Results 1 to 9 of 9

Thread: непреодолим проблем!

  1. #1
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default непреодолим проблем!

    здр.колеги,реших и тук да питам за 155 1.6 16 ТС.януари месец правих глава,накриви целия ред изспускателни,но както и да е.главата я оправиха,сложих я и ...,запали моментално.работеше на място като часовник.колата има и газ.ина двете горива работеше.когато обаче излязох на пътя на 3500-3600 до 4500 оборота забива и няма мощност само реве и не иска да се ускорява,след като ги мина обаче все едно имам "нитро" .и на бензин и на газ.при пускане на педала на газта от 4000 оборота на скорост,като стигне около 2300 оборота сякаш сама си подава газ.на същите тези обороти,когато искам да поддържам някаква средна скорост независимо на коя предавка съм започва адското лашкане,трябва или да подавам газ или да натисна съединител иначе ще счупя нещо.какво съм направил до тук по този въпрос.смяна на дебитомер/никакъв ефект,смяна на ТПС/никакъв ефект,смяна на темп.датчик/няма ефект,чистене на дросела/не,отпускане на жилото на газта/няма ефект.съмненията ми от къде иде "жегата",от тук нататък:лошо зацепен ремък,проблем в сервоусилвателя(загуба на вакум),лоши свещи,и на последни място запалителни бубини.кажете си мнението и ви моля за съвети.аз се изтощих и финансово и емоционално и вече се предавам.ето и линка в 155.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31027

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Прочетох темата и в другия раздел.Провери си маншоните на всмукателния колектор.Ако не ти се разглобява можеш да пробваш така -
    при работещ мотор разклати/натисни целия колектор напред-назад.Промени ли работата - сваляш и сменяш.

    П.П.трябва си сериозно натискане,не само да го побутнеш.Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Прочетох темата и в другия раздел.Провери си маншоните на всмукателния колектор.Ако не ти се разглобява можеш да пробваш така -
    при работещ мотор разклати/натисни целия колектор напред-назад.Промени ли работата - сваляш и сменяш.

    П.П.трябва си сериозно натискане,не само да го побутнеш.Успех.
    Или вземаш спрей за карбуратори и пръскаш около гумените съединения и маркучите ако докато пръскаш се вдигат оборотите значи работата не е наред.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    ...

  5. #5
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Трябва едно по едно да елиминираш вероятностите като се почне от въздух неотчетен от дебитомера, свещи и бубини, и прочее.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  6. #6
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by bilgiiski View Post
    Трябва едно по едно да елиминираш вероятностите като се почне от въздух неотчетен от дебитомера, свещи и бубини, и прочее.
    след ремонта на главата ,и това сега.!?
    ако си прочел горе какво съм елиминрал,да ти кажа ми трябва заем от банка по този начин,си мисля.ммм,дааа...

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Пробвал ли си да изолираш напълно единия вид гориво смисъл примерно да прехвърлиш н газ и да откачиш кабелчетата на дъчите и така да направиш проба или изцяло да разкачиш подаването на газ към двигателя и да запушиш отворите за да не смуче въздух. Пробвай на парзех ход на място да държиш примерно 2000, за по 10 секунди и така примерно до към 5000 да провериш дали ТПС работи коректно ако си малко чак може да го замериш с мултицет дали си изменя съпротивлението постепенно.
    Огледай хубаво всички маси на мотора компютри бубини и разни такива много е възможно някоя маса да не е закачена и за това на ход да прави проблеми. Може да пробваш да им пуснеш допълнителни маси само за пробата. Сега като ти пиша все повече ме навешда на мисълта че може да е някоя маса НО това е само предположение.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    а защо не я закараш на сервиз
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  9. #9
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колега, отиди някъде да ти зацепят ангренажа с пети и ще ти се оправи проблема.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •