Results 1 to 14 of 14

Thread: Температурен датчик?

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Question Температурен датчик?

    Перката на вентилатора ми се включва преди да е отворил големия кръг, стига до 92 градуса включва ми се перката и след малко отваря кръгът.
    От какво може да е от температурният датчик забит на термостата?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Перката на вентилатора ми се включва преди да е отворил големия кръг, стига до 92 градуса включва ми се перката и след малко отваря кръгът.
    От какво може да е от температурният датчик забит на термостата?
    Не от термостата е температурния датчик казва на вентилатора кога да се пусне а термостата отваря и затваяр големия кръг. И аз забелязах нещо такова но когато беше по студено ми го направи по същия начин за сега не се е повторило.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    На колко градуса трябва да се включва вентилатора? Аз наскоро сменях температурния датчик и сега ми се включва на около 100 градуса нормално ли е? Стария датчик ми включваше някаде към 90 градуса
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  4. #4
    Младши алфист Mitaka3228's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    17

    Default

    Аз не съм сменял засега датчика, около 92-93 градуса се пуска при мен
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 2000

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    На колко градуса трябва да се включва вентилатора? Аз наскоро сменях температурния датчик и сега ми се включва на около 100 градуса нормално ли е? Стария датчик ми включваше някаде към 90 градуса
    Трябва да се закачи на диагностика за да ти кажа на колко ти включва перката защото примерно при ме след смяна на датчика с оригинален за 60 лв перката ми включва почти на 90 градуса температура натаблото но всъщност двигателя е по топъл защото когато стрелката на уреда е на чертата между 50 и 90 отчетената стойност от компа на колата е 80-81 градуса. с друг датчик ми включваше след 90 пак по показания на таблото
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6

    Default

    При мен се пуска на 93 градуса...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    При мен се пуска на 93 градуса...
    При мен на 96.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Мисълта ми е датчика ли управлява вентилатора или има отделно реле в радиатора
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Мисълта ми е датчика ли управлява вентилатора или има отделно реле в радиатора
    тва да не е лада бе
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Компютъра го управлява като взема данни от датчика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Климатика включен ли е?
    Прерката се пуска дори при студен дигател за да понижи налягането на феона.
    156SW 1.9JTD 16V

  12. #12
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Не от термостата е температурния датчик казва на вентилатора кога да се пусне а термостата отваря и затваяр големия кръг. И аз забелязах нещо такова но когато беше по студено ми го направи по същия начин за сега не се е повторило.
    Е преди 1 година го смених незнам даже дали има и толкова!
    И мисълта ми е дали самия датчик непоказва по голяма температура от колкото е и следователно да не е достигнала нужната температура за да отвори термостата?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #13
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Аз също имах такъв проблем,само че при мен се получаваше при всяко първо загряване на колата.Разреших го със смяна на термостата,само че си поръчах термостат на 83 а не на 88 градуса.Защото термостата отваря на 88 а перката се включва на 92 градуса първата скорост и явно термостата не може да сработи в рамките на тези 4 градуса.С предишния термостат колата ми работеше на около 90 градуса,а с този на около 82-85 градуса.И наистина има разминаване в градусите на таблото и на компа с 8-10 градуса.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  14. #14
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Сега закачих колата с Виса и дадох на Temperature Engine и там показваше 95-97 градуса а на таблото ми показваше 90-91 нещо от сорта изфорсирах колата на компютъра показа към 98, аз държа маркуча на големия кръг и той отвори и веднага показа към 85-88 градуса не си спомням с точност колко беше, а преди това бях отишал в колата и вътре уреда показваше 92 градуса, когато отвори кръга перката не беше се включила.
    Може и така да е бил термостата от миналата година когато го смених, но месеци по-късно смених резистора на вентилатора, понеже той избщо го нямаше, липсваше му намотката.

    Та нормална ли е тая разлика или темп датчик е за смяна?
    Last edited by Versace; 11-03-2009 at 23:15.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •