Results 1 to 15 of 15

Thread: Към selespeeder-ите

  1. #1
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default Към selespeeder-ите

    имам следният проблем,когато съм на 2 скорост и реша да намаля или да завиа когато си махна крака от газта колата изгасва на 1 скорост,светва червената лампа на обортомера която е като дюза,след това изключвам от контакт изчаквам около 2,3 секунди и паля отново без проблем но лампата остава да свети за около 3,4 минути след което изгася.Това не се случва всеки ден,но се случва я на отбивка,я на светофар доста неприятно,а междудрутото това става само когато е загряла колата.Нямаше да пиша въобще,но днес бях на диагностика а там пича не откри никва грешка на компа,само това че температурата на компа показваше 111 градуса,ана уреда в колата 90.Благодаря предварително

  2. #2
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    156 selespeed 2000

  3. #3
    започва да се пристрастява svenzbg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default ...

    Ами пич ако ти се идва до Пловдив , мога да ти препоръчам човека който би ти помогнал с проблема, пък ако искаш да ти дам и телефона да се разбереш с него , ти решаваш все пак !

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ilin4o View Post
    имам следният проблем,когато съм на 2 скорост и реша да намаля или да завиа когато си махна крака от газта колата изгасва на 1 скорост,светва червената лампа на обортомера която е като дюза,след това изключвам от контакт изчаквам около 2,3 секунди и паля отново без проблем но лампата остава да свети за около 3,4 минути след което изгася.Това не се случва всеки ден,но се случва я на отбивка,я на светофар доста неприятно,а междудрутото това става само когато е загряла колата.Нямаше да пиша въобще,но днес бях на диагностика а там пича не откри никва грешка на компа,само това че температурата на компа показваше 111 градуса,ана уреда в колата 90.Благодаря предварително
    Отиди на друга диагностика щом лампата е светнала веднъж значи има грешка просто софтуера му на майстора може да не е подходящ.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by svenzbg View Post
    Ами пич ако ти се идва до Пловдив , мога да ти препоръчам човека който би ти помогнал с проблема, пък ако искаш да ти дам и телефона да се разбереш с него , ти решаваш все пак !
    лошо щот съм на един гръцки остров

  6. #6
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Отиди на друга диагностика щом лампата е светнала веднъж значи има грешка просто софтуера му на майстора може да не е подходящ.
    на тоя скапан остров има два сервиза само, а алфи няма

  7. #7
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    закъсал си го колега,там незнам кой може ти помогне иначе в софия знам със сигурност
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  8. #8
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Прекалибрирай си точката на зацепване на съединителят от селето.
    ПП: Нормалното тръгване на колата от място е на максимум 1100rpm без претрисане. При теб така ли е ?
    Най добрият тест за точката на зацепване на съединителят е следният:
    Опъваш ръчната.Ръгаш 1-ва, подаваш леко газ като я задържаш на полусъединител (колата трябва да е на около 1100 оборота и леко да е "присвила" задницата без тресене, подскачане и придърпвания) . В тоз момент пипаш спирачката за да светнат стоповете. Колата трябва да почне да "подскача" на място (натиска и пуска съединителят около точката на зацепване през половин секунда).

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ilin4o View Post
    лошо щот съм на един гръцки остров
    В Кавала има добър сервиз за Алфа

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Прекалибрирай си точката на зацепване на съединителят от селето.
    ПП: Нормалното тръгване на колата от място е на максимум 1100rpm без претрисане. При теб така ли е ?
    Най добрият тест за точката на зацепване на съединителят е следният:
    Опъваш ръчната.Ръгаш 1-ва, подаваш леко газ като я задържаш на полусъединител (колата трябва да е на около 1100 оборота и леко да е "присвила" задницата без тресене, подскачане и придърпвания) . В тоз момент пипаш спирачката за да светнат стоповете. Колата трябва да почне да "подскача" на място (натиска и пуска съединителят около точката на зацепване през половин секунда).
    Проблема му не е в точката на зацепване. По скоро при много ниска скорост на 2-ра не отделя.
    Едно калибриране преди всичко останало е задължително. Въпросът е че трябва сервизите там да имат софтуер за това...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Щом имаш хъркане, оределено съединителят не отделя достатъчно. Системата е наравена така, че "натиска" малко над калибрираната точна за зацепване. (clutch ref position). Ако почти винаги хърка при преминаване от 2-ра на 1-ва при скорост от около 20км/ч, просто трябва да го прекалибрираш. Ако не го прави постонно, има голяма вереоятност да имаш рязък спад на налягане в хидросистемата. Провери си сферата по описаният в темата за селето начин (с диагностиката и малко хитрост, може да се измери налягането на азота в сферата ) .
    Извади буксата на потенциометърчето, което седи над хидроцилиндъра на съединителят и ръсни с контактен спрей (това е 1-ят потенциометър).

    Ако хърка почти постоянно, отиваш някъде където имат диагностика която лови селето и извършваш манипулациите в реда в който съм ти пуснал линковете.
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page28/page36/page36.html
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page28/page31/page31.html
    Ако нещо не ти е ясно : Skype :dobromir******** , 0888******* - Добри
    ПП: Всичко това на топъл двигател !
    Last edited by fiore; 16-11-2009 at 10:22.

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Няма от къде да му се появи този рязък спад в налягането. При всички случаи обаче има проблем с позиционирането на съединителя. Почистването ще реши проблема ако става въпрос за лош контакт
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Има , има
    Когато налягането на азота в сферата е малко, се получават точно такива резки пикове на налягане. За това й се вика хидроакумолатор. В горецитираната тема съм описал как действа. Нормално , работният й обем е достатъчен за извършването на поне 2 превключвания на предавки от робота ( това ще рече , натискане на съединител, преместване на вертикален и на хоринзонтален хидроцилиндър). Между временно помпата възстановява налягането в сферата. с изсвирясването на азота се намалява и "работният обем " на сферата (това е количеството масло което тя отдава с нужното налягане). В един момент се получава така, че при натиснат съединител, налягането е все още над, но близко до 45bar. и помпата не е включена. При опит да превключи предавките се задействат 2 поредни хидроцилиндъра( това се получава от 3-та на 2-ра), налягането рязко спада (поради консумацията на масло от хидроцилиндрите) и съединителят веднага "увисва" (докато помпата компенсира налягането). Точно тогава изхърква колата. (от 2-ра на 1-ва се задейства само един хидроцилиндър и има по-малка консумация на масло)
    Затуй казах, ако хърка всеки път при преминаване от 2-ра на 1-ва е от калибрация на съединителя. Ако го прави според "настроението" проблема е друг, много възможен от хидроакумолатора.
    ПП: Нова сфера издържа 3 превключвания, преди да се включи помпата.

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Така е, но ще го прави и при други случаи на превключване, а не само в описаните. Същото важи и ако помпата си е тръгнала и не може да възстанови достатъчно бързо налягането.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    само дето аз не се занимавам да ги ремонтирам)) имам си друга професия
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •