Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Въпрос за вариатор

  1. #1

    Default Въпрос за вариатор

    Въпросът ми е ремонтния комплект на вариатора от какво се състои и еднакъв ли е за всички Алфи?
    Доколкото знам се сменя само нещо си била някаква пластмаса която се прецаквала (доколкото знам в пари е около 15лв) без да е нужно да се сменя целият вариатор.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Belvedere View Post
    Въпросът ми е ремонтния комплект на вариатора от какво се състои и еднакъв ли е за всички Алфи?
    Доколкото знам се сменя само нещо си била някаква пластмаса която се прецаквала (доколкото знам в пари е около 15лв) без да е нужно да се сменя целият вариатор.
    Еднакъв е. И не с епрецаква тя, по причина че оригинално я няма тази шайба вътре. Тя се слага за да компенсира аксиалното износване на корпуса на вариатора, като предотвратява нежеланото чукане.

    Тази шайба при някой искарва 5 000 км. при дуги 10 000 или 20 000. При други 100 км и пак се разтраква.

    Ако ше я продаваш това е вариантя да е закърпиш. Ако ще си я караш по-добре нов вариатор, за да не ти се лага да отваряш пак мотора след 1 година.
    Last edited by oem; 19-02-2009 at 10:57.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    За продаване няма да я продавам,то чак мотора ли се отваря !!!!
    Препоръчва ли се някакъв или някаква марка по специален вариатор или има някакъв стандарт?

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    свалят се ремъците,отваря се мотора изважда се единия разпределителен вал, на който е вариатора и се демонтира после по обратния ред поставя се вала за зацепвването на ремъците се нуждаеш от така наречените пети и.....това е в съкратен вариант общо взето .Ремонтния комплект е без пари 12-15 кинта , но нали се сещаш че за толкова работа ще трябва да кихнеш поне 100-150 лв Ако се разтрака след 2-3 хиляди километра познай какво следва -нов вариатор ,отваряне затваряне още парички брррр
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    свалят се ремъците,отваря се мотора изважда се единия разпределителен вал, на който е вариатора и се демонтира после по обратния ред поставя се вала за зацепвването на ремъците се нуждаеш от така наречените пети и.....това е в съкратен вариант общо взето .Ремонтния комплект е без пари 12-15 кинта , но нали се сещаш че за толкова работа ще трябва да кихнеш поне 100-150 лв Ако се разтрака след 2-3 хиляди километра познай какво следва -нов вариатор ,отваряне затваряне още парички брррр
    Не споря и не търся по ефтин вариант.Попитах защотото някои някъде ми беше казал че можело да се смени само там въпросният к-т без да се сменя вариатора.Аз съм на принципа като карам карам като правя правя без да съм скъп на триците и ефтин на брашното.Колко горе долу искарва един вариатор (нов)

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    десетина-12 години ако си сменяш редовно маслото и ползваш вярното масло
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7

    Default

    Това за маслото няма съмнение.
    Ти с какво масло караш?
    Аз сега съм със Селения.
    Има ли смисъл да го сменявам,нещо Agip ми се върти в главата или да не се правя на майстор.

  8. #8
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by Belvedere View Post
    Това за маслото няма съмнение.
    Ти с какво масло караш?
    Аз сега съм със Селения.
    Има ли смисъл да го сменявам,нещо Agip ми се върти в главата или да не се правя на майстор.
    Сменяш си вариатора който е кьм 320лв.и пак Селения.
    0888515205

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Belvedere View Post
    За продаване няма да я продавам,то чак мотора ли се отваря !!!!
    Препоръчва ли се някакъв или някаква марка по специален вариатор или има някакъв стандарт?
    Погледни тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EE%EB%E0%F2%E0
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Много благодаря на всички.
    Живот и здраве като мина през тази операция ще пиша пак.

  11. #11
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    свалят се ремъците,отваря се мотора изважда се единия разпределителен вал, на който е вариатора и се демонтира после по обратния ред поставя се вала за зацепвването на ремъците се нуждаеш от така наречените пети и.....това е в съкратен вариант общо взето .Ремонтния комплект е без пари 12-15 кинта , но нали се сещаш че за толкова работа ще трябва да кихнеш поне 100-150 лв Ако се разтрака след 2-3 хиляди километра познай какво следва -нов вариатор ,отваряне затваряне още парички брррр
    Ето и нов въпрос : какво се получава като ти се прее_е вариатора , че на мен много масло ми бута , като падат оборотите под 2500 и почва да трака като от клапани и направо ужас дали и при мен е вариатора

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Ето и нов въпрос : какво се получава като ти се прее_е вариатора , че на мен много масло ми бута , като падат оборотите под 2500 и почва да трака като от клапани и направо ужас дали и при мен е вариатора
    Вариатора е. И при мен така тракаше под 3000 оборота.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вариатора е. И при мен така тракаше под 3000 оборота.
    А гореше ли ти 1 л. масалце на 1000 км. не на 10 000 а на 1000 смятай

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    А гореше ли ти 1 л. масалце на 1000 км. не на 10 000 а на 1000 смятай
    За разхода определено не може да е от вариатора но може да прочетеш темите за почистване на масления сепаратор и да пробваш да го изчистиш и да караш с хубаво масло а ако след това не се оправи отиваш на по сериозен ремонт като сегменти.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    За разхода определено не може да е от вариатора но може да прочетеш темите за почистване на масления сепаратор и да пробваш да го изчистиш и да караш с хубаво масло а ако след това не се оправи отиваш на по сериозен ремонт като сегменти.
    Благодаря за съвета дано не е от сегменти

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •