Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Да се похваля и оплача - 156 2.0 Selespeed

  1. #16
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default ..

    Току що звъннаха от сервиза!Проблема не бил в кутията!!! ЗНАЕХ СИ!!!!!!!!!!!!!!!!

    Аве тва направо думи нямам! Ся щели феродо да слагат на съединителя за да пробват пак!!! Не мога!!! В БГ винаги е имало нещо сбъркано!!!

    Ще се изям!!!!

  2. #17
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by stodev View Post
    Току що звъннаха от сервиза!Проблема не бил в кутията!!! ЗНАЕХ СИ!!!!!!!!!!!!!!!!

    Аве тва направо думи нямам! Ся щели феродо да слагат на съединителя за да пробват пак!!! Не мога!!! В БГ винаги е имало нещо сбъркано!!!

    Ще се изям!!!!
    Какво феродо ще слагат, отивай да си взимаш колата, сам каза, че още от началото са ти били съмнителни тия...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #18
    започва да се пристрастява wallbanger's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Какво феродо ще слагат, отивай да си взимаш колата, сам каза, че още от началото са ти били съмнителни тия...
    Много ми е интересно , какво е влиянието на феродото
    Alfa Romeo 156 2.0 TS Selespeed

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    ,
    Last edited by fred; 25-03-2009 at 14:46.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Колега, какви автоматици какви 5 лева. Селеспийда няма нищо общо с автоматик, Има си съединител, който се износва, и трябва да се прекалибрира. Да, ама тази процедура я правят на 2-3 места в БГ сигурно. Моята кола също правеше проблеми - оставах без 1, 3, и 5-та скорост. Имах само 2 и 4-та. Обикалях сервизи и слушах какво ли не- датчици, роботи, "те селеспийдите са си така" и други такива. Накрая намерих хора, дето си знаят работата. Човекът само седна в колата и почна да цъка скоростите. И каза: трябва настройка. След 2 часа колата беше ОК. След това като правех двигателя смених и съединител, за всеки случай. Valeo имат модел за селеспийд. Старият феродото беше ок, но ламелите имаха леко износване.
    Пиша всичко това за да те предпазя да не правиш експерименти и да не се учат разни на твоята кола. Селеспийда има неколко проблеми: сферата ( хидравличния акумулатор) - може да изпуска. Затова пак на стенда и се мери налягането. После- калибровка на съединителя. После тестови кръгчета. Ако има пак проблеми най-вероятно има задържане в избирачите на скоростите. И това се прави, но е малко вероятно да се стигне дотам. Абе всичко се отремонтира, само трябва хората да си знаят работата. Проблемът ти е за съжаление като на всички извън София- лека екзотика и всички майстори са в мат. Сигурно ще се наслушаш на какво ли не, като знам аз какво чух в разните "голееееми и фирмени сервизи".
    Тези, на които си оставил колата, на бас че нямат софтуер за диагностика на селеспийда и съответно ще стрелят на посоки. Колата ти според мен няма какво да прави там, отивай и я взимай директно. Тези едва ли ще помогнат.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  6. #21
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    "Sam76" мисля , че си абсолютно прав, и благодарение на хора като теб форума има и стойностна и много поленза информация!

    За съжаление съм прецакан сериозно, защото вече са наковали новото феродо, а аз също се обзалагам на 1000% , че дори не знаят че ще трябва сега да го прекалибрират! За съжаление ми звъннаха вчера следобед и ми изявиха, че проблема не бил в скоростната кутия, и е от съединителя... Това щяло да оскъпи само с 50лв... Аз , като нормален неразбиращ човек от професиите на другите (аз съм си професионалист само в моята област) се доверявам на уж специалистите и си казах, тъй и тъй съм се накиснал с много пари за 50лв няма да е проблем! Само, че следобед се чух с приятел от Италия и там веднага ме посъветваха да си взема колата, защото това е заводски дефект и не е нито в скорости нито в съединители... Един от временните решения на проблема било да доналея малсо в казанчето на селеспийда, така ще качи налягането и ще се оправи... А аз си и спомних, че предишния собственик беше наливал масло, защото беше преляло малко и той ми се обясняваше , че не знаел колко се слага и тн... Ако така стане ще е супер, защото поне ще мога да дойда до София...

    Sam76 мога ли да те помоля, сори че не е на ЛС, да ми дадеш адреса на сервиза в който са ти помогнали... Имам приятел в София, който ще ми помогне да го намеря, ако имат и телефон още по-добре , защото трябва да си запазя час задължително, за да не бия напразно път и тн...

    ПС: Колко време ще отнеме една стандартна процедура? Не говоря ако има усложнения, ами да речем прекалибровка на съединителя и измерване на налягането?

    Забравих и най-важното!?! Sam76 колко ти струваше на теб оправянето на селето? Защото чувам космически суми за тези услуги, а след покупка на кола знаете, че не съм с много излишни пари, особено след удара на Пловдивските разбирачи майстори
    Last edited by stodev; 14-03-2009 at 11:00.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by stodev View Post
    ... Защото чувам космически суми
    за тези услуги, а след покупка на кола знаете, че не съм с много излишни пари, особено след удара на Пловдивските разбирачи майстори
    Добре де колега, ако проблемът Ви в сервиза не е решен, защо трябва да им плащате? Те обещаха ли да оправят автомобила? Според мен не би трябвало да им плащате ако не са свършили никаква работа. Какво от това, че са отваряли скоростната кутия и са "ковали" на ново съединителя?
    Аз не разбирам наистина....
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Колега, ще ти пусна л.с.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  9. #24
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Абе на такива дето само отварят-затварят и после пак не работи колата въобще и не им плащай. В сервиз отиваш ,оставяш си колата и после си я вземаш отремонтирана ,че те може и да не са я погледнали въобще и да ти кажат ,ами сори пич ама не стана колата дай сега 350 лева. Баси хората има
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Странно, че само феродото решили да сменят. Обикновено ламелите и лагерът се износват първи. За съжаление селеспийда е доста претенциозен откъм изправност на съединителя. Все пак всичко е електроника. Нов Valeo е около 450лв. Сменяш и забравяш за проблема ( надявам се). Хората може и да не са мошенници, а просто да се оптиват да направят каквото могат. Дано всичко завърши благополучно.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  11. #26
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default ...

    Прави сте всички , че не е редно да искат пари в случай че не оправят проблема, дори и в случай че го оправят въпросното отваряне и затваряне на скоростната беше излишно... По този повод днес минах през "Комисията за защита на потребителите" да понауча инфо какво мога да направя. Дадоха ми полезни съвети, ще видим какво ще стане в понеделник, но като цяло ще е голям филм

    И така... Имам 2 коли (старата подарих на баща ми), брат ми и той 2 и накрая си цицам с Тролея хахаха

  12. #27
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default ...

    Колеги, взех си колата от сервиза, стоя там цяла семдица... Не съм я карал много, но за сега е ОК всичко.
    Наковали са феродо на съединителя, смениха маслото на селето и калибрирали на ръка робота... Не знаех, че се калибрират ръчно, но те явно за седмица мислене са го измислили... Дано не прави проблем повече...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  13. #28
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by stodev View Post
    Наковали са феродо на съединителя
    какво са направили? ,


    ти къде си ходил???
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    plovdiv
    Posts
    2

    Default

    Колеги имам голям проблем с моята количка selespeed.Преди 1 месец както си карам и ми връща на свободна (N). И така почна да го прави постоянно. Аз направих същото както и един колега от форума.Отидох кадето оправят автоматици
    и от там ме пратиха в сервиз Пенев. Вече 2 седмици колата ми е там. Смениха ми съединителя, свещите.....Абе зеха ми парите и не е от това и не е от това. И вече ми гръмна главата,взех да се отчайвам много. Моля ви помогнете ми. А така се кефих на количката ми.Вече със сигурност знам че от сервиза не знаят от каде идва проблема. До тук съм дал 300лв. Сега и за съединителя още 350лв. и проблема си стои затова ме е яд. Моля ви помогнете ми.
    Благодаря ви предварително.

  15. #30

    Default

    Баси някой ако отвори сервиз само за селета и си разбира от работата ще направи маса пари - надали е много сложно ако знаеш какво става там, но пък народа си пати само от такива дето абер си нямат.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •