Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Разход 24!!! Има ли наякой идея от какво?

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бат Бобо наш кво казва,една кола ако върви добре,трябва да харчи норално,но не върви ли,веднага се усеща в разхода.Според мен колегата,щом казва че върви хубаво колата,или го лъжат жестоко на бензиностанцията или има наистина теч

    П.С.Колега ти как го засичаш тоя разход,само не ми казвай от лампа до лампа
    Да де.... не бях прочел, че върви добре.

    Най-добре да се засече пълна - пълна. Зарежда до горе, занулява километража. Кара докато светне лампата. Отива и зарежда пак до горе. Колкото литра е заредил дели на километрите които е изминал, умножава по 100 и получава разхода. Моята така ч засичам на всяко зареждане и все 13/100. Зима, лято, с климатик, без... все толкова си гори!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да де.... не бях прочел, че върви добре.

    Най-добре да се засече пълна - пълна. Зарежда до горе, занулява километража. Кара докато светне лампата. Отива и зарежда пак до горе. Колкото литра е заредил дели на километрите които е изминал, умножава по 100 и получава разхода. Моята така ч засичам на всяко зареждане и все 13/100. Зима, лято, с климатик, без... все толкова си гори!
    Не му вярвам вече на този метод... откакто на бензоколонка на голяма верига бензиностанции отидох с 10л туба и поисках да ми налеят 10 литра и видях колко е показанието на колонката... сещам се колко ще е на 50л.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #18
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Djalev View Post
    От лампа до лампа има разлика поне до 7 кила бенз.
    Пробвай като сложиш 14-15 литра и засичай на колко км ще изгасне за бензин !
    Или резервоара фул макс и след 100км пак до горе и си готов, разхода на 100км. ти е изчислен!!!

  4. #19

    Default

    Аз по мойто убеждение е по добре(аз така бих направил) да засече празно - празно.....източва през рейката бенза, пълни по мярка примерно 10 литра - кара 100 км със 100 кмч и до празно.....ся верно че съществува минимален риск да прецака бенз помпа ама трябва вече хептен балък да е човек че да го направи.....
    Плюс това не секи мое да фърли 120 лева за тест на разхода, отделно че накрая в резервоара трябва да сипваш едвам едвам 2-3-4 мин за да е "до горе"......
    Ама секи сам си решава......
    Но градското за мен лично не е показател, освен ако не караш секи ден по един и същ маршрут.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    36
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Затвори я в някой гараж и отивай да ти развалят, черната магия.
    Абе и аз не вярвам в такива работи...ама ... ....... нещо понякога става.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Не му вярвам вече на този метод... откакто на бензоколонка на голяма верига бензиностанции отидох с 10л туба и поисках да ми налеят 10 литра и видях колко е показанието на колонката... сещам се колко ще е на 50л.
    Аз преди зареждах на ЕКО, сега на Лукойл. Не ЕКО 100 октана на Лукойл 98. И на двете бензиностанции винаги ми дава 12-13 литра / 100 км. От една и съща колонка зареждам. За мен това е по-реално от колкото да засичаш 100 км и да пълниш до горе пак. Въпреки, че и това съм го правил и пак 13 литра ми дава. И винаги зареждам докато изключи постолета.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    При Бобо или Лисан ходи ли???
    abe kolega da te pitam predi vazdu6niq filtar imam edna kotiq s filtar za kakvo e

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kuku didi View Post
    abe kolega da te pitam predi vazdu6niq filtar imam edna kotiq s filtar za kakvo e
    Резонатор, заглушител
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24

    Default

    abe moqta gore6e mnogo na be6e ot landa sondata smenihq i se opravi

  10. #25
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    колега ако не можеш до София
    я докарай до Пазарджик
    тука има един дето гаранция ще я излекува ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #26

    Default

    sega mi dava 8 na 100 ako q karam do 130 izvan gracko

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by kuku didi View Post
    sega mi dava 8 na 100 ako q karam do 130 izvan gracko
    abe moqta ne6to na 5200 ob tap4e na edno mqsto

  13. #28
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Quote Originally Posted by kuku didi View Post
    abe moqta ne6to na 5200 ob tap4e na edno mqsto
    по-добре да почнеш да пишеш на кирилица, защото може да те предупредят че пишеш на латиница, а също може и да ти изтрият мненията

  14. #29

    Default

    Значи за всички да разясня малко.
    Колата е засичана с резервоар от гърлото пълен после пак до гърлото. след това от разен до празен докато изгасне. После и с туба на точни литри.
    Засечките са правени по абсолютно еднакъв маршрут всичките. Като казвам всичките имам предвид че са правени вече около 10 засечки като съм въртял и на загряла кола по няколко часа за да свърши бензина и на студена съм го правил по същия маршрут както нормално се кара.То тази кола я карам вече само за експеримент да видя дали ще я докарам до разход на боинг 747.
    Резултата е еднакъв почти. Винаги около 22-24 разход градско, като 22-20 дава ако я карам загряла повече километри и 24 като я карам студена на отсе4ки по 8 км, тоест 8 км после оставям колата да изстине и 8 км на обратно и така докато допълня догоре или докато свърши бензина за да видя дали има разлика при двата метода на засичане . На бензин мирише ВСИЧКО, маслото също.
    Днес от колата е свалена новата ламбда сонда и разбира се е като изпържена. направил съм снимки на старата и новата една до друга, но ще ги пусна утре или тия дни . Старата е кафеникава на цвят което е нормално на вид а новата е чисто черна като покрита със сажди от дизел какавто е и ауспуха ЧЕРЕН като на дизел но не от масло а са сажди които не цапат като масло а са точно като черен прах.
    Всички ролки и ангренажните ремъци са сменени в ДИНЕКСПРЕС преди около 8000 км.
    Всички датчици и дебитомер са сменени през последните около 3000 км и вече ламбда сондата не става за нищо.
    Колата като цяло върви само че от време на време гасне в ниски обороти, понякога е често понякога само падат и се вдигат.
    При подаване на газ има леко придърпване 3-4 пъти и после си дръпва напред, но придърпването е леко наистина. Същото придърпване го има и като се отпусне газта. Тоест пускам газта и колата не почва да намалиа веднага ами прави 3-4 леки придърпвания и тогава почва да намаля.
    На празни обороти се усеща леко претрисане и се чува леко пукане в колекторите около 3000 оборота при изфорсиране. Като пукането в колектора е при отпускане на газта.
    Като цяло обаче колата върви, само че това усещане може да е субективно, защото всеки ден карам 3 различни коли от които 2 са малолитражки и затова може тази да ми се струва, че върви а да не е съвсем както трябва.
    Ще я докарам колата в София само че сега е с 2 резервни гуми отпред че снощи заради 1 дупка останах без 2 гуми и с 2 криви джанти, а и най лошото е че явно се прецака и централата на аирбега или поне така казаха пак в сервиза, лампата му след удара в дупката свети.
    Изобщо това вече почва да ми стига границата на търпение ............ нищо не е наред в тази кола ........ в последно време даже и аз не съм наред.
    отидоха вече хиляди в истинския смисъл на думата а колата се омазва все повече и повече.
    Last edited by juro1; 26-02-2009 at 23:51.

  15. #30
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Аз преди известно време имах същия проблем с дупка колега, прочети в темата за подобрения и ремонти по 156 на последните две страници имам някъде пост, задължително да ти прегледат предницата като сменяш гумите, че при мен имаше изкривен вътрешен накрайник срязани двете предни гуми и изкривени алуминиевите джанти, жаби на задните гуми, отидоха и един куп тампони по носачите и засега като не съм свършил докрай с ремонта цифрата е 330лв. приблизително(от една дупка), така че да ти прегледат предницата да няма нещо щото после е реване, а иначе разбирай се с Лисан или Бобо и идвай да ти оправят колата, сигурен съм, че няма да останеш разочарован от тях!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •