Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Два въпроса

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default Два въпроса

    Колеги,имам 2 въпроса,по които моля да ми дадете съвет

    1.Амортисьорите на петата врата (на 146) сдадоха багажа...Вратата и преди се отваряше трудно,което ме кара да мисля,че единият амортисьор не е бачкал.А сега явно и другия се прецака,защото като пусна вратата и тя пада.Като имам багажи за товарене я подпирам с един чадър,който имам в колата Голям цирк Та питането ми е какви точно амортисьори да търся ? Мисля да отида при Италианеца,че ми е най-близо,но има ли нещо специфично да питам като ход на амортисьора примерно?И пасват ли такива от други модели (145,Brava/Bravo,Tipo,Delta II и т.н.)? Ако кажете и ориентировъчни цени няма да е лошо :P

    2.Харесал съм си едно евтино плеърче ->
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036189
    Търся просто нещо,на което да си въртя дисковете,че още съм с касетофон...Та въпроса тук е мога ли да сложа плеъра сам (в смисъл махам стария,връзвам буксата и готово) или се налагат други интервенции ?

    Благодаря предварително за съветите
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  2. #2
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by goro View Post
    Колеги,имам 2 въпроса,по които моля да ми дадете съвет

    1.Амортисьорите на петата врата (на 146) сдадоха багажа...Вратата и преди се отваряше трудно,което ме кара да мисля,че единият амортисьор не е бачкал.А сега явно и другия се прецака,защото като пусна вратата и тя пада.Като имам багажи за товарене я подпирам с един чадър,който имам в колата Голям цирк Та питането ми е какви точно амортисьори да търся ? Мисля да отида при Италианеца,че ми е най-близо,но има ли нещо специфично да питам като ход на амортисьора примерно?И пасват ли такива от други модели (145,Brava/Bravo,Tipo,Delta II и т.н.)? Ако кажете и ориентировъчни цени няма да е лошо :P

    2.Харесал съм си едно евтино плеърче ->
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036189
    Търся просто нещо,на което да си въртя дисковете,че още съм с касетофон...Та въпроса тук е мога ли да сложа плеъра сам (в смисъл махам стария,връзвам буксата и готово) или се налагат други интервенции ?

    Благодаря предварително за съветите
    Имам перфектни 2 амортесьора точно от 146-ца даже още са на колата и можеш на място монтирани да видиш че са перфектни!Ако имаш интерес звънни ми 0876 09 58 22 - Киро,30лв за двата.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  3. #3
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Относно втория въпрос,ако не смяташ да слагаш тонколони,каси и тем подобни само си свързваш буксата
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  4. #4
    Kostadin`
    Guest

    Default

    относно втория ти въпрос само едно нещо ще ти препоръчам - взими си ПАЙНЕР ,по-добри са от ПАНАСОНИКА и има CD-та на различни цени сега има и по-евтинки с MP3 като имаш напредвид че самото стъпало на CD-то си е мощно и няма да ти тряя усилвател,в буса съм с ПАЙНЕР и с три колонки от 10 кинта.Колкото до буксата ,тя си върви в комплекта,само я закачаш и готово,за повече инфо драсни два-три реда...



    ПП: в колкото ду,пки досега съм вленал Пайнера не е прескочил.Да прескочи Пайнер дупката тряя да е бая дълбока.

  5. #5
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by k_valkanov33 View Post
    относно втория ти въпрос само едно нещо ще ти препоръчам - взими си ПАЙНЕР ,по-добри са от ПАНАСОНИКА и има CD-та на различни цени сега има и по-евтинки с MP3 като имаш напредвид че самото стъпало на CD-то си е мощно и няма да ти тряя усилвател,в буса съм с ПАЙНЕР и с три колонки от 10 кинта.Колкото до буксата ,тя си върви в комплекта,само я закачаш и готово,за повече инфо драсни два-три реда...



    ПП: в колкото ду,пки досега съм вленал Пайнера не е прескочил.Да прескочи Пайнер дупката тряя да е бая дълбока.
    Да, напълно съм съгласен с колегата, дори и най-евтиния да вземеш няма да имаш никакви ядове с прескачане като влезеш в дупка.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia/Bourgas
    Posts
    13

    Default

    Аз бих ти препоръчал,ако не държиш да е ново CD-то,да поразгледаш втора ръка,защото за тези пари можеш да си вземеш доста добър pioneer.На Горубляне има доста добро предлагане.Един мой колега си купи от там за него и за баща си е доволен,вече почти 2 години кара с неговото CD.Може даже да се пробваш да спазариш и твоето старато за някой лев.
    Alfa 145 1.4 ts

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако вземеш нов плейър може да изискват да се монтира в определен сервиз, за да ти важи гаранцията.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by goro View Post
    Колеги,имам 2 въпроса,по които моля да ми дадете съвет

    1.Амортисьорите на петата врата (на 146) сдадоха багажа...Вратата и преди се отваряше трудно,което ме кара да мисля,че единият амортисьор не е бачкал.А сега явно и другия се прецака,защото като пусна вратата и тя пада.Като имам багажи за товарене я подпирам с един чадър,който имам в колата Голям цирк Та питането ми е какви точно амортисьори да търся ? Мисля да отида при Италианеца,че ми е най-близо,но има ли нещо специфично да питам като ход на амортисьора примерно?И пасват ли такива от други модели (145,Brava/Bravo,Tipo,Delta II и т.н.)? Ако кажете и ориентировъчни цени няма да е лошо :P

    2.Харесал съм си едно евтино плеърче ->
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036189
    Търся просто нещо,на което да си въртя дисковете,че още съм с касетофон...Та въпроса тук е мога ли да сложа плеъра сам (в смисъл махам стария,връзвам буксата и готово) или се налагат други интервенции ?

    Благодаря предварително за съветите
    Колега, нови амортисьорчета бяха нещо от сорта на 15-20, 25макс лв/бр...с оглед на това, че ще ги смениш веднъж общо докато имаш колата, по-добре си купи нови...има ги навсякъде по магазините.Аз моите ги взех от Евро07...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ако вземеш нов плейър може да изискват да се монтира в определен сервиз, за да ти важи гаранцията.
    не е задължително,моят като го взех на 02.01.2009 не ми казаха нищо такова и в упътването не пишеше.В упътването пише ,че гаранцията не се зачита ,ако по CD-то са извършвани ремонти от неуторизирани лица.Иначе няма проблем да си го свържеш самичък,мойто с братчеда двамата го монтирахме,той има Pioneer от няколко години и е страшно доволен,като се има впредвид че неговият е още от първите пайнери.

  10. #10
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Изисквания имат техмомаркет и технополис да се монтира в техния сервиз, като за това ти взимат и пари!
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  11. #11
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Наистина е добре да си земеш марково СД като Pioneer,JVC,Sony.Не гледай такива като nippon NEO и тем подобни евтини боклуци.Едно че не прескачат в всяка дупка щото антишока им е качествен,но и не гълтат толкова енергия
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  12. #12
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Princo View Post
    Наистина е добре да си земеш марково СД като Pioneer,JVC,Sony.Не гледай такива като nippon NEO и тем подобни евтини боклуци.Едно че не прескачат в всяка дупка щото антишока им е качествен,но и не гълтат толкова енергия
    баш SONY не е най-добре,като бяхме в магазина за мойто магазинера е приятел на братчеда и викаше ,че SONY-тата хич не ги бъдело щото били сглобявани в Турция /имам впредвид евтините от под 250-300лв./.Иначе за тия над 300лв.нз нищо.Мойто е Pioneer Deh-4000UB - 249лв.,ама имаше и по-евтинки.Т`ва го взех щото имаше USB.Колегите са прави не се лъже за по 100лв. Neo или друда такава изкилифенчена марка.Pioneer-ра си е Pioneer.

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by filip_gad View Post
    Изисквания имат техмомаркет и технополис да се монтира в техния сервиз, като за това ти взимат и пари!
    Това не е вярно.Специално техномаркет изискват просто да е монтирано в сервиз.Моята музика е от техномаркет и е с печат от Авител и не съм имал проблем.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    И моя съвет е да си вземеш пайнер. Моето е пайнер, взеех го от технополис и за две години нмя никакви проблеми, до ден днешен не е прескочило нито веднъж. Взех го 230лв. с мп3 е 4 х 50 и дадих мисле,че 8 или 16 лв. немога да ти кажа точно да ми го монтират в техния сервиз, за да може да ми е валидна гаранцията.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by k_valkanov33 View Post
    относно втория ти въпрос само едно нещо ще ти препоръчам - взими си ПАЙНЕР ,по-добри са от ПАНАСОНИКА и има CD-та на различни цени сега има и по-евтинки с MP3 като имаш напредвид че самото стъпало на CD-то си е мощно и няма да ти тряя усилвател,в буса съм с ПАЙНЕР и с три колонки от 10 кинта.Колкото до буксата ,тя си върви в комплекта,само я закачаш и готово,за повече инфо драсни два-три реда...



    ПП: в колкото ду,пки досега съм вленал Пайнера не е прескочил.Да прескочи Пайнер дупката тряя да е бая дълбока.

    Ей.. кога си карал с панасоник и ти е прескочил? Особено ако е мп3 няма шанс да прескочи..
    Lexus IS200

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •