Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Отдавна не и се беше скапвала (145 QV)

  1. #1
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default Отдавна не и се беше скапвала (145 QV)

    Здравейте на всички. Отдавна не бях писал във форума, понеже не се беше обаждала за проблеми колицата.
    Откакто ни налегна кризата и започнаха да плащат доста рядко и помалко във фирмата в която работя, смених карера 100 с карера 95 и се почнаха едни проблеми (палене от втоия път и тн). Както и да е, това го преживях.
    Преди две седмици, спирам внезпно (засякоха ме и изгасих чак колата) и след това паля и оборотите от 1000 на 0. Помислих, че съм я задавил и на скорост с прихълцване отбих и я продухах. Оправи се и все едно никога не е правила проблеми.
    Днеска изкачвайки Стамболийски към Св. Неделя шишо ме засече и отново рязко спиране. Познайте - отново същия номер, само дето този път и трябваше половин час (кой знае колко благословии съм отнесъл с това аварийно спиране на булеварда).
    Ако някой има някаква идея откъде може да идва това проблемче, моля да сподели - електроника ли, МПХ, дросел.
    За диагностига при Бобо знам, но както писах по-горе криза (върнаха ни в първи клас), аз задните амортесори си ги карам от 2 месеца в бгажника (няма пари за смяна, пък е още студено).
    ПС. Колата е с чипче, а забелязах, че е омаслено (може и бензин да е) по блока, между първа и втора свещ.
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:PC170010.JPG - джаджата дето е зад кпачката за маслото (май беше свързано с вариатора, но не съм сигурен)

    Благодаря предварително!
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    щом е с чип, само 100 октана. пробвай такова да заредиш и виж дали пак така ще прави.

  3. #3
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    КОлега смени бензиностанцията като начало...Примерно пробвай ЕКО 100 или ШЕЛ 100...Може кофти партида да си уцелил... А щом е започнала да ти прави проблеми след чипа...Нензнам какво да си мисля...Първо смени горивото и после говори с хората, които са я чипнали
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #4
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Чипчето си е отдавна, сложих и го още като я взех (чипа е от Екстрим тунинг) и ми направи с новото чипче проблем само един единствен път (вероятно докато се нагоди системата) - беше на няколко стотин километра с него, кофтито беше, че ми го направи по магистралите в Гърциа на 40 градуса температура на въздуха (идваше ми да я убия колицата, но всичко тогава се оправи с отсъединяването на батерията за около 20тина минути).
    Откакто съм я купил колата - само 100 октана от ОМВот. Но от нова година насам смъкнах на карера 95. Зареждам почти винаги от една и съща бензиностанция (ОМВ - Красна поляна). Случва ми се да зареждам обаче и от ОВМ в Слатина (Никак не съм доволен от горивото в Слатина. Първо цената им е по-висока, а и колата минава по-малко километри - последно съм зареждал там миналата седмица.).
    Last edited by dido76bg; 06-03-2009 at 11:21.
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  5. #5
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Тогава пак мини на 100 октана и пробвай друга бензиностанция... Примерно ЕКО... Може наистина да има кофти партида в горивото...А и защо изобщо сипваш 95като си с чип
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Когато гнездата на свещите се пълнят с масло твърде вероятно е да е от гарнитурата на соленоида на вариатора,какт сам си се досетил.Свали го вземи гарнитурата и си я изрежи от картон и си я подмени това е за омасляването .За другото нямам идея .
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Ами не си сменях проклетат гарнитура, защото щях да вкарвам колата в сервиз за обслужване, че понапреви километри и там всичко на куп щях да правя, но пустото му безпаричие дето налегна фирмата. По същата причина минах на карера 95.
    Ще и сипя 40тина литра 100 октанов и колкото и да не ми се иска сам ще сменям гарнитурката...
    Само дано изчезне този проблем.
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Компромиси с колата не прави...И аз не правя...Ако не мога да и осигуря най-хубаво масло, бензин косумативи просто изчаквам и не я карам докато събера пари...По-добре да я карам 3 пъти в седмицата ако не мога да си позволя скъпо гориво, отколктоо 5 ама да ми прави проблеми Тааа всеки търси начини...Но колите са ни капризни и не обичат нискокачествени горива масла и т.н... За това продължавай със 100 октана и започвай по-малко да използваш градския транспорт Няма лошо Всеки си знае джоба и преценява
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Когато гнездата на свещите се пълнят с масло твърде вероятно е да е от гарнитурата на соленоида на вариатора,какт сам си се досетил.Свали го вземи гарнитурата и си я изрежи от картон и си я подмени това е за омасляването .За другото нямам идея .
    От гарнитирата на соленоида няма как да отиде масло при свещите,помисли и ще се сетиш защо.Тече и соленоида/нормално за ТС/и гарнитурата на капака/пак нормално за ТС/.Мен ме навява една друга мисъл,щом го прави при рязко спиране,може да има неква драма в кошницата на бензиновата помпаПросто трябва да се видят някои неща
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Абе то се е видяло, че при първи парички ще се тича в екстрема, ама кога ще е този щастлив ден, че и мало трябва (малей... не искам и да си мисля, а да не говорим и за вариатор)....
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  11. #11
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    КОлега смени бензиностанцията като начало...Примерно пробвай ЕКО 100 или ШЕЛ 100...Може кофти партида да си уцелил... А щом е започнала да ти прави проблеми след чипа...Нензнам какво да си мисля...Първо смени горивото и после говори с хората, които са я чипнали
    Препоръчвам ти от Шел да не слагаш щото бензина им и е 30% вода. /Един приятел работеше там и вика на 1000л. А-98 слагат 300л. вода.Ти си прави изводи за 100-то октана./ Пък за нафтата да не говорим-пълна скръб.В момента в България най-доброто гориво е в Лукойл и Петрол,а за ЕКО-то не мога да кажа нищо.

  12. #12
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by k_valkanov33 View Post
    Препоръчвам ти от Шел да не слагаш щото бензина им и е 30% вода. /Един приятел работеше там и вика на 1000л. А-98 слагат 300л. вода.Ти си прави изводи за 100-то октана./ Пък за нафтата да не говорим-пълна скръб.В момента в България най-доброто гориво е в Лукойл и Петрол,а за ЕКО-то не мога да кажа нищо.
    Всяка бензиностанция си е различна...Още повече че за най-скъпия бензин на ШЕЛ няма как да важи това 30% вода...Това ИЗОБЩО по принцип няма как да важи, ама това е друга тема...Аз пък 2 пъти сложих на ЛУкойл и два пъти се плаших да не би колата ми да е е за основен ремонт...Та поста изобщо не е правилен... Трябва всеки да си намери неговата бензиностанция и като усети някакви проблеми да я смени и да направи разлика и така....Аз слагах само на ШЕЛ в пауър рейсинга едно 5-7хил км..по-добър бензин не съм слагал никога и колата ми вървеше отлично...Само че на слагам на ШЕЛА до в къщи от където си зареждам и газ и си я зная и така... Таа за това му казвам на колегата първо да смени бензиностанцията да пробва и тогава да търси дали наистина има проблем


    Ето един пример:
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...=35255&start=0

    Много интересна темата
    Last edited by VFTI; 06-03-2009 at 17:32.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #13
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Аз пък чувам че ЛУКОЙЛ слагали по 40% вода
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  14. #14
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Колеги, темичката ми не беше за бензиностанциите! След малко ще вдигам капака и ще се гмуркам...
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dido76bg View Post
    Колеги, темичката ми не беше за бензиностанциите! След малко ще вдигам капака и ще се гмуркам...
    Казах ти,ако ти се занимава извади и бенз помпа направо с кошницата и разгледай за нещо съмнително
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •