Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Динамометричен ключ

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Динамометричен ключ

    Колеги. От къде да си купя динамометричен ключ с диапазон от 0 до 120 - 150 Nm.? Никъде не мога да намеря да започва от нула. Или ако намеря то е от 0 до 60.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами така са малките започват от 0 но са до 60 или 90.За какво ти е да започва от 0,какво ще стягаш толкова малко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3

    Default

    В киров бош има , но цената му е около 200-230лв
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ами така са малките започват от 0 но са до 60 или 90.За какво ти е да започва от 0,какво ще стягаш толкова малко
    По колата има някои неща дето се стягат на 10 Nm. Капака на клапаните например. Там ако се престегне и резбите заминават. А другите след 0 почват от 40. Лагерите на разпределителните валове се стягат на 14-16 Nm например. А иначе шайбата на изпускателния вал се стяга на 120 Nm. По окачването има неща за стягане над 120 Nm. Не искам да купувам 2 ключа.

    Един познат има такъв от 0 до 160 и му го ползвам когато ми трябва, ама искам да си купя, а никъде не намирам такъв.
    Last edited by oem; 26-02-2009 at 10:40.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    По колата има някои неща дето се стягат на 10 Nm. Капака на клапаните например. Там ако се престегне и резбите заминават. А другите след 0 почват от 40. Лагерите на разпределителните валове се стягат на 14-16 Nm например. А иначе шайбата на изпускателния вал се стяга на 120 Nm. По окачването има неща за стягане над 120 Nm. Не искам да купувам 2 ключа.

    Един познат има такъв от 0 до 160 и му го ползвам когато ми трябва, ама искам да си купя, а никъде не намирам такъв.

    Той неговия сигурно е мнго стар,новите са така малки,средни и големитакъв едва ли ще намериш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Той неговия сигурно е мнго стар,новите са така малки,средни и големитакъв едва ли ще намериш
    Старичък е да. Той е "дърт" майстор и го има отдавна. И изглежа много истински ключ.

    Гледай ги мамка им. Защо ги правят такива изчанчени?
    http://www.distribution.euromarket-group.com/?cid=19

    A ей този от колко почва? http://www.thispay.com/catalog/index...productId=5418
    Last edited by oem; 26-02-2009 at 10:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Аз пък си мисля, че ако ключа е за целия диапазон, при малките стойности няма да е верен. За такива малки силички по-добре малък динамометричен със стрелка и скала през 2 Nm.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Аз пък си мисля, че ако ключа е за целия диапазон, при малките стойности няма да е верен. За такива малки силички по-добре малък динамометричен със стрелка и скала през 2 Nm.
    Да, прав си. Така е наистина. Ще видя. Ще взема някакъв малък. Пък за големите... там и на ръка да се стяга няма голяма опасност от скъсване. При по-големите сили по-може човек си ги преценява. Ама при тези малките болтченца... си е задължително.

    Последния път си стегнах лагерите на валовете на ръка и накрая сами в последния момент ми донеса ключ със стелка и само проверих на колко съм стегнал. Бяха на над 18 Нм. И повече тази грешка няма да я направя. Не знам ако ми се наложи да ги развивам пак какво ще стане...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Последния път си стегнах лагерите на валовете на ръка и накрая сами в последния момент ми донеса ключ със стелка и само проверих на колко съм стегнал. Бяха на над 18 Нм. И повече тази грешка няма да я направя. Не знам ако ми се наложи да ги развивам пак какво ще стане...
    Нищо нема ти стане спокойно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Нищо нема ти стане спокойно
    Не е споко защото на 2, 3 алфи вече равивам ботовете на лагерите и излизат заедно с резбата от главата. И после голям и дебел го ям. А мисля да сменям вариатора на моята някой ден. Че нали го ремонтирах веднъж да се направя на тарикат да мина тънко с комплекта и се преебах. Още тогава трябваше да си го сменя с нов ама... минало вече... сега ще ме е страх да ги развия пак...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Въобще това решение ми е странно - да навиваш болтове в алуминий. И то на всеки 50- 60- хиляди щеш не щеш.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е споко защото на 2, 3 алфи вече равивам ботовете на лагерите и излизат заедно с резбата от главата. И после голям и дебел го ям. А мисля да сменям вариатора на моята някой ден. Че нали го ремонтирах веднъж да се направя на тарикат да мина тънко с комплекта и се преебах. Още тогава трябваше да си го сменя с нов ама... минало вече... сега ще ме е страх да ги развия пак...
    Е така е,ма кат си внимателен няма страшно


    Въобще това решение ми е странно - да навиваш болтове в алуминий. И то на всеки 50- 60- хиляди щеш не щеш.
    Италянска му раота бате,коет си е,си е,тва е положението,всички знаем че талянеца не кипи от техническа мисъл,е спорят с французина,но аз смятам че французите са по-зле
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Е така е,ма кат си внимателен няма страшно




    Италянска му раота бате,коет си е,си е,тва е положението,всички знаем че талянеца не кипи от техническа мисъл,е спорят с французина,но аз смятам че французите са по-зле
    Аз по мек алуминии не съм бях виждал. Работя с машини направени от алуминии и мога да твърдя, че на тази глава алумия е като кашкавал.

    А отностно внимателноста! Развивах болтовете на студен мотор. И то развивам едва едва. С минимално усилие натисках ключа да развива. И пак като извадих болта по него имаше резба от главата.

    Това е направено да го развиеш 3, 4 пъти и после на боклука. И то ако е стягано както трябва. Малко да пренатегнеш ако излъже ключа и всичко отива подяволите.

    Че и такива 7 мм болтове няма от къде да вземе човек по-дълги. Хем 7 мм. хем по дълги, хем якостни и оксидирани... няма и няма...
    Last edited by oem; 26-02-2009 at 16:19.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз по мек алуминии не съм бях виждал. Работя с машини направени от алуминии и мога да твърдя, че на тази глава алумия е като кашкавал.

    А отностно внимателноста! Развивах болтовете на студен мотор. И то развивам едва едва. С минимално усилие натисках ключа да развива. И пак като извадих болта по него имаше резба от главата.

    Това е направено да го развиеш 3, 4 пъти и после на боклука. И то ако е стягано както трябва. Малко да пренатегнеш ако излъже ключа и всичко отива подяволите.
    Ами кат го сметнеш то си идва бе бате,4 пъти по 60 000 км.,сменяш ремъци и вариатор/не кит/ и той кат стане на 250 000 ше е родил вече споко

    П.С.М/у другото ти с кво се занимаваш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ами кат го сметнеш то си идва бе бате,4 пъти по 60 000 км.,сменяш ремъци и вариатор/не кит/ и той кат стане на 250 000 ше е родил вече споко

    П.С.М/у другото ти с кво се занимаваш
    Работя като технически мениджър по принцип и съм технически грамотен до някъде и ми е интересно винаги да си ръчкам сам по каквото и да било.

    П.С. Страх ме е да го отворя пак, честно казано... вече 2 пъти го отварях. Веднъж заради вариатора, после водна помпа... може би ще сменя вариатора чааак като доиде време за ремъци и ролки близките 5 години.... Ако още се движи до тогава тая кочина...
    Last edited by oem; 26-02-2009 at 16:37.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •