Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Стабилизираща щанга на Алфа 156

  1. #16

    Default

    Е ако ще ги сменяш така или иначе може......ама да се махат само заради това не върви май.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17

    Default

    да така е,аз за тва ще опитам да си ги сменя сам,пък квото сабя покаже,в най-лошия случай сервизче,ама мисля,че няма да ми се налага(надявам се)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18

    Default

    Абе тъкмо сме в тема за стабил щанга, че някой мое ли точно да ми каже какво точно стабилизира тая щанга....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе тъкмо сме в тема за стабил щанга, че някой мое ли точно да ми каже какво точно стабилизира тая щанга....
    Свързва двата носача при някои коли с независимо окачване (отпред, а при други я има и отзад) В завой пренася част от страничното натоварване, породено от теглото на на колата и посоката и на движение, към противоположната страна, за да се компенсира в известна степен изместването на центъра на тежеста и евентуално загубата на контрол върху автомобила.
    С две думи, служи за да стабилизира, но все пак донякъде, защото както знаем, законите на физиката са непобедими и важат за всички
    Last edited by Pepo; 06-03-2009 at 00:13.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #20

    Default

    Въртят ми се в главата разни експерименти с тия щанги, и най - вече с тия кирливи биалетки, дето имам чуството че са измислили най - калпавия вариант за някаква подвижна връзка, ама нещо трябва с време да се видя.....
    Значи да уточним че нещо не ми е ясно, пък и досега като развалям не сам гледал - стабил. щанг се държи от тия тампони към магарето така ли, или към носачите.....интересува ме къде и с какво тя контактува, като изключим биалетките......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Въртят ми се в главата разни експерименти с тия щанги, и най - вече с тия кирливи биалетки, дето имам чуството че са измислили най - калпавия вариант за някаква подвижна връзка, ама нещо трябва с време да се видя.....
    Има ли стабилизираща щанга, значи има и биелети. Няма как да стане без тях. Хваната е за магарето с два тампона, а в краищата за носача, оттам през биелетата, чак горе на шенкела май отива
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa156Strut.JPG  
    Last edited by Pepo; 06-03-2009 at 13:10.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Има ли стабилизираща щанга, значи има и биелети. Няма как да стане без тях.
    Винаги мое да се направи нещо факултативно.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0379h.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Винаги мое да се направи нещо факултативно.....
    Ама разбира се
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa Romeo 156 front low bar.jpg  
    Last edited by Pepo; 06-03-2009 at 00:31. Reason: Долна разпънка :-D
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #24

    Default

    А.....ей тва е арна работа, точа се и аз, Новачев обеща да свали някоя звезда от небето, ще видим що ще стане......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Е ако ще ги сменяш така или иначе може......ама да се махат само заради това не върви май.....
    колега какво стана с подкалника?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    Ферарист това задно окачване на снимката нещо май е попреработено.
    Твоята да не би да е с такова или това е снимка от интернет.
    При завой колелата от външната страна потъват в калника а тези от вътрешната страна разпъват максимално пружините на окачването.
    В случай, че нямаш стабилизиращи щанги когато влезеш в завой пружините на външните колела се смачкват докато опрат навивките една в друга. В този момент тежестта на автомобила вече е прехвърлена най-вече на външните колела. Тогава колелата от вътрашната страна са напълно разтоварени и пружините разпъват нацяло амортисьорите.
    Представи си какъв е страничния наклон на автомобила в този момент ......УУУУЖЖЖАААААААААС!!!!!
    За да не изпадаме в такава ситуация свързваме лявото и дясното окачване с една торсионна щанга (чрез биалети), която е свързана поне на две места с купето на автомобила и значително ограничава разликата в положението на окачването между левите и десните колела. Поради факта, че прави автомобила по стабилен в завой е получила името си СТАБИЛИЗИТАЩА.
    Малко дълго се получи, но дано да е полезно.
    Last edited by milen; 06-03-2009 at 22:02.
    Мечтите стават реалност...Ама как..!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0ts

  12. #27
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Добре де някой правил ли е запитване в Хеед 91 за тампони, защото аз направих и вече 3 ден, ако не и повече няма отговор?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #28
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Добре де някой правил ли е запитване в Хеед 91 за тампони, защото аз направих и вече 3 ден, ако не и повече няма отговор?
    Не отговарят на запитвания, личен опит
    Най-добре им звънни по телефона

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by milen View Post
    Ферарист това задно окачване на снимката нещо май е попреработено.
    Твоята да не би да е с такова или това е снимка от интернет.
    При завой колелата от външната страна потъват в калника а тези от вътрешната страна разпъват максимално пружините на окачването.
    Нетска е снимката, но съм се навил да направя нещо такова.....както и някой други експерименти който на тоя етап не мисля да обявявам, поради консервативноста на аудиторията тука.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Не отговарят на запитвания, личен опит
    Най-добре им звънни по телефона
    И сподели какво са ти казали
    156 1.8 TS

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •