежили, ала бала ница.... Даже се очудиха че робота може да се разглобява, а няма резервни части за него, а се продава комплект!!! Защото на мерцедесите - типроника, не можело да се разглобява нищо и там се сменя наведнаж! Та съвета ми е, отивай в София в Мазерати сервиза! Да ви призная честно не мога да намеря еквивалент на лукса и ускорението на алфа с друга кола , дори за доста повече пари!!!
    Last edited by stodev; 10-04-2009 at 17:51.
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •