Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Ксенон проблем

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Ксенон проблем

    От няколко седмици на сам като превключвам къси-дълги и ксенона ми изгасва. Понякога левия, понякога десния. Меря акомулатора 12,5 волта. Меря на входа на ксенона 9,5 волта. Викам ще слагам реленца. Сложих ги. Пуснах кабел директно от акомулатора, но на управлението на релето останаха 9-те волта и пак изключват релетата.

    Може ли някой да измери при него на късите колко волта идва. Не знам от къде идва този спад на напрежението. Мислех, че допълнителните реленца няма да изключват, но....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Малко не разбрах къде е 9 волта?
    При мен на фара има пад 0.2-0.3 волта спрямо зарядното напрежение.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    При мен на фара идват 9,5 волта. От там захранвам ксенона. Сега от там захранвам вече новот реле, а на ксенонва подавам директно от акомулатора. Но пак изключва. Ключа прекъсва за момент веригата към късите когато превключвам на дълги. При светкавица нямам такъв порблем. Мислех, че релето ще удържи този спад/прекъсване, но не го удържа.

    И ксенона ми трепери постояно. Като свети и трепти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ако верон са ти 9 волта след релетата начи нищо не си направил
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От няколко седмици на сам като превключвам къси-дълги и ксенона ми изгасва. Понякога левия, понякога десния. Меря акомулатора 12,5 волта. Меря на входа на ксенона 9,5 волта. Викам ще слагам реленца. Сложих ги. Пуснах кабел директно от акомулатора, но на управлението на релето останаха 9-те волта и пак изключват релетата.

    Може ли някой да измери при него на късите колко волта идва. Не знам от къде идва този спад на напрежението. Мислех, че допълнителните реленца няма да изключват, но....
    Виж нагорял контакт (повишено съпротивление и от там пад на напрежение) - или превключвателя на кормилото или релето зад жабката (но неговите контакти май няма как да се видят) - релето е средното. Значи ако измериш на неговия куплунг напреженията , ще резбереш дали причината е до него , или пък след него.
    Добре е като мериш какво има на входа на управлението на ксенона, самото жици да са изключени от управлението и да мериш директно на жиците.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ако верон са ти 9 волта след релетата начи нищо не си направил
    След релето са си 12. На входа на релето са 9.

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Виж нагорял контакт (повишено съпротивление и от там пад на напрежение) - или превключвателя на кормилото или релето зад жабката (но неговите контакти май няма как да се видят) - релето е средното. Значи ако измериш на неговия куплунг напреженията , ще резбереш дали причината е до него , или пък след него.
    Добре е като мериш какво има на входа на управлението на ксенона, самото жици да са изключени от управлението и да мериш директно на жиците.
    Най-вероятно ключа е нагорял, защото като го бутна бавно фаровете изгасват и като го добутна до край чак тогава цъква релето в жабката. Просто исках с новото реле да избегна това прекъсване. Мислехм, че няма да реагира релето чак толкова на прекъсването, но явно му идва много.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    103

    Default 1

    колега,вземи от някои познат баластите и пробваи,ако не го прави значи баласти са дефектни

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by asoto View Post
    колега,вземи от някои познат баластите и пробваи,ако не го прави значи баласти са дефектни
    Е хубаво ама и двата ли? Не е от баластите, защото аз чувам как релето изключва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Най-вероятно ключа е нагорял
    Нагорял едва ли. Щом има релета оригинално за фаровете. Може да е мръсен или износен просто...
    А за 9-те волта- провери релетата на фаровете все пак.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен проблема е в ключа,на стария служебен бус Ивеко имахме подобен проблем,и се оказа от лостчетоТва с трептенето го имаше и при мен,като бяха нови крушките,след 1 месец изчезна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    След релето са си 12. На входа на релето са 9.



    Най-вероятно ключа е нагорял, защото като го бутна бавно фаровете изгасват и като го добутна до край чак тогава цъква релето в жабката. Просто исках с новото реле да избегна това прекъсване. Мислехм, че няма да реагира релето чак толкова на прекъсването, но явно му идва много.
    Сега като се замисля ми се струва че по вероятно ти е нагоряло релето, защото когато е само на къси тока минава през нормално затворения му контак, а той по мое мненине е по слабия
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ще трябва да разглобя малко нещата и да измеря къде е прекъсването. А иначе ключа ми е малко разхалакан м/у другото. Отдавна му се каня да го сменя. Само да се окаже, че е от него.

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Според мен проблема е в ключа,на стария служебен бус Ивеко имахме подобен проблем,и се оказа от лостчетоТва с трептенето го имаше и при мен,като бяха нови крушките,след 1 месец изчезна
    Да ама моите крушки са на половин година. По скоро баластите са смотани.

    П.С. Ксенона ми е този: http://www.hid.bg/product_info.php?c...2af2dfa7a9f65b
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Така... Не знам как при алфите, но при фиатите (при мен Браво) проблемът е следният.

    Когато се получава така, значи инсталацията е стара, т.е. преди 2000 година. В такъв случай се преправя към тази от колите след тази година. При мен един колега от фиат форума ми го оправи този проблем. Има и тема по въпроса. Позволявам си да пусна и лунк към нея. Може да свърши работа! Успех!

    ЦЪК

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by svetkos_ View Post
    Така... Не знам как при алфите, но при фиатите (при мен Браво) проблемът е следният.

    Когато се получава така, значи инсталацията е стара, т.е. преди 2000 година. В такъв случай се преправя към тази от колите след тази година. При мен един колега от фиат форума ми го оправи този проблем. Има и тема по въпроса. Позволявам си да пусна и лунк към нея. Може да свърши работа! Успех!

    ЦЪК
    При алфата и късите и дългите си имат собствено реле.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    При мене пък като смених баласта с нов започна да трепти светлината.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •