Results 1 to 13 of 13

Thread: изгасна и не иска да запали

  1. #1

    Default изгасна и не иска да запали

    Люде отзивчиви ,днес се случи поредната простотия... Начи , около пет следобяд си карах колата без проблеми и без дефекти.В осем и половина ,свърших работа и я запалих да позагрее на място малко преди да я подкарам и както си работеше изведнъж загасна и няма палене.
    Светна ми инжектора ,както и индикацията за селеспиида.Да уточня, скоростите си работят перфектно ,смених робот ,сфера и помпа.Не е от тях.
    Проверих бобини , кабели ,дюзи , дебитомер,да не би да има някъде прекъснато нещо ,не ,всичко е в изправност.
    Онзи ден ми се случи за пръв път ,но след 5 минути сама се оправи.
    Проверих да не е паника на алармата ,не е и той .. какво още да търся ... утре ще я закача да я прегледам,но след първото такова своеволие нейно оня ден , я закачи и нямаше никакви грешки . наистина ,тя тогава се оправи сама и работеща я закачих , а утре ще я закача както я оставих тази вечер ..Ако има някакви идеи ,споделете

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2

    Default

    Върти ли, или не?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Върти ли, или не?
    Върти Ники като обезумяла ,ама на финала акумулатора тръгна да гасне като биитълсите
    аа и докато въртеше и въртеше един път запали ,исфорсира се сама и изгасна пак

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Върти Ники като обезумяла ,ама на финала акумулатора тръгна да гасне като биитълсите
    аа и докато въртеше и въртеше един път запали ,исфорсира се сама и изгасна пак
    Въх.....след като е запалила веднъж, добре, но за да се изфорсира сама предполагам екуто е изкомандвало електронната газ да се отвори......звучи много заплетено, ще трябва да търсиш Монк.....тая електронна газ изобщо не ме кефи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Въх.....след като е запалила веднъж, добре, но за да се изфорсира сама предполагам екуто е изкомандвало електронната газ да се отвори......звучи много заплетено, ще трябва да търсиш Монк.....тая електронна газ изобщо не ме кефи.....
    И мен никак не ми е приятен факта . Утре като я закача ,ще видим ще пидскаже ли нещо тъпата кола

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Добре де щом върти значи и ти го е правила пак този номер или е помпата знаеш тя трябва да се чува да работи или е датчика на хол ония завряния от задна страна на двигателя
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Датчик на Хол,закарай я на диагностика,или да дойде някой да я види,тя сама ще си каже
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Аномалията продължава. Закачих я с моя ктс и ми изписа дроселова клапа плюс дебитомер.Дебитомера ми е нов .Изчистих грешките и колата запали от раз ,но ги наби отново. Както и да е викам си ,почвам да търся кабели преебани по бобини и така нататък ,но тоя път на светло.Нищо видимо притеснително не намерих.Викам си ,е аз нещо съм идиот и отивам в александър ауто ,пускаме диагностика и тоя техен тестер не намира никаква грешка . А сега де .... иначе сега колата си върви все едно нищо и няма ,но от време на време гасне в движение .
    ...ААА изписа ми на моя ктс че ламбда сондата не е загрята ,или нещо от сорта... викам си бре ,тая да не и требе палто от норка дееа . . . и на алекс ауто на екзаминера изписа същата грешка ... това да не е що е студено ? Пълен мрак ми е вече...то да знам дали треа се сменя нещо ,да го сменя ,ама сега кво ... освен да сменя колата хе хе хе

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9

    Default

    Имам селеспиидна дроселка, освен ако ти трябва за експеримент да покараш 1-2-3 дена с нея да видиш дали има разлика - в понеделник се каня да дода в СФ и така......пък май и еку имам такова - между другото що не си провериш масата на екуто да не прави беля.....изобщо масите.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Имам селеспиидна дроселка, освен ако ти трябва за експеримент да покараш 1-2-3 дена с нея да видиш дали има разлика - в понеделник се каня да дода в СФ и така......пък май и еку имам такова - между другото що не си провериш масата на екуто да не прави беля.....изобщо масите.....
    И мен това ми дойде на ум ... за масите .. утре со обяд ще ги оставя в алекс ауто да висне и след това ще си я взема ...а за другото ще ти пиша лично

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #11

    Default

    Айде тогава да ми напомниш в неделя за дросела ако ще ти трябва и Ал, Аут не дадат резултат, щото със сигурност ще забравя до тогава......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Няма проблеми . Ще ти взема телефона от раздел продава се

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  13. #13

    Default

    Аномалията продължава. Днес си я взех и минах точно 300 метра ,загасна и се инати гадта мръсна
    Утре я карам на един жичкаджия хакер ,той ,ако не я оправи не знам кой ... а вече съм сигурен ,че сто процента е някаква пълна чикия.
    Както преди време ми се случи на нафтовата алфа - 3 месеца гасне сменихме какво ли не и накрая се оказа ,че буксата на компа не прави хубав контакт. Като се кара само с шофер в нея нп, но качи ли се пасажер ,срита ли компа и колата гаснеше...Тук ще да е същия проблем ,ама не искам още три месеца да стои за нищо тая кола

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •