Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Power Flex,има кой да ми даде адекватен отговор,как с тях и дали си заслужава.

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default Power Flex,има кой да ми даде адекватен отговор,как с тях и дали си заслужава.

    Изчетох доста за тях,но така и не добих представа има ли смисъл или не!има ли някой който да е с тях,да каже как са,колко килметра е минал досега,отразява ли се зле на други части по окачването!Предварително благодаря!
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    тампоните са супер, но кво правим когато шарнирният болт си замине....полза от тях за мен няма, иначе се твърди че са вечни, няма странични ефекти

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    тампоните са супер, но кво правим когато шарнирният болт си замине....полза от тях за мен няма, иначе се твърди че са вечни, няма странични ефекти
    И аз това съм се питал винаги.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И аз това съм се питал винаги.
    Рециклират се
    Но трябва да се прави преди да се скапе тотално.
    Обикновено един добре рециклиран шарнир издържа 2 пъти повече от нов носач. Казвам го от личен опит!
    Доколкото съм чел, на 147/156 им се скапват тампоните пъти по-бързо, отколкото самите шарнири.
    Аз лично ще поръчвам от Англия такива тампони, за да стегна малко хубавицата

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by sitalk View Post
    Изчетох доста за тях,но така и не добих представа има ли смисъл или не!има ли някой който да е с тях,да каже как са,колко килметра е минал досега,отразява ли се зле на други части по окачването!Предварително благодаря!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=17071
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Ако някой иска и е сериозен, да казва, за да правим партия на доставката
    Цената за предно окачване е 167 лири, за задно е 187 лири.
    Към това ще начислят 15% ДДС и доставка.
    Ако се купят комплекти за отпред и отзад, има отстъпка - 5%.
    В момента лирата е в нокаут Сринала се е и върви около 2.20 лв./лира
    Ето тук има цени:
    http://www.powerflex.co.uk/i/product...%20147-156.pdf

    Аз ще поръчвам към средата на другата седмица така, че който желае, може да се включи

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Аз ще поръчвам към средата на другата седмица така, че който желае, може да се включи
    Тъй като гледам колко пари си готов да дадеш, направо се чудя дали да не ти оферирам мойте за 160 лири да речем......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тъй като гледам колко пари си готов да дадеш, направо се чудя дали да не ти оферирам мойте за 160 лири да речем......
    Ако са нови, комплект предно и задно, ми ги загъвай и изпращай

  9. #9

    Default

    Е не, само предно са, но не мога нещо да взема решение.....хем не съм ги ползвал и нямам време да ги сложа, хем не ми се дават......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Е не, само предно са, но не мога нещо да взема решение.....хем не съм ги ползвал и нямам време да ги сложа, хем не ми се дават......
    Абе и аз се зарадвах
    Моят съвет е да ги слагаш, все пак си заслужава инвестицията.
    Хора, които ползват подобни екстри казват, че усещането е различно.

  11. #11

    Default

    Кофтито е че трябва да правя гимнастика с махането на тампоните, пък ми изпаднаха горни и долни отпред нови и затова ги мушнах....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Колега,задръж малко с поръчката,защото може би и аз ще поръчам и да се комбинираме,ще направят по голяма отстъпка!Има друг сайт дето са по евтини и мисля там да го направим,поне с остъпката да ни излезне шипинга безпари!Ще ти пратя на ЛС моя мобилен да се чуем!А,ето ти скайпertinax2
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Ето една статистика от мен,горни носачи Могг горе-долу 32000км.Като я прегледам цялата ще кажа колко са издъжали долните Могг и задни щанги Текнорот.
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Сега мога да споделя опит цялата ми кола е с полиуретан като само стабилизиращата щанга не е Powerflex.
    Първо за предницата става по стабилна и слиза малко надолу скърцанията изчезват изцяло колата става по стабилна в завой и реагира по бързо.
    За шарнирите като се скапят горните се сменя носача и се слагат пак тампоните а долните трябва да се хване на време и да се рециклира. Специално горните са ми на повече от 20к км и скоро ги вадих за смяна на шарнира (целия носач) и не бяха мръднали изобщо бяха като нови по принцип трябва да издържат над 70к км
    Недостатък е че вози малко по твърдо и 'чете пътя" и съответно когато асвалта има грапавини е по шумна , но примерно на магистралата след Пловдив на едрия асфалт няма разлика.
    За задницата няма никакъв смисъл и ефект от цялата работа задницата не е натоварена и с обикновени части пак става и издържа много по дълго.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Браво,браво,еййй такъв отговор чаках,от човек дето ги е сложил!Колега,защо да няма смисъл и за отзад,мисля че там ще има ефект,ще седи задницата по стабилно!?!?!
    Сега видях как е излезнал скайпа ето го наново: pertinax2
    А,забравих да питам,става ли да се махат тампоните и да се слагат на друг носач след като един път вече са сложени,нали уж се набиват?!?
    Last edited by sitalk; 01-03-2009 at 14:07.
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •