Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64

Thread: Скъсан ангренажен ремък? Какво следва?

  1. #1

    Default Скъсан ангренажен ремък? Какво следва?

    Alfa Romeo 147 1.6i TS 16v 120к.с. 2001г.

    Скъсах ремъка с скорост не по голяма от 40-50км. Колата веднага огасна не се чуха някакви допълнителни звуци от двигателя. Поне така мисля. Какво може да ми кажете по въпроса. Като ремонт за части, цени, лесно ли се намират самите части и какви трябва да са ? Грам понятие си нямам. Казаха ми че щом стартера върти значи няма набити бутала.... така ли е ? Има ли няква защита на двигателя тази кола или не. И най-важното след ремонта колата същата ли ще си е или не. Защото за мен едно нещо развали ли се никога няма да е като преди това.
    Last edited by zombiran; 26-02-2009 at 23:43.

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Бях чел някъде, че има защита....Дано съм прав иначе и ти се вкарваш в няма да ти казвам какви филми....Не ти го пожелавам
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3

    Unhappy

    Дано си прав.... че иначе не знам... купих я преди няколко дена и утре трябваше да и се сменят тези елементи. Пък то гледай какво стана.

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами кофти работа си е колега,няма нищо страшно,всичко се оправя с малко пари и повечко ядове.Ама как така се скъса,ти не си ли я обслужвал тази кола,ремъци,ролки,масла,филтри?
    Като начало я води в качествен сервиз и не си прави експерименти да въртиш стартера повече.Спокойно това че си скъсал ремък не означава че си счупил двигателя,най-много да си набил някой клапан (обикновено това става)

  5. #5
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Alfa Romeo 147 1.6i TS 16v 120к.с. 2001г.

    Скъсах ремъка с скорост не по голяма от 40-50км. Колата веднага огасна не се чуха някакви допълнителни звуци от двигателя. Поне така мисля. Какво може да ми кажете по въпроса. Като ремонт за части, цени, лесно ли се намират самите части и какви трябва да са ? Грам понятие си нямам. Казаха ми че щом стартера върти значи няма набити бутала.... така ли е ? Има ли няква защита на двигателя тази кола или не. И най-важното след ремонта колата същата ли ще си е или не. Защото за мен едно нещо развали ли се никога няма да е като преди това.
    скъсал или превъртял
    на мене ми превъртя миналата година заради зъбно колело на колянов вал
    оправя се с нови клапани и обслужване на главата
    не бе6е толкова стра6но
    но за скъсан ремак не знам
    мегду другото буталата имат за6тита но не знам дали деиства при скъсан ремък
    дано се размине6 с малкия дявол
    успех
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  6. #6

    Default

    От няколко дена я имам колата. Изчаквах да ми дойде реда да й ги сменя.... защото в Ямбол има само един човек които има тези специални пети за зацепване на ремъка а и аз само на него имам доверие и за това не отидох при друг. Не съм си и мислел, че до утре може да се случи нещо подобно но ето на. Колко пари излиза ремонта да знам от сега колко трябва горе долу да заделя.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ми то дали е скъсан или превъртял ефекта е един и същ,набити клапани,водачи,а при високи обороти не знам може и доста други злини да станат

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    абе задели си като начало 200-300лв,всичко зависи каква беля е станала и какво трябва да се сменя,но това ще стане ясно като се отвори
    колега каква е тая защита,след като я имаш и пак си сменял клапани
    инак те хората са си го измизлили, като скъсаш ремъка не да начупиш буталата и цилиндрите , а да набиеш клапаните (тва е по-малкото зло все пак)

  9. #9

    Default

    Благодаря за коментарите и отговорите на въпросите ми... Утре ще я отворят и щом разбера какво и е и какво предстои ще пиша.

  10. #10
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    абе задели си като начало 200-300лв,всичко зависи каква беля е станала и какво трябва да се сменя,но това ще стане ясно като се отвори
    колега каква е тая защита,след като я имаш и пак си сменял клапани
    инак те хората са си го измизлили, като скъсаш ремъка не да начупиш буталата и цилиндрите , а да набиеш клапаните (тва е по-малкото зло все пак)
    ми колега буталата са здрави
    което е доста по-малко разправия с нови бутала сегменти о6те маса пара
    а ремонта ми излезе 480 лв вси4ко
    клапани;вода4и;гарнитура на главата;зъбно колело;термостат;антифриз;работа
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #11
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Двигателя не е съсипан но най - малкото е излишно отваране ядове и най - вече разходи При всички положения пари за ремаци, ролки, масла, гарнитури, някое клапанче и евентуално нещо др. Предполагам не ама съм виждал клапан забит в бутало А буталата на Алфата имат ли ''засечка'' ,че моята не съм я отварял и се надявам да не ми се налага
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  12. #12

    Default

    Имат засечка. Ако ремъка се е скъсал от старост или от не добро зъбно колело ще се размине с калпани, водачи и това което е причинило скъсването на ремъка, а ако е късметлия може и без това да се мине. Може да е само ремък.
    Най-лошите варианти по-добре да не се споменават, че да не се плаши човека и да не може да спи.
    Дано да се размине с ремък.

  13. #13
    Неиндерталец shosha's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Ямбол
    Posts
    12

    Default

    да се помолим за алфата
    Алфа 145 1.6 TS 97' 120

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    По принцип са издълбани буталата и на ръка като се върти мотора не опират никъде. Не знам какво става по време на работа. Единсвеното което може да се случи е повдигачите да избутват клапаните повече когато се напълнят с масло под налягане.

    Другото е да се скуса биела или болт и от удара да се скъса и ремъка и по това после да се съди, че проблема е от ремъка. Тоя ремък не се къса току така по принцип.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Alfa Romeo 147 1.6i TS 16v 120к.с. 2001г.

    Скъсах ремъка с скорост не по голяма от 40-50км. Колата веднага огасна не се чуха някакви допълнителни звуци от двигателя. Поне така мисля. Какво може да ми кажете по въпроса. Като ремонт за части, цени, лесно ли се намират самите части и какви трябва да са ? Грам понятие си нямам. Казаха ми че щом стартера върти значи няма набити бутала.... така ли е ? Има ли няква защита на двигателя тази кола или не. И най-важното след ремонта колата същата ли ще си е или не. Защото за мен едно нещо развали ли се никога няма да е като преди това.
    Колега около 550лв излизат всичките консумативи ремъци,ролки,филтри,масла и тем подобни.
    Дано да има защита алфата не че е фатално и не се оправя но е неприятно а недай си боже да оцелиш и някой който е майстор само на думи тогава става още по тъпо. Успех у късмет

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •