Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Да попитам и аз

  1. #31
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ей,пак се зачесахте!То строго погледнато,повече глупости от мене е трудно някой да напише,особено като се лекувам.Добре,че са модераторите та ми трият простотиите!Вместо да се дърлите,я напишете стегнато какво мислите по въпроса,като си изчистите грешките на езика и ще видим,какво ще се получи.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    ами земи обясни на простосмъртните,че ти нали си от най видните тунингисти..............

    и чаКАМ да ми обясниш какви глупости съм написъл!!!!!

    обясни ни моля
    Напротив аз не претендирам да съм тунингист,а ти го правиш,ма то се вижда всичко на пистата,няма смисъл да говоря,защото може да стане лошо положението
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    не претендирам за нищо,просто ми стиска да давам пари за собственно удоволствие и всичко си правя сам.......

    не претендирам че разбирам всичко,но поне правя усилия да не правя тъпи и недомислени изказвания

    ако ме убедиш как газта "заобикаля" електрониката ще съм ти много благодарен

    или каква е сместа когато си играеш с жиглйорите,било то горивни или въздушни

    както виждаш когато не съм съгласен с някой се обосновавам защо,а не го правя с догатки........

  4. #34
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    не претендирам за нищо,просто ми стиска да давам пари за собственно удоволствие и всичко си правя сам.......

    не претендирам че разбирам всичко,но поне правя усилия да не правя тъпи и недомислени изказвания

    ако ме убедиш как газта "заобикаля" електрониката ще съм ти много благодарен

    или каква е сместа когато си играеш с жиглйорите,било то горивни или въздушни

    както виждаш когато не съм съгласен с някой се обосновавам защо,а не го правя с догатки........
    Аз не съм твърдял че газта заобикаля електрониката,а го каза един ваш ученикиначе нямам нищо против теб,просто вместо някакво мнение ти изказа само доводи,и нахвърля нови въпроси
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #35
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    аз също нямам нищо против теб

    я ми кажи с тези твои постове ти какво допринесе за разнищванео на темата

    и обичам когато някой успорва мое писание да се аргументира,а не нещо от сорта на "ти луд ли си","ти па ся ко каза" и прочие

    на човека съм писал много точно,прочети ми поста,бавно

    щом ме е разбрал,ти как не можа.......

    кажи ти по въпроса кога върви повече на БЕДНА СМЕС-над 14,7-1 афр,или на богато-под 14,7

  6. #36
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Браво бре колеги дъвчете се тука за глупости.Извинявам се ако нещо знам че не е тук мястото и темата ама еиии.Я си стиснете рацете и се извинете един на друг след няколко месеца повечето ще се намираме на едно и сащо място секи с колата си там си решаваите ако има нещо. Извинявам се още веднаж ако има нещо.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  7. #37
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Явно аз съм в основата на спора и няма да е много честно от моя страна да се покривам и да мълча, затова мисля, че е редно и аз да се обоснова.
    Първо за "заобикалянето на електрониката", може и колегата да е прав за прекъсването на искрата, когато е на газ колата, но го казах от личен опит защото съм виждал как (33'ка инджекцион и BMW 6 цилиндров редови с механичен инджекцион(надявам се да не отнеса някоя псувня,че имам наблюдения и от противника)) продължават да работят на газ и не прекъсват. Не съм ги разглеждал как са ги правили, но от там си направих извода, че когато е на газ колата се "заобикалят" защитите на двигателя.
    И второ за така оспорваните жигльори на няколко пъти споменах, че когато се обедни сместа колата не върви повече, но работи малко по-добре на високи обороти. Без да променя гласа и без да се осеща как двигателя започва да се тормози.
    Когато колата беше със заводските си въздушни жигльори до 4500-5000 оборота ускоряваше наистина доста добре,разбира се за мотор 1.5, но и градския разход беше между 11 и 12. И над 6000 оборота вече се осещаше как спира да ускорява и гласа ставаше по-писклив. Когато се обедни сместа, колата вече не беше толкова нервна,както на няколко пъти споменах, но пък над 6000 оборота просто продължава да ускорява,а и разхода падна чувствително. С малките въздушни жигльори би било немислимо да стигна 7000 оборота на каквато и да е било предавка.
    От тук ми са и изводите, че за високи обороти горивната смес не трябва да е богата защото не може да изгаря нацяло и всичко отива в аспуха.
    Сигурно пак ще отнеса обвинения в некомпетентност, но това са моите наблюдения и на тази база си правя изводите.

  8. #38

    Default помощ

    Моля някои да помогне!мисля да бартеросам 156ца за гтв!ще направя ли грешка?гледах в ютуб клипове една срещу друга гтвто драпна ама не с много,и то 2000 155 кончета!апак аз искам по барза стрела пак не ми са дава лев за доплащания или покупки на други бегачки поне да знам дали са 4упливи щото на моита сам посменил работи,но естествено не сажалявам!ако някои даде савет много ще сам му благодарен!

  9. #39
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by BT9625BB View Post
    Моля някои да помогне!мисля да бартеросам 156ца за гтв!ще направя ли грешка?гледах в ютуб клипове една срещу друга гтвто драпна ама не с много,и то 2000 155 кончета!апак аз искам по барза стрела пак не ми са дава лев за доплащания или покупки на други бегачки поне да знам дали са 4упливи щото на моита сам посменил работи,но естествено не сажалявам!ако някои даде савет много ще сам му благодарен!
    При едни и същи мотори,ще смениш удобство за гъзария!Колкото за нашите двама хубосници Дригата и Миру,Искам да им кажа да продължават все в тоя дух.Говеда и овце има достатъчно.За мене е по-важно , че с жар защитават тезите си,но и знаят кога да спрат.Браво!Колкото за газта и електрониката,ще ви задам въпроса , а отговора си го дайте сами!Достатъчно сте умни.След като дюзите са аут,каква част от електрониката не работи!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •