Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Странни наблюдения относно разхода на 146 1.6ТС

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Странни наблюдения относно разхода на 146 1.6ТС

    Колеги, в последно време имам странни наблюдения на разхода на моята количка.

    Онзи ден ходих на разходка из Англия, 4ма души в колата, карал съм 140-150...на места 180-200, след което се разхождах из Лондон и хванах малко от вечерните задръствания....и колата ми даде разход 8.06.
    Днес сутринта в 8ч. ходих до Гетуик, празна магистрала, с още 2ма души в колата, 110 по магистралата....7.66
    Нещо не ми се връзва изобщо тая работа....и двете засичания съм правил на пълно-пълно, докато прелее през капачката.На практика излиза, че колата ми е по-икономична със 150км/ч, отколкото със 110....някой друг да е забелязвал подобна тенденция?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, в последно време имам странни наблюдения на разхода на моята количка.

    Онзи ден ходих на разходка из Англия, 4ма души в колата, карал съм 140-150...на места 180-200, след което се разхождах из Лондон и хванах малко от вечерните задръствания....и колата ми даде разход 8.06.
    Днес сутринта в 8ч. ходих до Гетуик, празна магистрала, с още 2ма души в колата, 110 по магистралата....7.66
    Нещо не ми се връзва изобщо тая работа....и двете засичания съм правил на пълно-пълно, докато прелее през капачката.На практика излиза, че колата ми е по-икономична със 150км/ч, отколкото със 110....някой друг да е забелязвал подобна тенденция?

    съвсем нормално колега още повече че ти си карал на по хубаво място моято изван градско е 7 в града 8 така че ..
    Alfa Romeo 159

  3. #3

    Default

    Това направо си е златен разход, много ти е лек крака колега!

  4. #4
    много зарибен PacheV's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    35
    Posts
    66

    Default

    колега гледам че в момента се намираш Canterbury,голяма красота миналата година бях в Faversham (така се пишеше майче) и ходех на разходки из Canterbury катедралата е уникална има6е едно каналче кадето има6е някжи лодки разходка ли пражеха нз. но е мн красиво.....опаа заплеснах се малко иначе за колата и при мене е така луда работа (поздрави)....
    alfa romeo 145 1.6 16v TS 97 120hp CRASH
    145 1.6 16v TS 99
    166 2.4 JTD 150(hp)

  5. #5
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Ама там пътищата като пътища, а?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  6. #6
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    е обяснете как го вадите тоя разход 8 градско
    като мойта и всички т.с. не горят по-малко от 11
    та те по книшка му дават 11.1
    каква е тая марна газ???
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by traiko_89 View Post
    е обяснете как го вадите тоя разход 8 градско
    като мойта и всички т.с. не горят по-малко от 11
    та те по книшка му дават 11.1
    каква е тая марна газ???
    Сипвам тайно от себе си бензин....

    Както и да го смятам....8...бензин в резервоара няма как да се вземе...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    То по книжка е даже 11,3, а не 11,1. Ама к`вото и да си говорите или измисляте, НЕМА ПРОИЗВЕДЕНА АЛФА 145,6 С КАКЪВТО И ДА Е БЕНЗ. ДВИГАТЕЛ, ДЕТО НА ГРАДСКО ДА ГОРИ 8. ПРОСТО НЕМА!!!
    Или градското е само вечер след полунощ по дълги и празни булеварди и само на пета. Ако е така - ДА, съгласен съм.
    Иначе на нормално градско със светофари и задръствания да направиш 8/100, то от Алфа Ромео няма да те вземат, а направо ще те отвлекат в концерна ФИАТ.
    Ай със здраве и преди да говорите, сетете се че и други карат Алфи.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  9. #9
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Аз също с моя боксер забелязвам много големи разлики.Градско под 12 не пада даже повечето пъти удря 14-15л. , а извън градско с 160 средна скорост 7-8литра на 100 не знам това дали е нормално много големи разлики,като не гледам в града да вдига повичи 3к оборота
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    То по книжка е даже 11,3, а не 11,1. Ама к`вото и да си говорите или измисляте, НЕМА ПРОИЗВЕДЕНА АЛФА 145,6 С КАКЪВТО И ДА Е БЕНЗ. ДВИГАТЕЛ, ДЕТО НА ГРАДСКО ДА ГОРИ 8. ПРОСТО НЕМА!!!
    Или градското е само вечер след полунощ по дълги и празни булеварди и само на пета. Ако е така - ДА, съгласен съм.
    Иначе на нормално градско със светофари и задръствания да направиш 8/100, то от Алфа Ромео няма да те вземат, а направо ще те отвлекат в концерна ФИАТ.
    Ай със здраве и преди да говорите, сетете се че и други карат Алфи.
    явно книЖката от дето четеш не е за 145/6тс

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    То по книжка е даже 11,3, а не 11,1. Ама к`вото и да си говорите или измисляте, НЕМА ПРОИЗВЕДЕНА АЛФА 145,6 С КАКЪВТО И ДА Е БЕНЗ. ДВИГАТЕЛ, ДЕТО НА ГРАДСКО ДА ГОРИ 8. ПРОСТО НЕМА!!!
    Или градското е само вечер след полунощ по дълги и празни булеварди и само на пета. Ако е така - ДА, съгласен съм.
    Иначе на нормално градско със светофари и задръствания да направиш 8/100, то от Алфа Ромео няма да те вземат, а направо ще те отвлекат в концерна ФИАТ.
    Ай със здраве и преди да говорите, сетете се че и други карат Алфи.
    Аз не съм църква, че да ми вярваш, а и никъде не съм казвал нищо за 8 в града, въпреки че ми се е случвало когато карам предимно вечер(не нощем)....

    http://www.spritmonitor.de/en/detail/275344.html

    Ето това ми е разхода на колата, всичко е описано повече от прецизно, а и съм навъртял внушителна цифричка, така че претендирам някакви аномалии да не оказват влияние на тотала....не е 8 градско, но не е и 13...10/100 е напълно постижимо
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    явно книЖката от дето четеш не е за 145/6тс
    Оригиналният мануал за автомобила, верно на италиански, ама пък чак да не можем да се оправим с цифрите...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Оригиналният мануал за автомобила, верно на италиански, ама пък чак да не можем да се оправим с цифрите...
    как ти се струва, 1 средностатистически италианец със средностатистически доход би ли си купил 1 средностатистически почти градски автомобил който да му гори около 11-12 на 100км при положение че тяхните градове са по големи от нашите?по мойта книжка която е оригинална я дават 11.3 като нова но на мен никога не ми е горяла повече от 9-10 е не съм в натоварен град но все пак си преценявам.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    как ти се струва, 1 средностатистически италианец със средностатистически доход би ли си купил 1 средностатистически почти градски автомобил който да му гори около 11-12 на 100км при положение че тяхните градове са по големи от нашите?по мойта книжка която е оригинална я дават 11.3 като нова но на мен никога не ми е горяла повече от 9-10 е не съм в натоварен град но все пак си преценявам.
    Правиш преценки и изводи по нашите /твоите си/ стандарти. За да си отговориш сам на тези въпроси, направи следното:
    1. Влез в Гуглето и виж цената на петрола в периода `94 - `00 г., т.е. когато се е произвеждал модела 145/6. Сравни я със сегашните;
    2. Влез пак там /има го и на много други места естествено/ и виж горе-долу как са се движили средните заплати в западна Европа, в частност Италия в същия този период;
    3. Преизчисли в лева намерените заплати от т. 2;
    4. Направи сравнението с нашите заплати в момента коректно;
    5. Един автомобил, който се кара нормално в по-големи от нашите градове /ти го казваш/, средномесечно "навърта" около 1500 - 2000 км., или около 4 резервоара. Сега умножи 200 л. по намерената по-горе цена на бенза и тази сума я преобразувай в % от РЗ /от т.2/;
    6. Айде сега направи същата операция с Бг. цените на бенза по онова време и Бг РЗ от онова време, т.е. пак намери % от доходите;
    7. Дойде момента на сравнението в % съотношения константни разходи за бенз. спрямо РЗ в Италито и Бг. Какво получи?
    Дори имай предвид, че таргета на тези модели АР в Италия е предимно хора на млада възраст, чиито разходи се поемат от родителите. Нали не се сещаш за някой филм от каквато и да е националност, в който някой да кара такава Алфа? Тези автомобили са предпоследната степен на мизерията /само ФИАТ са след тях/ и съответно и цените им са такива.
    Така, че извода е: Боли ги к..а младите талянци за 11-12-13 л./100. И последното, което ще погледнат в мануалето е разхода на градско. Там на човек над 30г. с такъв автомобил се гледа като на пълен неудачник. На нас разхода ни прави впечатление, щото сме си въшкари.
    Всичко е до стандарт, за наше съжаление.
    Айде със здраве!!!
    Last edited by hollyman_R; 02-03-2009 at 01:39.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Правиш преценки и изводи по нашите /твоите си/ стандарти. За да си отговориш сам на тези въпроси, направи следното:
    1. Влез в Гуглето и виж цената на петрола в периода `94 - `00 г., т.е. когато се е произвеждал модела 145/6. Сравни я със сегашните;
    2. Влез пак там /има го и на много други места естествено/ и виж горе-долу как са се движили средните заплати в западна Европа, в частност Италия в същия този период;
    3. Преизчисли в лева намерените заплати от т. 2;
    4. Направи сравнението с нашите заплати в момента коректно;
    5. Един автомобил, който се кара нормално в по-големи от нашите градове /ти го казваш/, средномесечно "навърта" около 1500 - 2000 км., или около 4 резервоара. Сега умножи 200 л. по намерената по-горе цена на бенза и тази сума я преобразувай в % от РЗ /от т.2/;
    6. Айде сега направи същата операция с Бг. цените на бенза по онова време и Бг РЗ от онова време, т.е. пак намери % от доходите;
    7. Дойде момента на сравнението в % съотношения константни разходи за бенз. спрямо РЗ в Италито и Бг. Какво получи?
    Дори имай предвид, че таргета на тези модели АР в Италия е предимно хора на млада възраст, чиито разходи се поемат от родителите. Нали не се сещаш за някой филм от каквато и да е националност, в който някой да кара такава Алфа? Тези автомобили са предпоследната степен на мизерията /само ФИАТ са след тях/ и съответно и цените им са такива.
    Така, че извода е: Боли ги к..а младите талянци за 11-12-13 л./100. И последното, което ще погледнат в мануалето е разхода на градско. Там на човек над 30г. с такъв автомобил се гледа като на пълен неудачник. На нас разхода ни прави впечатление, щото сме си въшкари.
    Всичко е до стандарт, за наше съжаление.
    Айде със здраве!!!
    много %,много нали разбираш,много дати,абе туй си е жив ташак с тези неща -били коли на млади и че били боклуци и т.н.няма нищо вярно в това дет драскаш.данните са зададени в следствие на замервания при тяхни условия и горива и др.11.3 никога ама никога не ми е давала алфетката в какъвто и пробег и сезон да съм я карал дори и наджаскана с хора и багаж.кола на 120000км п одокументи а ако е повече още по-недостоверни данни.ай че ми изтръпна палеца да тракам.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •