Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64

Thread: Въпрос за бутала на 1,6ТС

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Въпрос за бутала на 1,6ТС

    Хора, вкарах се в поредния филм...Трябва ми бутало за 147-цата...Двигателя ми е 1,6ТС 120 коня. Проблема е, че нещо са дефицит тия бутала. Има ли разлика между тези от моя двигател и тези примерно от 146 1,6ТС, понеже гледам, че един колега ( аскоо88 ) продава такива...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Такова ти мамата тази кола...
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не ми говори колега, направо ми се повръща! Колкото повече разкостваме мотора, толкова повече пумия излиза на яве!
    п.с. Ако някой има или знае от къде да намеря такова бутало да пише, че е много спешно! Цял месец съм без кола и вече ми иде ритуално да си прережа вените....Не се издържа и сега нова изненада...и още по-лошо, че май трудно се намира точно такова бутало като за тоя мотор...Накрая ще взема да клекна на вариант ново...
    Last edited by digitalundgrd; 26-02-2009 at 23:04.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хора, вкарах се в поредния филм...Трябва ми бутало за 147-цата...Двигателя ми е 1,6ТС 120 коня. Проблема е, че нещо са дефицит тия бутала. Има ли разлика между тези от моя двигател и тези примерно от 146 1,6ТС, понеже гледам, че един колега ( аскоо88 ) продава такива...
    Би трябвало да е същото.
    Защо не попитап Нео, той сигурно знае всяко болтче на този мотор
    В неделя ще ходя към Солун, да питам ли за ново?

  5. #5
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    В 156ците от същата година със сигурност се слага същия двигател, защо не кажеш кода на самия мотор, на 145/6 първия 1.6 беше АР323хх, а фейслифтовия е AR67601, като 2та са съвместими почти за всичко, доколкото съм забелязал....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз говорих с Лисан (той ми прави колата), та по неговите думи буталото е дефицитно и не се намирало лесно. Тоя моя мотор е некав егати и УНИКАТА...валът му беше по-различен от на другите 1,6 ( някакъв олекотен ли беше ...) итн.. Та по-скоро си отговарям сам на въпроса, ама все пак може и да изскочи нещо втора ръка...
    Принципно в БГ цена за ново е от порядъка на 230-250лв, до колкото разбрах...Така, че попитай ако не е проблем и в СОлун, ама при мен играе и друг фактор..., че адски много вече бързам и не мога да чакам и колата да седи разпиляна в сервиза Утре трябва да се вземе решение какво ще става
    Last edited by digitalundgrd; 26-02-2009 at 23:18.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Колега защо не се обадиш в сервиза на Бобо и да ги питаш те може и да им се намери http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има по-леки и по-тежки бутала колега. Внимавай какво слагаш. Да не дебалансираш мотора! В биелите също има разлика в теглото им. Не знам дали са същите с на 146, но знам че ремонтните които се продават чисто нови са по-леки.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами на живо видях буталата и има разлика..Моите са с равна повърхност, докато от 146 са някак си леко изпъкнали...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами на живо видях буталата и има разлика..Моите са с равна повърхност, докато от 146 са някак си леко изпъкнали...
    Твоят двигател нали се оказа магарен, да не би буталата да са някакви други и затова да са различни.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз говорих с Лисан (той ми прави колата), та по неговите думи буталото е дефицитно и не се намирало лесно. Тоя моя мотор е некав егати и УНИКАТА...валът му беше по-различен от на другите 1,6 ( някакъв олекотен ли беше ...) итн.. Та по-скоро си отговарям сам на въпроса, ама все пак може и да изскочи нещо втора ръка...
    Принципно в БГ цена за ново е от порядъка на 230-250лв, до колкото разбрах...Така, че попитай ако не е проблем и в СОлун, ама при мен играе и друг фактор..., че адски много вече бързам и не мога да чакам и колата да седи разпиляна в сервиза Утре трябва да се вземе решение какво ще става
    Тва ми се види малко невъзможно,Сашо нали е голем майстор,да ти намери буталоАз доколкото знам м/у стария и новия ТС разликата е в биелите,но тва го знам за 2.0 ТС,незнам дали при 1.6 е така.А тея глупости дето ти ги е говорил Сашо за по-лек колянов и т.н. направо ме убиха,баси тая твойта кола е извънземна да знаеш

    П.С.Обади се на Нено или Бобо,те ще ти намерят бутало
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А кой клас ти са буталата?

    Търси от 156 321.03 и 321.04.
    Last edited by didod; 27-02-2009 at 12:09.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не те са си 4 еднакви просто блока е някакъв по-къс ли беше какъв.. и е с по-различни вал и бутала явно от масовите. Нямат такива бутала при Нено и Бобо ....Поръчано е ново бутало...Иначе на доста места, където е проверено нямаше...
    Last edited by digitalundgrd; 27-02-2009 at 12:06.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не те са си 4 еднакви просто блока е някакъв по-къс ли беше какъв.. и е с по-различни вал и бутала явно от масовите.
    Само 1.4 ТС е с по къс блок,продължавай да слушаш и да вярвашОбади се където ти казах
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ето картинка. Ако се вижда нещо де...
    Last edited by didod; 15-04-2010 at 20:23.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •