Results 1 to 7 of 7

Thread: Некачествени носачи???

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default Некачествени носачи???

    Колеги като си взех колата смених предни долни носачи. Купих ги от ТиН от Дървеница 160 лв с отстъпката... марка незнам... 20К километра и носачите са дроб. Колата все още не тропа (била тежка е обяснението на майстора) но при напън шарнирите и на двата носача мърдат... заминали са и предните тампони.... Как ви се струва за 20К километра? Пазя си старите носачи и си мисля дали да не ми рециклират шарнирите (30лв) и да сменя двата тампона и втулката на тчх и да ги слагам... 100тина лева са тампоните + втулката +рециклажа на носач .. за труд незнам колко ще излезе... дали си струва? Посъветвайте ме нещо? Lucky беше казал че има 40к километра с неговите оптимал и сичко е ок... на мен доставчика ми каза че оптимал били турски ментета? Каза ми за случай при някакъв мерцедес за 300 километра разбит шарнир на носач оптимал... какво да правя?
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #2

    Default

    За оптимал до колкото съм виждал не е ментак а заводски рециклаж.Естествено в магазин ще ти кажат че не е някои майстор ще ти каже че е боклук.Просто на самият носач и изшлайфана фирмата производител и е подмене шарнира с тампините.Поне за мен като качество е задоволително
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ей не знам какви са но когато взех колата беше за смяна един долен носач,смених го тогава слжих Оптимала,беше 200 кинта сега съм на 60к км и все още не се е разбил.
    За мен са ок за други може и да са ментак,това са мойте впечетления.
    Инак във Ванто слагат някакви други Коки им знае марката,казват че са добри.
    Рециклирането също е добър вариант казват че на Симеоновско шосе до зоопарка ги правели добре.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Lucky View Post
    Рециклирането също е добър вариант казват че на Симеоновско шосе до зоопарка ги правели добре.
    Братовчед ми си рециклира неговите там на 156-цата и е много доволен
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Колеги като си взех колата смених предни долни носачи. Купих ги от ТиН от Дървеница 160 лв с отстъпката... марка незнам... 20К километра и носачите са дроб. Колата все още не тропа (била тежка е обяснението на майстора) но при напън шарнирите и на двата носача мърдат... заминали са и предните тампони.... Как ви се струва за 20К километра? Пазя си старите носачи и си мисля дали да не ми рециклират шарнирите (30лв) и да сменя двата тампона и втулката на тчх и да ги слагам... 100тина лева са тампоните + втулката +рециклажа на носач .. за труд незнам колко ще излезе... дали си струва? Посъветвайте ме нещо? Lucky беше казал че има 40к километра с неговите оптимал и сичко е ок... на мен доставчика ми каза че оптимал били турски ментета? Каза ми за случай при някакъв мерцедес за 300 километра разбит шарнир на носач оптимал... какво да правя?
    ТиН е скъпо и продават боклуци само, които след няколко месеца не стават за нищо. Там за един обикновен съединител ми искат 600 лв. примерно.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    лъки ти от къде ги взе твойте носачи... аз ако знам че ще изкарат 60к ще си ги сменя и мойте... странното е че аз не усещам да са се разбили но дигнаха колата на крик и ми показаха как са закъсани и как мърда шарнира... а тея с които дойде колата тропаха и много нестабилна беше като цяло... но там беше много скъсан задния тампон на носача... Лъки ти твойте гледал ли си ги как са или им няма нищо на усет...?
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  7. #7
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    По принцип баджанака ми ги взима от Враца,щот той живее в Мездра.на мен той само ми прави железарските ремонти,последно го взех за 160 лв.
    Принципо мога да ти поръчам,звънни един телефон да се разберем.
    Инак да чуеш лопане в тази кола ще ти труднообикновенно се усеща само по стабилноста в завой или след вдигане на крик.
    Ми аз мойта кола на всеки 8000 км и сменям консумативите,и и правя преглед от броня до броня демек пълен оглед на всичко.Ходова част,маркучи,маншони,лампи абе пълен оглед и преди 6к км им нямаше нищо.Т.С. на единия другият оргинален беше за смяна и го подмених и те така.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •