Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Да попитам и аз

  1. #1
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default Да попитам и аз

    Имам няколко въпроса:
    първо при висока скорост от вратите ми влиза въздух.Направо шуми.Как се отстранява това?Да поясне,че уплътненията са нови и фирмени!Второ от краините духалки на таблото духа само студен въздух.Това нормално за модела ли е или Алфи е нещо сбъркан.Трето- защо(това си го знам,ама въпроса е риторичен) Алфи на бензин вдига около 180,а на газ 203км/ч.Засечено с любезното съдействие на турската жандармерия.Много гадни и готини копелета.Важното преди всичко е да им покажеш българския паспорт и да нямаш дрога и оръжие в колата.После са много симпатични пичове.Чакам да се изкажете по моите скромни проблеми
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #2
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Да и при мен от крайните духалки духа само студено.И мойте уплътнения пускат доста въздух при висока скорост, но аз не съм ги сменял.
    За максималната скорост мога да кажа,че на мойта съм и вдигал 200 на газ и това и е максималната скорост.На бензин не съм я пробвал, а и повече такива експерименти не мисля да си правя.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  3. #3
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    САмо нема да се плашункаш.Всички 33ки са като твоята,само че мойта 200 на бензин ги правеше и направо се гънеха вратите,да не казвам и кво беше управлението-никакво.За газта ти доказваш теорията на няколко човека,че боксера обича газта.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  4. #4

    Default

    на 33 краините въздуховоди влиза въздух от вън и затова духа студен въздух самоза уплътнителите на вратите всички са така и мойта беше така

  5. #5
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    колега аз съм чувал че на газ може да се дигнат повече обороти , а за соростт нз мойта я имам от 1 седмица 33 1.7 и не смея да я напъвам да не ме стържат от пътя после иначе оплатненията никви ги няма

  6. #6
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    На сегашната ми 33-ка духа през уплътненията когато вдигне над 100км/ч,но на предишните не съм забелязал подобно явление.И аз съм я пробвал(първата от подписа ми) на газ и вдигна 205км/ч.Е поне толкова показваше километража де.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  7. #7
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Така и така колегата е започнал да пита. За крайните въздохуводи знам,че влиза въздух от вън, ама моята няма въздуховоди за краката! Възможно ли е това,или прости някое жило се е откачило. Странното е, че съм разглобявал таблото и нямаше никаде въздуховоди. Едниствено в задния край отдоло, но той беше за засмукване на въздух!
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  8. #8
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Така и така колегата е започнал да пита. За крайните въздохуводи знам,че влиза въздух от вън, ама моята няма въздуховоди за краката! Възможно ли е това,или прости някое жило се е откачило. Странното е, че съм разглобявал таблото и нямаше никаде въздуховоди. Едниствено в задния край отдоло, но той беше за засмукване на въздух!
    И аз си мислех, че мойта няма въздуховоди за краката, но след по-щателно завиране под таблото видях, че има!Но са много малки и са качени доста високо, за това тяхната работа не може да се усети.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  9. #9
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    колеги извинявам се че пиша тук но имам питане а съветите дадени тук винаги са полезни днес успешно си регистрирах в кат 33то , но откриш проблем когато е студена колата пали бе проблеми а когато е загряла стартера едвам върти се едно прескача и се мъчи да запали , иначе мотора се работи нормално без прекъсвания или давене помагайте моля

  10. #10
    Kostadin`
    Guest

    Default

    тая 33-ка дет карах аз ги правеше същите номера студена пали без проблеми ама като загрее загасиш ли я и няма палене не ще да завърти не ще да изкюфка даже.Чудих се дали мотора не затяга и за тва да не ще да завърти,даже бях тръгнал да й купувам нов стартер.Смених на стария четките купих й нов акумулатор и заспа.Спря да прави проблеми.

  11. #11
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by zilala View Post
    колеги извинявам се че пиша тук но имам питане а съветите дадени тук винаги са полезни днес успешно си регистрирах в кат 33то , но откриш проблем когато е студена колата пали бе проблеми а когато е загряла стартера едвам върти се едно прескача и се мъчи да запали , иначе мотора се работи нормално без прекъсвания или давене помагайте моля

    Масата трябва да си провериш. Тази която отива към двигателя. Имах същоя проблем, зачистих масата и я претегнах добре и от тогава забравих за проблема
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  12. #12
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by Grozdan View Post
    И аз си мислех, че мойта няма въздуховоди за краката, но след по-щателно завиране под таблото видях, че има!Но са много малки и са качени доста високо, за това тяхната работа не може да се усети.
    Твоята с климатик ли е, защото мисля,че има разлика. Аз колкото и да гледах, въздуховоди не намерих
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Има си,ама както се каза са много малки и не се усещат.А за стартера освен четките,тая простотия се получава,когато са износени втулките,така,че операция!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    значи колеги вашият съвет е да проверя стартера ,акумолатора е читаф някой може ли да ми каже къде са четките точно и как да ги сменя , и още една питане към патилите колеги трудно включвам първа и задна нз на какво се дължи другити скорости си работат но първа много трудно я нацелвам иначе няма шум като се сменя на 2ра да не би нясво жило да трябва да се смени или нещо такова благодаря предварително

  15. #15
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Значи крайните въздушни отвори са си за въздух отвън представляват двойна клапа свалят се лесно с издърпване , уплатнени са с дунапрен ,а въздуховода излиза под корите на чистачките ! За шумовете идват от фухите на вратите ако духа значи уплатненията нещо не са читави !За паленето стартер като го свалиш ще разбереш всичко , за скоростите смени маслото и провери лостовата система !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •