Results 1 to 7 of 7

Thread: Парно - 75

  1. #1
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default Парно - 75

    Одеве в тъмницата без да искам вместо това за регулиране от къде да духа, врътнах това за топло/студено към студено и се скъса жилото (така ми прозвуча). Утре на светло ще махна конзолката с духалките над врътките и ще бъркам вътре, но кажете какво представлява точно

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Жилото си е жило, но трудно би го скъсал. Има едни пластини, които задържат обвивката на жилото към корпуса с врътките и към корпуса на парното. Според мен си чул пластинката да се откача и да пада.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Или си счупил самата врътка, тя е зъбно колело, някой от зъбите и!

    Аз сам имам един въпрос, трудно ли се сменя парно на 75-ца, и би ли трябвало да има реотан парното такаче да духа топло и при не загряла кола, защото и това парно на колата , и резервното което имам, имат една спираловидно навита метална тръбичка, която прилича на реотанче. Коалта не започва да духа топло до загряване, та мисълта ми беше дали нещо не работи по тази инсталация, или просто я няма , а това е нещо съвсема друго?

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Продължавам да плямпам като бабичка...
    Парното на 75 се сменя... трудно. Нужно е да се свали цялото табло , а преди това уредите, барчето чек контрола... Доста работа. За щастие, ако колегата има проблем с жилата може и да се размине да не сваля цялото табло. Това за реотана го чувам за първи път и не бих казал, че ръзсъждаваш правилно. Въпросната спирала, която си забелязал има на края си два мъжки кабелни обувки. Това си е термодатчик който прекъсва захранването на перката и при определена комбинация от врътките на парното, перката се включва сама когато антифриза загрее до определена температура. Идеята е да не ти духа студено, а да започне само да духа когато загрее достатъчно.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Даммм, ние с тебе пак си кукаме тука по нощите, жалко че не е това което мислех, 'щото ми се щеше. Преди време карах за малко една хонда акорд аеродек, която имаше въпросната екстра(реотанчето) и беше доста приятнокато започне да духа веднага топличко.
    Относно жилата на мен жилото за мястото на духане ми е запекло безнадеждно, та се чудя дали има шанс да се оправи ако клапата или жилото е блокирало без да се сваля таблото?

  6. #6
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Преди малко го погледнах и попипах. Откачило се е жилото от самата врътка. На първо време го бутнах на вътре жилото в шлауха, сега духа топло. Някой слънчев ден ще видя ако мога да го закача пак на врътката.

    Незнам как е при теб, но при мен след 2-3 минути почва да духа топло а след 10 пари. Предишният собственик /Дани/ го е сменявал парното.

  7. #7
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами при мен започва да духа топло ама не е много добре, а трябвааа да ееее... Та ще видя аз имама едно парно още със цялото блокче, трябва да го промия ако стане и да го тествам...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •