Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: враща ми от гаС на бензин

  1. #16
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    Мойта на газ работи идеално.С изключение на това ,че ми враща от газ на бензин,и това само като я пусна да намаля и е на скорост,на свободна не го прави.
    И на мен ми се е случвало същото няколко пъти,ходих на диагностика уж всичко показва че е добре,а прехвърля на бензин.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  2. #17
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    Същата история колега.Първия път като ходих ми казаха,че колата е екстра само гарнето да си сменя че е задрастено,смених го.Пак сащия проблем,сега ми казват реглаж на клапаните,и някакав допалнителен клапан да ми сложат на редуктора.Абе от девет кладеница вода.

  3. #18
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    Същата история колега.Първия път като ходих ми казаха,че колата е екстра само гарнето да си сменя че е задрастено,смених го.Пак сащия проблем,сега ми казват реглаж на клапаните,и някакав допалнителен клапан да ми сложат на редуктора.Абе от девет кладеница вода.
    Ти при кой ходиш,аз ходя при BRC в Тракия,защото ГИ ми е BRC.Утре пак ще ходя да видим дали ще открият нещо.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  4. #19
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    Аз при един мой приятел ходя,той е уж много печен,той и газовата уредба ми слага,ама нещо тоя проблем не може да го реши.Аз сам със ГИ-Zavoli.
    На теб от колко време ти го прави тоя номер.На теб как точно прехварля на бензин.

  5. #20
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Открихме проблема,след 30 км обикаляне по булевардите на Тракия с включен лаптоп и следене на целия процес,оказа се температурния датчик който е във изпарителя/на снимката с баркода/, само за 1 секунда дава -40 гр. и веднага превключи на бензин.Абе голямо возене падна,етого и самия датчик
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  6. #21
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    Колега извиняваи ама неразбрах,кое точно реле е.Вчера един мои колега ми каза,че сигурно ще е от термо датчика и той без да гледа колата ще зема да ида да я видят,че сигурно ще е от това,което ти казваш.

  7. #22
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    Колега извиняваи ама неразбрах,кое точно реле е.Вчера един мои колега ми каза,че сигурно ще е от термо датчика и той без да гледа колата ще зема да ида да я видят,че сигурно ще е от това,което ти казваш.
    Колега ,доколкото познавам тази система: в случая става въпрос за настройки на Г.И.,а не за температурен датчик/а при тебе те са 2/. Аз лично се отказах от тази марка след една Тойота и едно БМВ които ми скъсаха нервите и накрая просто смених уредбите с друга марка и нещата се оправиха. Колите гаснеха на скорост при намаляване. Въпреки ,че няколко други с такъв проблем се оправиха с настройване в движение. Затова още в началото ти казах да си отидеш при човек който има софт. и да си поиграете в движение.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #23
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    Значи колега според теб няма да е от тоя датчик,нито да е необходимо регилиране на клапаните.И да те питам казаха ми,че е ако ми сложат някакав клапан на редуктора това щяло да спре.Ти изобщо знаеш ли за някакви такива допалнителни клапани.Че маи както отива БРЦ да бях сложил вместо това ЗАВОЛИ.

  9. #24
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    Значи колега според теб няма да е от тоя датчик,нито да е необходимо регилиране на клапаните.И да те питам казаха ми,че е ако ми сложат някакав клапан на редуктора това щяло да спре.Ти изобщо знаеш ли за някакви такива допалнителни клапани.Че маи както отива БРЦ да бях сложил вместо това ЗАВОЛИ.
    За съжаление не знам за какво говориш, и колегите какво имат предвид. Според мен, нямаш кой знае какъв избор освен да си намериш верния човек и да борите проблема. Просто през форума едва ли ще стане.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •