Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: враща ми от гаС на бензин

  1. #1
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default враща ми от гаС на бензин

    колеги имам алфа 155 1.7 тс и скоро и сложих гас,минах някаде 100 км няма проблеми то и ся си варви без грешка ама кат я засила и пусна гаста да намаля прехварля от гас на бензин.Казаха ми парво ,че гарнето ми е запушено да го сменя смених го,па сащия номер,ся ми викат реглаш на клапаните,абе кво ли не,карах колата кат я зех една година на бензин мн хубав разход ми даваше та ся нз кво да правя.Само тая анумалия ми прави иначе е мн добре на гас.Някои ако мойе да даде някав акал кво да правя.

  2. #2
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    С каква газова уредба си , обикновенна или газова инжекция ? И друго ,като ти е давала хубав разход на бензин ,що сложи газова . Трябва ти свестен газаджия , да ти регулира/настрои/ газовата. Запушени гърнета , регулиране на клапани и други такива са празни приказки и бягай от такива майстори . успех
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Има сектор 'Алфи на газ'. Пиши там.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    На един колега на BMWто му даваше същият проблем,но той е с газов инжекцион.Ходил в сервиз и са му казали че му се е пре..ал компютъра.А в крайна сметка се е оказало че не е от компютъра,а от някакъв изгорял бушон.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  5. #5
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Просто не пускай газста...Дръж я на скорост и си я карай вместо да ходиш по майсторите да те лъжат... Или обръща на бензин и като е на скорост? Или само на свободна?

    Най-вероятно го прави след като вдигнеш 60км..Така ли?
    И най вероятно заради това като пуснеш на свободна и изгасва или си обръща на бензин...

    Мога още боб да хвърлям, а може ти просто по четливо и ясно да пишеш и с колегите да се опитаме да помогнем...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #6
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Имах същия проблем на ГИ-BRC,какви ли проби не правихме всичко си е на ред,явно е калпава газта,настроиха някакъв-Л-показател и се позакрепи,но това го прави само зимата.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    както колегата VFTIти казва карай и без свободни енерции алфите не го харесват свободното течение.и по-добре без майстори за такива дреболии щот ще смениш куп неща и накрая ще иде у раздел" продава".
    Last edited by galinves71; 03-03-2009 at 16:48.

  8. #8
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    Като карам с висока скорост напрмер 120,130 пускам газта и да си намаля на 5та предавкакат падне малко скороста обраща от газ на бензин сама.Сащо и със 100 да карам пусна да намаля и то е на скорост е тва е някав допалнителен клапан искат да ми слагат ся дет ваобще го няма по принцеп а е с газов инжекцион

  9. #9
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    "Дъ такова онова научиш че тека ни можим разбере ти какво пише не ясно какво стане когат кара 120 на скорост или не на кое да обърне"

    Сега да ти го преведа...Докато не започнеш да пишеш по четливо и с препинателни знаци, КОИТО са много важни защото отделят СМИСЛОВО изреченията, трудно ще получиш помощ... И кажи от къде си...

    И все пак за да не е напълно празен поста ми ти давам телефона на колегата robygas Роби- 0887 263 878 Обади се и той ще ти помогне и насочи... Дано поне можеш да говориш по-добре отколкото пишеш

    Без лоши чувства колега
    Last edited by VFTI; 02-03-2009 at 23:59.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #10
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    Като карам с висока скорост напрмер 120,130 пускам газта и да си намаля на 5та предавкакат падне малко скороста обраща от газ на бензин сама.Сащо и със 100 да карам пусна да намаля и то е на скорост е тва е някав допалнителен клапан искат да ми слагат ся дет ваобще го няма по принцеп а е с газов инжекцион
    Пич,може някой бушон да ти е изгорял.За правописа......ще се научиш,нема се сърдиш
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    аз знам кой бушон е изгорял! бушона на газаджията който ти е настройвал ГИ-то...
    върви при друг който разбира.

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    колеги имам алфа 155 1.7 тс и скоро и сложих гас,минах някаде 100 км няма проблеми то и ся си варви без грешка ама кат я засила и пусна гаста да намаля прехварля от гас на бензин.Казаха ми парво ,че гарнето ми е запушено да го сменя смених го,па сащия номер,ся ми викат реглаш на клапаните,абе кво ли не,карах колата кат я зех една година на бензин мн хубав разход ми даваше та ся нз кво да правя.Само тая анумалия ми прави иначе е мн добре на гас.Някои ако мойе да даде някав акал кво да правя.
    олелеее

    абе ти май имаш само 3 думи правилно написани
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Отиди си при газаджийте, или ако не искаш при тях, при други , стига да имат софт. за твоя модел Г.И.

    П.П. Като гледам темата ти /много е образователна/, ще я оставя още един ден и ще отиде в кошчето.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #14
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Днес както си карам и изведнъж като че ли няколко цилиндъра спряха да работят,прехвърлих на бензин работи идеално,пак на газ все една работи само на 2 цилиндъра,в понеделник ще трябва да я карам на доктор.С тази кофти газ ни съсипаха ГИ
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  15. #15
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    Мойта на газ работи идеално.С изключение на това ,че ми враща от газ на бензин,и това само като я пусна да намаля и е на скорост,на свободна не го прави.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •