Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Да се похваля и оплача - 156 2.0 Selespeed

  1. #1
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Да се похваля и оплача - 156 2.0 Selespeed

    Здравейте, отскоро и аз съм в клуба на колата, която завладява всичките ти мечти и желания! Алфа 156 2.0 - Селеспийд (2000г.) на 107 хил. км. вижда се по документите на обслужванията в Италия, с поръчкови елементи в салона на Момо и поръчково озвучение на Босе, кожен салон (бордо), пален елпакет, климатроник, старт бутон за запалване, осветление под седалките в цвета на кожата и тн. Просто преди карах опел , карал съм и Мондео 139 коня, Хюндай купе 140к.с. но като тези 155 коня на алфата не съм виждал, звука на двигателя е страхотен а набирането е в пъти повече от всичко друго мощтно до което съм се докосвал!!! Тази кола завладява с возиа, с комфорт и с ускорение като никоя друга! Имаше и ДжиПиЕс Пайнер с ДиВиДи 9 инча тъчскрийн, но собственика искаше сума за него и се отказах от екстрата, а пазарната цена на въпросния Пайнер е 3360лв


    До тук добре... Щастието ми продължи 2-3 дни. Сега вече и да се оплача и да помоля за помощ!!!

    Вече сте се досетили какво се прецака (или по-точно какво е било прецакано) - Селеспийда разбира се!!! Браво на позналите! Сега ще кажете , че сам съм си виновен като не съм гледал, но колата наистина беше перфектна, в Пловдив я карах и в Динекспрес и в Бош сервиза, бяха очаровани (предполагам е толкова запазена, защото е седяла повече в сервизи отколкото да е карана, но...) Компресии , всичко като ново... Върви като самолет, но само когато върви!!! Вчера в Сити режим ме закъса на кръстошище, не можа да свали от 4-та на първа и зацикли, изклиючи и светна лампата за скоростната, отвъртах, завъртах капачката на казанчето на маслото на селеспийда, та след 5 минути взе че се оправи запали(защото при проблем в селето изключва и запалването) и тръгна нормално. Вечерта пак направи подобен проблем. Забелязвам , че го прави само в Сити режим! прочетох във форума че в Пловдив имало добър майстор за селеспийд - Митко, на пещерско 117. Утре ще ходя при него.

    Моля ви дайте ми съвет какво да правя, при кои майстор да отида в Пловдив? В Динекспресс дали ще помогнат или само ще влошат нещата?

    И Изпбщо да се мъча ли с киолата или да пробвам да я продавам? Има и каско и всичко платено , легна ми близо 8,5К. Имам ли шанс да си възвърна парите, поне 7 и нещо ???

    Много ще съм благодарен за всякакви полезни съвети! Б;агодаря ви предварително!!!
    Last edited by stodev; 19-03-2009 at 12:00.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Еее, ама какво си се разбързал да я продаваш. Малко проблемче и леле мале. Не знаеш какво й е точно, а бързаш. Ако при всеки проблем ще искаш да я махаш по-добре още сега я давай. Иначе всичко се оправя- всичко. Ако едните майстори не могат, то има други, които ще успеят. Просто малко търпение и средства и си в джаза. И моята правеше проблеми, оказа се, че и трябва прекалибровка на съединителя- 2 часа и 50 кинта и готово. Провери първо какво е, тогава мисли какво да я правиш.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  3. #3
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default селеспийд

    Може би си прав, прекалено черногледо гледаме българите понякога на нещата! Просто се наплаших като пропрочетох из форума разни космически суми като 5000лв за робота, сфери, електроники и тн, неща дето не мога и да зпомня всичките. Вчера ми преведоха и няколко поста от ИТ форуми в които споменават , че често проблема е и във версията на софтуера на електрониката , която управлява робота и тн. Но те порблемите може да са стотици, ще проуча и ще кажа какво става...

    Ако има някой запознат точно с този проблем на неговия селеспийд нека да сподели, плс...

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    И софтуера се ъпдейтва, сферата ако изпуска и тя се сменя, ремонтира и т.н. Цифрите не са космически, но не е като да оправяш гоуф.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега дай като не ти харесва колата да правим бартер. Моята е с ръчна кутия и е много запазена. И всичко и е сменено по електрониката и двигателя. Окачването е 6. Салона няма и грам забалежка. Чип тунинг има. Върви колкото твоята
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    започва да се пристрастява svenzbg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default ...

    Stodev имаш ЛС

  7. #7
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Благодаря svenzbg за телефона на майстора, мисля че е същия Митко, на който и аз звънях сутринта...
    Благодаря на всички за куража По принцип този модел коли ме завладя, така че дори и абртер да направя един ден, ще е за алфа, може би просто ще направя компромис за автоматика... Може и тъпо да прозвучи, но свободното време , с което разполагам е толкова оскъдно, че проблеми по колата дори и малки просто ме съсипват Последното не го взимайте под внимание , че доста ще ме нахранят сигурно за подобно изказване...

    Мерси още веднъж на всички ще пиша как стоят нещата със селето...
    Last edited by stodev; 11-03-2009 at 14:31.

  8. #8
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    колега! голяма красавица е! трябва да си луд да я продадеш
    късмет ти пожелавам!

  9. #9
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Успех колега и не се отчайвай, после кефа ще бъде двойно по-голям.Дано проблема да се реши бързо и в нормални финансови рамки...

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  10. #10
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by stodev View Post
    ... пален елпакет, двузонов климатроник, старт бутон за запалване ...
    Сигурен ли си в двузоновия климатик? На снимките е купе преди вътрешния FL.
    156SW 1.9JTD 16V

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами като цяло и аз съм чел, че след 2002 г тоя селесспийд не прави проблеми, а преди това е на късмет, ама и аз те съветвам да си го оправиш и да си гледаш кефа, а иначе можеш да пробваш и в сервизите в общ технически в софия, има си три, четъри най препоръчвани
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    В динекспрес не стъпвай никога,от опит ти казвам.Успех с ремонта колата.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #13
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default ..

    Здравейте, ще разкажа какво се случи предните 2 дни! Търсих този майстор Митко в Пловдив, но се оказа доста зает човек и все пътува за Софиа, не можах да го издиря и тн. Пратиха ме в сервзи специално за автоматични кутии в Пловдив, уж най-добрия в цяла южна БГ и тн... Хареса ми единствено, че когато отидох в срвиза майстора веднагически си призна че не разбира от Селе, а само от пълни автоматици, и ме прати на единствения , човек който разбирал от Селеспийд в Пловдив от официалните сервизи!!! Та въпросния срвиз е "Пенев" до Бош един до друг са...

    Наистина отзивите за Пенев сервиза в Пловдив са отлични , почти всеки се хвали , че там са добри майстори и тн... Закарах им я! Майстора провери какви грешки е записала колата, но за съжаление каза, че грешките са много защото при проблем в превключването на скорост в селето, електрониката записва всеки един ход проба-хрешка на робота, от което се вижда че има проблем в избирането на скорост, но не се разбира къде точно е проблема... Това било така, защото ако има проблем с дадена скорост, софтуера е настроен така, че да търси най-близкото удачно решение за да не остане колата на пътя...

    Та заключението на майстора е , че проблема е в самата скоростна кутия, тя затруднява робота да превклячи 1-ва и 3-та, според него и затова се шашва цялата работа... Аз му казах, че колата и в спряло състояние не иска да пали понякога и показва че е на 4-та скорост, но той пак твърдеше , че преди всичко трябва да се види скоростната кутия и после да семисли за робот и тн... Но не бил софтуерен проблема...

    Нещо не ми се стори убедителен много, но в крайна сметка нямам време да ходя по мъките всеки ден та им я оставих... Само за да свалят и отворят ще ми коства 250лв, а ако има и за ремонт нещо по кутията за трруд още 100лв + части, тъй че над 350лв... ОК, ама аз не съм убеден че е кутията хора... Защото не виждам логика, като я паля да ми пише че е на 4-та скорост и да не може да освободи!!!

    Единственото обяснение е , ако наистина е кутията рпоблема е, че колата е настроена след изключване на двигатела да си вкарва на скорост, за да се обезопаси, да не тръгне по някое надолнище например... аз не разбирам, сигурно разсъжденията ми са много наивни, но аз лично не мисля че скоростната кутия ще се окаже проблема!!! А и да не говорим , че самия автоматик пази кутията, няма насилствено ръчкане , което да я исносва... и кола на 107 хил км. да е с разбита кутия и то от автоматик, не ми се вярва! Май трябваше да хвана пътя за София още първия път и да не се занимавам с учещи се майстопри в пловдив...

    Та ще олекна с 350лв , че и повече и дано се оправи, иначе... пак ходене по мъки после!!!

  14. #14
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами колега препоръчвам ти да погледнеш сервизите в общ технически в София и да отидеш в някой от тях за де не даваш излишни 350 лв и да си пак на изходна позиция /Лисан, Бобо или Ванто трейд бих ти препоръчал/
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ами като цяло и аз съм чел, че след 2002 г тоя селесспийд не прави проблеми, а преди това е на късмет, ама и аз те съветвам да си го оправиш и да си гледаш кефа, а иначе можеш да пробваш и в сервизите в общ технически в софия, има си три, четъри най препоръчвани
    Всички Селеспииди след 100 000 км.се бъгватНаправо са зи оплакване всички собственици на Селеспиид
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •