Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Отдавна не и се беше скапвала (145 QV)

  1. #16
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by dido76bg View Post
    Колеги, темичката ми не беше за бензиностанциите! След малко ще вдигам капака и ще се гмуркам...
    И най-вече щом си с чип, НЕ СИПВАй 95, само 100.

    пс: И аз съм с чип от Екстрийм. Един път я давах на приятел и той сипал 95... Познай какво се случи Палене от втория път, обороти играят, глъхне.. Като и сипах 100 се оправи всичко.
    Last edited by tonov; 07-03-2009 at 18:39.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #17
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Вчера почистих дроселовата клапа с кореселин (все едно не съм карал колата с бензин, а с въглища), няма такава мизерия (застопорих педала на газта добре, за да е в отворено положение), а също и МПХто - пръсках го с ВД40 (почти един спрей), но не мога да кажа, че го чисти чак, по-скоро смазва. Сега оборотите са си ОК. При рязко спиране, оборотите даже леко се вдигат и после постепенно се оспокояват (вдигането е до към 1100-1200 и падат на 800-850 постепенно). При движение и на място няма колебания. Ще видим докога.
    Mury, за по-сериозно гмуркане е малко кофти времето. Ако продължи обаче, ще се задълбава.
    .... и да уважите половинките ...
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    То малко спам, ама ше прощавате. Та всички "Шел"-ове и "ОМВ"-та са с франчайзингови договори. Нали не си мислите, че ги стопанисват Шел или ОМВ. Изискването примерно от ОМВ е да имаш 30 000 лв. кеш и си готов. Преборваш се /знайно как/ за 1-2-3 бензиностанции и оттам-насетне к`вото и докогато изкяриш. Верно, проверяват ги редовно, ама те си разбират /сещате се как/ и са подготвени на 100%. Та всеки такъв "собственик" меши различно според разбирания и смелост. Ама все меши... Така че въпросът не е в коя бензиностанция от тези две вериги ще заредиш по-качествено гориво, а в коя ще заредиш по-малко некачествено.
    Иначе за другите вериги не знам и не мога да кажа.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    То малко спам, ама ше прощавате. Та всички "Шел"-ове и "ОМВ"-та са с франчайзингови договори. Нали не си мислите, че ги стопанисват Шел или ОМВ. Изискването примерно от ОМВ е да имаш 30 000 лв. кеш и си готов. Преборваш се /знайно как/ за 1-2-3 бензиностанции и оттам-насетне к`вото и докогато изкяриш. Верно, проверяват ги редовно, ама те си разбират /сещате се как/ и са подготвени на 100%. Та всеки такъв "собственик" меши различно според разбирания и смелост. Ама все меши... Така че въпросът не е в коя бензиностанция от тези две вериги ще заредиш по-качествено гориво, а в коя ще заредиш по-малко некачествено.
    Иначе за другите вериги не знам и не мога да кажа.
    Приятелю някои много те е плъзнал по пързалката.Имал съм две ОМВ-та,на Враждебна и в Перник.Дилъра и управителя нямат шансове да се бъркат на цистерната на Клачка!Ако има игра за определена бензиностанция,на коя от коя клетката да се стовари в кои танк,идва от Бургас и централата на Софийски герои.

    П.П Проверките на съответната институция може да се договори само да това от коя колонка да се вземе проба.Тоест от кои танк черпи гориво..този които е зареден най-отдавна.Което значи че няма да има голямо количество вода/добавена и кондензирала/.Мисля всички знаете че като видите цистерна на бензиностанция не е много разумно да зареждате
    Last edited by Linkestis; 10-03-2009 at 01:38.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •