Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 64 of 64

Thread: Скъсан ангренажен ремък? Какво следва?

  1. #61

    Default

    Добре, колега, мерси. Утре като ходя ще им кажа да погледнат това нещо.

  2. #62
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колега на мене мама ми е казала само "Пауъргрип" да си слагам. Като гледаш подписа ми всичките коли от него са били с такъв ремък, на някои съм го сменял и на по 90-100 х.км и скъсване не е имало. Щом като е бил напукан според мен причината е ментак ремък.
    П.С. Оня ден докато кибичех в сервиза на приятелчето, което ми поддържа колите с очите си видях как свали един "Пауъргрип" на 180 х.км !!!, който лично той беше монтирал. Ся верно, че беше напукан и разцепен (бяха му поникнали мустаци тук-там) и можеше да се скъса още при следващото палене ама разликата между написаното на стикера и показанията на таблото си беше точно 180 х.км.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #63

    Default

    Здравейте, само да се похваля, че алфата отново е на линия и съм много доволен Причината за скъсването се оказа от стар ремък, понеже шайбата на коляновия вал я гледахме без да я свалим и все с фенерче по-тъмно. Като се свали и се замери с ремъка всичко заспа и си имаше мръсно между зъбците. Ремонта не съм го смятал като цяло колко е седнал, но към 1000лв предполагам е отишъл. Смених за всеки случай и долната шайба на коляновия вал и така. Благодаря на всички който ми обърнаха внимание!!

  4. #64
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default ремък

    На 20 v се чупят всички кобилици и се кривят всички изпускателни клапани,това са пораженията.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •